شرایط مورد نیاز برای وام فوری: چیزهایی که باید قبل از درخواست بدانید

برای وام گیرندگانی که زمان، اولین اولویت آنها است، اخذ وام فوری بر هر نوع وامی ارجحیت خواهد داشت. بانک ها و موسات مالی با شرایطی متفاوت به پرداخت مبالغی مختلف در قالب وام اقدام می کنند. سرعت در دریافت وام، سادگی دریافت این وام، انعطاف پذیری بالای نهاد های مختلف در خصوص شرایط پرداخت وام فوری در خصوص نرخ سود، مهلت بازپرداخت و مبلغ وام، حداقل مدرکی که وام دهندگان از مشتریان طلب می کنند، اهمیت کمتر وضعیت اعتبارسنجی مشتریان و … از عواملی است که سبب می گردد تا متقاضیان اخذ وام در صدد گرفتن وام فوری برآیندو به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مورد نیاز برای دریافت وام فوری تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کدام بانک ها وام فوری می دهند؟

وام فوری از انواع وام های پرتقاضا است. علت تقاضای بالا برای این نوع از وام را می توان فرایند طولانی اخذ انواع دیگر وام ها دانست. وام فوری مشکلات افرادی که نیاز فوری به پول دارند را رفع می کند. اغلب بانک هایی که وام فوری یا یک ساعته به متقاضیان ارائه می کند، ضمن ۴۸ تا ۷۲ ساعت مبلغ تسهیلات را به حساب افراد واریز کرده و یا در قالب اعتبار خرید کالا به آنها اعطا می کنند. بانک هایی که انواع وام فوری را به متقاضیان ارائه می دهند عبارتند از:

 • بانک ملی: بانک ملی وام ۵۰ میلیون تومانی را به عنوان وام فوری به متقاضیان ارائه می دهد. داشتن سن بالای ۱۸ سال، در اختیار داشتن فیش حقوقی معتبر و یا جواز کسب و کار از شرایط پایه برای دریافت این وام به شمار می رود. بانک ملی این وام را در قالب وام خرید کالا به مشتریان ارائه کرده و مشتریان با ارائه پیش فاکتور و یا با استفاده از کارت اعتباری می توانند نسبت به خرید کالای مورد نظر خود اقدام نمایند.
 • بانک رسالت: بانک رسالت وام ۶۰ میلیون تومانی را با نرخ بهره کم به متقاضیان ارائه می دهد. دریافت وام از این بانک به صورت کاملا اینترنتی انجام می گیرد، در غیر اینصورت افراد می بایست مبلغی را ۳ تا ۶ ماه در این ماه به عنوان سپرده نگهداری نمایند تا شرایط لازم برای اخذ وام را به دست آورند.
 • بانک ملت: بانک ملت وام ۵۰ میلیون تومانی را برای خرید کالا از انواع نمایندگی های اسنوا به متقاضیان ارائه می دهد. اغلب متقاضیان برای خرید کالا و تهیه جهیزیه می توانند از این وام استفاده نمایند. از شرایط دریافت وام از این بانک داشتن ضامن معتبر به همراه گواهی کسر از حقوق است.
 • بانک صادرات: یکی از طرح های بانک صادرات طرح لبخند است. افراد با استفاده از این طرح تا ۹۰ درصد از سپرده خود را بدون ضامن از بانک صادرات وام می گیرند.

علاوه بر بانک های ذکر شده، بانک های دیگری چون بانک سامان، صادرات، آینده، انصار، ایران زمین، پست بانک ایران، پارسیان، تجارت، حکمت ایرانیان، دی، سپه، قوامین، ملی، شهر، پاسارگاد، صنعت و معدن، سینا، سرمایه، رفاه، اقتصاد نوین، کارآفرین، گردشگری و … در قالب طرح های مختلف با شرایط متفاوت به ارائه انواع وام فوری به مشتریان اقدام می کنند.

ثبت نام وام فوری

چرا نیاز به وام فوری داریم؟

متقاضیان اخذ وام نیاز دارند تا در برخی اوقات در مدت زمان کوتاهی به نقدینگی مورد نظر خود دست یابند تا بتوانند نیازهای خود را در کوتاهترین زمان ممکن برآورده سازند. اغلب پارامتر زمان به عنوان مهمترین المان دریافت وام فوری برای افراد قلمداد می شود. افراد با استفاده از وام فوری فرایندهای طولانی اخذ وام از مبادی ذیربط را طی نخواهند کرد. گاهی افراد زمان کافی برای سپرده گذاری در بانک را نداشته ولی نیاز به پول دارند، در اینصورت وی توانند از شرایط وام فوری استفاده نمایند. لازم به ذکر است که هر فردی حائز شرایط اخذ وام فوری نبوده و متقاضیان می بایست شرایط لازم برای اخذ وام فوری از بانک ها و موسسات مالی را داشته باشند. گاهی افراد برای توانایی در انجام هزینه های پزشکی، تعمیرات ناگهانی خودرو و خانه، بهره گیری از فرصت های مالی و …  به دریافت وام فوری اقدام می کنند.

مزایای وام فوری؟

دریافت وام فوری برای متقاضیان مزایای زیر را به دنبال خواهد داشت:

 • مهمترین مزیت دریافت وام فوری، سرعت بالا و دسترسی سریع به نقدینگی است.
 • سادگی در دریافت وام فوری از دیگر مزیت های این وام است. اغلب دریافت این وام ساده و به صورت آنلاین انجام می گیرد.
 • به منظور ارائه وام فوری، بانک ها و موسسات مالی انعطاف پذیری بالایی در خصوص مهلت بازپرداخت، نرخ بهره و میزان وام از خود نشان می دهند. با توجه به شرایط مختلف میزان اقساط ماهیانه مشتریان متفاوت بوده و آنها می توانند با بررسی میزان اقساط ماهیانه ای که می بایست پرداخت نمایند نسبت به دریافت وام اقدام نمایند.
 • بانک ها و موسسات مالی شرایط و مدارک حداقلی را برای ارائه وام به متقاضیان در نظر میگیرند تا افراد بتوانند سریع و بدون ط فرایند پر پیچ و خم بروکراسی های اداری نسبت به دریافت وام فوری اقدام نمایند.
 • یکی از شرایط مهم دریافت وام از بانک ها و موسسات مالی، درجه اعتبار سنجی افراد است. اغلب بانک ها و موسسات از ارائه وام به مشتریانی که درجه اعتباری پایینی دارند صرفنظر می کنند، اما در خصوص وام فوری، بانک ها و موسسات مالی حساسیت کمتری را در قبال درجه اعتبارسنجی مشتریان از خود نشان می دهند و از این رو مشتریان با سطح اعتباری کمتر نیز می توانند نسبت به دریافت وام از بانک ها و موسسات اقدام نمایند.

شرایط اساسی برای درخواست وام فوری

بانک ها و موسسات مالی مختلف شرایط متفاوتی را برای ارائه وام به متقاضیان در نظر میگیرند، اما از شرایط اساسی دریافت وام فوری که بین بانک ها و موسسات مالی مختلف مشترک است و به عنوان شرایط اساسی درخواست وام فوری به شمار می روند، عبارتند از:

داشتن درآمد ثابت و پایدار

یکی از عوامل اساسی که بانک ها و موسسات مالی بر آن تاکید دارند، داشتن درآمد ثابت و پایدار از سوی متقاضیان اخذ وام است. زمانی که فردی وام فوری را از بانک ها و موسسات درخواست می کند با توجه به مهلت بازپرداخت، نرخ بهره و مبلغ اعطایی به وی، میزان اقساط ماهیانه برای فرد تعیین می شود. میزان درآمد ثابت و ماهیانه فرد می بایست مشخص باشد تا تعیین گردد که آیا فرد توانایی پرداخت اقساط ماهیانه را خواهد داشت؟ به این منظور آخرین فیش حقوقی از متقاضیان طلب می شود تا با تطابق میزان درآمد ماهیانه و مبلغ اقساط ماهیانه در خصوص ارائه وام مورد نظر به متقاضی تصمیم گیری شود.

اثبات هویت و شناخت افراد

احراز هویت افراد یکی از شرایط لازم برای دریافت وام فوری بانکی است. انجام این فرایند با استعلام از سامانه ثنا صورت می گیرد. سازمان قضایی کشور اطلاعات مالی و اعتباری افراد را در سامانه ای به نام ثنا جمع آوری کرده است و به متقاضیان اخذ وام فوری این امکان را می دهد تا بتوانند به سادگی از سیستم احراز هویت استفاده نمایند. با استفاده از برگ سامانه ثنا بانک ها و موسسات مالی با اطمینان بالاتری به ارائه وام فوری به متقاضیان اقدام می کنند. نه تنها متقاضی اخذ وام بلکه ضامن های وی در صورت وجود نیز می بایست در سامانه ثنا احراز هویت شوند. برگ ثنا از جمله اسنادی است که بانک ها بر اساس آن تصمیم می گیرند که چه میزان وام را با چه شرایطی به متقاضیان اعطا نمایند.

عدم وجود بدهی های بزرگ یا مشکلات اعتباری

یکی از شرایط اساسی دریافت وام از سوی متقاضیان اعتبارسنجی مشتریان است. افراد بر اساس میزان بدهی های بانکی، تراکنش های انجام شده و در گردش، میزان وام هایی که پیشتر از بانک ها و موسسات دیگر اخذ کرده اند و … اعتبارسنجی می شوند. رتبه اعتباری افراد با حروف A تا E نشان داده می شود و عددی بین ۰ تا ۹۰۰ خواهد بود. هرچه رتبه اعتباری افراد بیشتر باشد و یا به عبارتی عدد تخصیص یافته به عنوان اعتبار به افراد بیشتر باشد، ریسک معامله با افراد کمتر است و این به این معنی است که با احتمال زیادی بر حسب سوابق گذشت، افراد اقساط ماهانه خود را به بانک و موسسات مالی پرداخت می نمایند و عکس این نیز برقرار است، یعنی هر مقدار عدد تخصیص یافته به عنوان اعتبار کمتر باشد، ریسک معامله با افراد بیشتر است و احتمال اینکه افراد اقساط ماهانه خود را به بانک ها و موسسات مالی پرداخت نکنند، زیادتر خواهد بود.

تاییدیه های مورد نیاز

بسیاری از بانک ها و موسسات مالی بر حسب درجه اعتباری افراد به پرداخت وام می پردازند، اغلب مشتریان با رتبه های A، B و C حائز دریافت وام با شرایط مختلف می شوند. بنابراین استعلام اعتبارسنجی از نهادهای مربوطه و تایید وضعیت اعتبارسنجی افراد یکی از عوامل مهم است. اغلب وام دهندگان گواهی کسر از حقوق مشتریان را به عنوان شرط دیگری برای پرداخت وام فوری در نظر می گیرند. لازم است تا آخرین فیش حقوقی وام گیرندگان به تایید و مهر و امضای سازمانی که فرد در آن مشغول به کار است، رسیده باشد و سوابق بیمه ای فرد نیز برای صحت سنجی مبالغ اعلامی مورد نیاز است. مدارک فوق مورد بررسی متصدیان ارائه وام قرار گرفته و در صورت تایید، متقاضی حائز شرایط لازم برای دریافت وام فوری خواهد بود.

نکات مهم در درخواست وام فوری

در درخواست وام فوری، لازم است تا متقاضیان شرایطی داشته باشند. این شرایط در بانک ها و موسسات مالی مختلف متفاوت است، اما بطور کلی شامل موارد زیر است:

 • متقاضی نباید بدهی بانکی داشته و یا وام تسویه نشده داشته باشد.
 • برخی از وام دهندگان شرط سپرده گذاری و مسدود شدن سپرده پس از ارائه وام به وام گیرندگان را قرار می دهند.
 • حداقل داشتن ۱۸ سال تمام از دیگر شرایط اساسی برای اخذ وام فوری است.
 • داشتن ضامن به همراه فیش حقوقی و گواهی کسر کار از شرایطی است که برخی موسسات مالی از متقاضیان طلب می کنند.
 • داشتن رتبه اعتباری مناسب سبب می گردد تا ریسک معامله با متقاضی دریافت وام به کمترین حد ممکن تقلیل یابد.
 • متقاضیان می توانند بر حسب سند خانه، خودرو، خط تلفن همراه و طلا نیز به دریافت وام اقدام نمایند، اما میزان وام پرداختی در هر کدام از حالات متفاوت بوده و شرایط خاصی جهت مشمول شدن وام در هر کدام از حالات نیاز است. برای مثال سند ملک می بایست در تهران و یا کرج باشد و لزوما مسکونی باشد. در صورت اخذ وام فوری از خودرو ارزش خودرو می بایست حداقل ۴۰۰ میلیون تومان باشد. در صورت اخذ وام فوری بر پشتوانه طلا، لزوما رسید طلاهای خریداری شده می بایست موجود باشد. اگر متقاضی با استفاده از خط سیم کارت خود وام بگیرد لازم است تا خط ۰۹۱۲ و با پیش شماره ۱ یا ۲ باشد.

مراحل درخواست و پرداخت وام فوری

درخواست وام فوری از بانک ها و موسسات مالی می تواند به صورت حضوری یا اینترنتی انجام گیرد. اغلب وام دهندگان در راستای تحقق شعار دولت الکترونیک تمامی مراحل درخواست تا ارائه وام را به صورت اینترنتی انجام می دهند. لازم است تا افراد به سایت اینترنتی نهاد وام دهنده مراجعه کرده و اطلاعات هویتی و سایر مدارک مورد نیاز جهت اخذ وام را اعلام نمایند. یکی از بهترین شرکت ها که به پرداخت وام خرید کالا بدون ضامن می پردازد، شرکت اکو اینوست است. این شرکت مبالغ ۶۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان در قالب وام خرید کالا به متقاضیان دریافت وام پرداخت کرده و افراد می توانند در مهلت ۳ تا ۱۵ ماهه اقساط وام دریافتی را پرداخت نمایند. متقاضیان اخذ وام خرید کالا پس از ورود به سایت شرکت اکو اینوست به آدرس https://ecoinveste.com مهلت بازپرداخت و مبلغ وام خود را انتخاب کرده و از طریق زدن دکمه ثبت نام وارسال مدارک وارد فرایند اخذ وام فوری کالا بدون نیاز به ضامن شوند.

دیدگاهتان را بنویسید