نکات مهم برای شستشوی فرش دستبافت در خانه

نکات مهم برای شستشوی فرش دستبافت در خانه

فرش ها از جمله ارزشمندترین لوازم در منزل هستند. این لوازم ارزمند به طور هر روزه مورد استفاده قرار می گیردند و ایجاد انواع لکه ها بر روی آن متداول است. این لکه ها بهتر است در کوتاه ترین زمان از زمان ایجاد پاک شوند تا ثابت نشوند و اثر آنها باقی نماند. نکته مهم در این زمینه این است که فرش ها از الیاف مختلفی بافته می شوند. این الیاف علاوه بر جنس های مختلف نظیر الیاف اکرلیک، پشم، پنبه و… با روش های مختلفی رنگ رزی می شوند. این نکته ها برای شستشوی فرش بسیار مهم است.

در بسیاری از موارد ممکن است فرش امکان شسته شدن فرش در خانه وجود نداشته باشد. این نکته در زمانی که فرش دستبافت است از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا امکان رنگ دادن فرش های دستبافت به طور معمول بیشتر است. بنابراین بعتر است برای شستشوی فرش دستبافت از یک قالیشویی خوب و مجاز کمک بگیرید. لازم به ذکر است که فرش های ماشینی نیز ممکن است از با این مشکل رو به رو شوند.

Abd90F25 A637 4C7C Bb0C 58Ac3B5Db31A

برای اطمینان از اینکه فرش شما امکان شستشو در خانه را دارد و یا نه باید یک تست کوچک انجام دهید. برای این کار می توانید یک پارچه نخی و سفید را مرطوب کرده و بر روی قسمت کوچکی از فرش چند بار بکشید. درصورتی که پارچه شما رنگی شده است امکان شستن فرش در خانه وجود ندارد و احتمال زیادی وجود دارد که اسیب جدی به ظاهر آن وارد شود. در صورتی که این طور است از یک خدمات قالیشویی در تهران، کرج و یا هر منطقه دیگری که در آن سکونت دارید استفاده کنید. درصورتیکه پارچه رنگی نشده است با رعایت نکات مهم می توانید فرش را در خانه شستشو دهید.

نکات مهم در زمان شستشوی فرش دستبافت در خانه:

فرش را از انواع آلودگی ها و گرد و غبار پاک کنید. برای این کار بهتر است ابتدا رویفرش را با جاروبرقی به طور کامل پاکسازی کنید. برای پاکسازی بهتر درجه جاروبرقی را در بالاترین حالت ممکن قرار دهید تا گرد و غبار تا جای ممکن از بین الیاف فرش خارج شود. همچنین درصورتیکه امکان آن برای شما فراهم است می توانید از روش هایی مثل اویزان کردن فرش و ضربه زدن به آن برای خارج کردن گرد و غبار آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که از این روش برای غبار روبی فرش استفاده می کنید از وسایل نوک تیز برای ضربه زدن به فرش استفاده نکنید. این کار ممکن است به بافت فرش اسیب برساند و یا باعث پاره شدن آن شود.

124C6823 9Ebe 491E 8432 F952D6F6E1Ee

  • برچسب موجود بر روی قسمت پشتی فرش را به دقت مطالعه کنید. بر روی این برچسب اطلاعات مهمی درباره نحوه شستشوی و نگهداری فرش نوشته شده است که می تواند در انتخاب روش شستشو و شوینده مناسب اطلاعات کاربردی در اختیار شما قرار دهد.
  • درصورتی که لکه ای روی فرش وجود دارد بهتر است ابتدا آنها را پاکسازی کنید. برخی از انواع لکه ها بهتر است تا قبل از انجام شستشو و با شوینده های مناسب پاکسازی شوند. این کار به شستشوی بهتر فرش کمک می کند. باید توجه داشته باشید که از شوینده های ملایم برای برطرف کردن لکه ها استفاده کنید. شوینده های قوی ممکن است به رنگ فرش آسیب برساند و یا منجر به پوسیدگی شود.
  • سپس فرش را در محل مناسبی پهن کنید و شستشو دهید. برای شستشو از آب گرم استفاده نکنید. استفاده از اب سرد برای شستشوی انواع فرش به خصوص فرش دستبافت مناسب تر است. استفاده از اب گرم امکان ترکیب شدن رنگ را بالا می برد. همچنین از شوینده های مناسب برای شستشوی فرش خود استفاده نمایید. استفاده از شوینده های خنثی و ملایم بهترین انتخاب است. توجه داشته باشید که استفاده از شوینده های قوی برای شستشوی فرش توصیه نمی شود.
  • مواد شوینده را به طور کامل از از فرش ابکشی و خارج کنید. ماندن مواد شوینده در بین الیاف فرش ممکن است به مرور زمان باعث ایجاد پوسیدگی در فرش شود. همچنین استفاده از شوینده های مناسب برای شستشو به مقدار مناسب می تواند فرآیند ابکشی را تسهیل کند.
  • فرش را به طور کامل خشک کرده و سپس مجددا استفاده نمایید. برای این کار بهتر است فرش را پس از شستشو در محل مناسبی قرار دهید تا به طور کامل خشک شود. توجه داشته باشید که از قرار دادن فرش در مقابل نور مستقیم خورشید برای مدت طولانی خودداری کنید. این کار ممکن است رنگ فرش را تغییر دهد و به ان اسیب برساند. خشک کردن کامل فرش مانع از رشد باکتریها و ایجاد بوی نامطبوع در فرش می شود.

قالیشویی خوشنام تهران بهترین قالیشویی تهران

902E6A57 C9F8 4Cde B354 A12579Cb3A4E

شستشوی فرش دستبافت در خانه کاری دشوار است. درصورتیکه امکان انجام آن را در منزل ندارید و یا درصورتیکه فرش شما احتمال ترکیب رنگ دارد بهتر است از یک قالیشویی دهکده المپیک و یا هر منطقه ای که زندگی می کنید استفاده کنید. یک قالیشویی معتبر در تهران و یا هر شهر دیگری که ساکن هستید می تواند بهترین انتخاب باشد تا با خیالی اسوده فرش ها و قالی های ارزشمند خود را به انها بسپارید. مجموعه های قالیشویی مجاز با استفاده از تجهیزات به روز و تمام اتوماتیک در کنار مواد شوینده مناسب و پرسنل متعهد و حرفه ای بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت به شما ارائه می کنند. قالیشویی خوشنام تهران یکی از بهترین و معتبرترین مجموعه های قالیشویی تهران در بسیاری از مناطق تهران خدمات با کیفیت خود را ارائه می کند. این مجموعه با دارا بودن سال ها تجربه در زمینه ارائه خدمات قالیشویی در تهران، استفاده از ماشین الات به روز و کاملا حرفه ای، شوینده های استاندارد و مناسب در کنار پرسنل متعهد و متخصص بهترین خدمات را به شما ارائه می کند.

درصورتیکه برای شستشوی فرش های با ارزش خود نیاز به استفاده از خدمات قالیشویی دارید بهتر است همین حالا با قالیشویی خوشنام تهران تماس بگیرید. قالیشویی خوشنام تهران در بسیاری از مناطق تهران خدمات خود را به صورت قالیشویی اکباتان، المپیک، ازادی، پونک، غرب تهران، مهرآباد و بسیاری مناطق دیگر در تهران ارائه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید