instagram
تغذیهسلامت

۶ ماده غذایی که موجب بوی بد بدن می‌شود

0
بوی بد بدن

اگر بهداشت فردی‌ را رعایت می‌کنید و همچنان بوی بد بدن آزارتان می‌دهد، مقصر اصلی مواد غذایی است. در ادامه با برخی مواد غذایی که موجب افزایش بوی بدن می‌شود آشنا می‌شویم.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خراسان، اگر بهداشت فردی‌تان را رعایت می‌کنید اما همچنان بوی بد آزارتان می‌دهد، احتمالا غذایی که مصرف کرده‌اید مقصر اصلی محسوب می‌شود. در ادامه با برخی مواد غذایی که موجب افزایش بوی بدن می‌شود بیشتر آشنا می‌شویم.

بیشتر بخوانید : بهترین ساعت روز برای میوه خوردن چه زمانی است؟

  •  گوشت قرمز

پژوهشگران دردانشگاه چارلز پراگ، مطالعه‌ای عجیب و جالب توجه را انجام دادند. آنها به جمع‌آوری نمونه‌های عرق از مردانی که گوشت قرمز مصرف کرده و مردانی که گیاهخوار بودند، اقدام کردند و نتایج نشان داد ناخوشایندترین بوها از نمونه‌های عرق مردانی که گوشت قرمز مصرف کرده بودند، ناشی می‌شد.

  • سیر

سیر موجب بوی بد دهان می‌شود. با وجود این، مصرف این ماده غذایی در برخی افراد به بوی بد بدن نیز منجر می‌شود.

  • روغن هیدروژنه

روغن هیدروژنه در غذاهای کم‌ارزش استفاده و به سرعت در بدن تجزیه می‌شود و می‌تواند موجب بوی بد بدن شود.

  • سوسیس

اگر به مصرف سوسیس علاقه‌مندید، شاید بوی بد بدن شما از این علاقه ناشی می‌شود. تجزیه سوسیس در بدن موجب افزایش اسید معده و گاز می‌شود که بوی بد بدن را به همراه دارد.

  • قهوه

آیا جزو آن دسته از افرادی هستید که روز خود را با نوشیدن قهوه آغاز می‌کنند؟ یا فردی هستید که چندین بار در طول روز قهوه می‌نوشد؟ این شرایط می‌تواند به شکل‌گیری بوی بد به‌رغم استفاده از لباس‌های تمیز یا استحمام منجر شود. کافئین غدد عرق را تحریک می‌کند و تعریق را افزایش می‌دهد.

  • پیاز

پیاز نیز همانند سیر یکی از مواد غذایی پرمصرف و در عین حال مفید محسوب می‌شود اما پیاز نیز می‌تواند موجب بوی بد پوست و نفس شود، به‌ویژه اگر به صورت خام مصرف شود.

منبع : همشهری آنلاین


شربت جی ماکس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مقاله قبلی

عکسی از زنده‌یاد ویگن به همراه همسر و نوه هاش

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در تغذیه