اشتباهات در انتخاب آموزشگاه نقاشی

آموزشگاه های نقاشی بهترین محل برای پرورش مشاهیر هنری در کشور هستند. اگر می خواهید در سبک خاصی از نقاشی به یک استاد مشهور تبدیل شوید حتما باید در نظر داشته باشید در یک آموزشگاه خوب مهارت نقاشی خلاقانه را بیاموزید. در انتخاب آموزشگاه نقاشی مناسب عموما اشتباهاتی از سوی هنرجویان وجود دارد که قابل اصلاح است. ما در این مقاله این اشتباهات را بررسی خواهیم کرد.

فاکتور مهم برای انتخاب آموزشگاه نقاشی

فاکتورهای مهم در انتخاب آموزشگاه نقاشی

پس از تصمیم گیری برای رفتن به آموزشگاه نقاشی، مهم است بهترین آموزشگاه را  برای آموزش نقاشی کودکان انتخاب کنید. مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک آموزشگاه هنری در نظر بگیرید:

اولین مورد نوع هنرستان و اعتبار یا عدم اعتبار آن است. دومین موضوعی که باید به آن فکر کنید میزان پولی است که باید برای تحصیل خود بپردازید. این بررسی شامل تمام هزینه ‌ها، از جمله اتاق و غذا و موارد اضافی مانند برگزاری گالری و … می ‌شود.

سومین نکته ای که در انتخاب آموزشگاه باید به آن توجه کرد، محل و منطقه تحصیل است. چهارمین موردی که باید در انتخاب یک آموزشگاه نقاشی در نظر گرفت، گزینه های کمک مالی و بورسیه های موجود می باشد. برخی از آموزشگاه ها برای رشته های خاص شهریه رایگان ارائه می دهند یا برای هنرجویان خوبی که معیارهای خاصی مانند نمرات خوب یا ساعات کار داوطلبانه خدمات اجتماعی را دارند، بورسیه تحصیلی کامل یا جزئی ارائه می دهند.

پنجمین موردی که در انتخاب آموزشگاه نقاشی باید در نظر بگیرید این است که پس از فارغ التحصیلی از آن آموزشگاه چه نوع مدرکی کسب خواهید کرد. برخی از آموزشگاه ها ممکن است گواهینامه ای را صادر کنند که توسط موسسات دیگر به رسمیت شناخته نمی شوند در حالی که برخی دیگر گواهینامه هایی ارائه می دهند که توسط سایر موسسات هنری در سراسر کشور به رسمیت شناخته می شوند.

 

اهمیت انتخاب آموزشگاه درست

آموزشگاه های نقاشی بهترین مکان برای در ارتباط بودن با مربیان حرفه ای است. مربیانی که تجربه های گوناگونی دارند و می توانند بر خلاف دانشگاه ها، آموزش های عملیاتی را به شما بدهند. این مربیان در آموزشگاه های نقاشی و با تعداد کمتر هنرجو می توانند توجه بیشتری به شما نشان داده و به پیشرفت های روزافزونتان کمک کنند.

در این آموزشگاه ها می توانید از تجهیزات پیشرفته استفاده کنید. توسط آموزشگاه برای موقعیت های شغلی مناسبی معرفی شوید و حتی در گالری های متعددی نقاشی هایتان را به نمایش بگذارید. پس بسیار مهم است بهترین آموزشگاه نقاشی را انتخاب کنید.

تصویر کشیدن اثر هنری خلاقانه در آموزشگاه خوب

هنرجویان در آموزشگاه های نقاشی تشویق می شوند تا با ایده های خود ریسک کنند. برای اینکه هنرجویان خلاق باشند، باید شهامت امتحان کردن موارد جدید و آزمایش ایده ‌های مختلف را داشته باشند. خلاقیت نیاز به تحقیق، شجاعت، ریسک پذیری و پشتکار دارد. هنرجویان نباید از اشتباهات یا انتقاد بترسند، بلکه باید آنها را فرصتی برای رشد بدانند. زمینه این نگرش در آموزشگاه های خوب نقاشی به وجود می آید.

 

اشتباهات در انتخاب آموزشگاه نقاشی

اشتباهات رایج در انتخاب آموزشگاه نقاشی عبارتند از:

توجه نکردن به محل آموزشگاه

اگر از رفت و آمد زیاد بیزارید باید در زمان انتخاب آموزشگاه نقاشی به محل آن دقت کنید. بهتر است آموزشگاهی را انتخاب کنید که کمترین فاصله را با محل زندگی شما دارد تا بتوانید به کلاس ها سر وقت رسیده و بهترین عملکرد را داشته باشید.

ظاهراً برای بسیاری از مردم، مکان آموزشگاه ارتباط کمی با امنیت داشته و بیشتر نگرانی در مورد ایجاد یک محیط مساعد برای یادگیری است. یک آموزشگاه خوب معیارهای خاصی را برآورده کرده و دسترسی مناسبی دارد. شما می توانید برای رسیدن به آموزشگاه از خطوط مترو و بی آر تی استفاده کنید. یا در مکانی آرام و به دور از شلوغی ایده های خلاقانه تان را روی بوم نقاشی پیاده کنید.

آموزشگاهی که در مکان مناسبی قرار دارد، علاوه بر ایجاد محیطی هماهنگ و آرام برای یادگیری نقاشی، محافظت بهتری نیز از هنرجویان خود ارائه می دهد. این آموزشگاه ها می توانند احتمال نفوذ یک فرد مشکوک به داخل محوطه آموزشگاه را به دلیل موقعیت آشکار آن کاهش دهند.

توجه نکردن به جو آموزشگاه

تمام ایده هنر و نقاشی به ذات مبتنی بر آزادی بیان است. بنابراین، بسیار مهم می باشد که محیط یک آموزشگاه از این موضوع حمایت کند و دانش آموزان هرگز در فرآیند خلاقیت خود شرمنده نشده و تحت فشار قرار نگیرند.

 

در نظر نگرفتن سبک تخصصی استاد

مهم است هدفتان را از حضور در یک آموزشگاه نقاشی در نظر بگیرید. اگر فقط به دنبال راهی سرگرم کننده برای گذراندن زمان هستید، شاید کیفیت موارد آموزشی و سبک تخصصی استاد برای شما مهم نباشد. با این حال، اگر به دنبال ایجاد پایه ای محکم از دانش و مهارت های هنری و آموزش نقاشی ابرنگ هستید، بسیار مهم است که معلمان شما هنرمندان یا مربیان حرفه ای باشند.

این بدان معنی است که مربیان آموزشگاه واجد شرایط انتقال دانش به شما باشند. همچنین به دنبال آموزشگاهی باشید که معلمان در آن سبک تخصصی مورد علاقه شما را تدریس می کنند تا در آینده خودتان بتوانید به یکی از اساتید مشهور آن سبک تخصصی نقاشی تبدیل شوید.

اساتید علاقه مند به شرکت در نمایشگاه ها و گالری های هنری، اساتید خوبی در آموزشگاه های هنری هستند. چرا که می توان متوجه شد آنها عشق عمیقی به دنیای هنر دارند و می توانند این علاقه را با دانش آموزان خود به اشتراک بگذارند.

وسایل نقاشی

نسنجیدن مهارت های ارتباطی استاد

قبل از نهایی کردن انتخابتان در مورد یک آموزشگاه نقاشی پیشنهاد می کنیم چند جلسه در کلاس ها حضور داشته باشید تا بتوانید مهارت های ارتباطی استاد را بسنجید. استادی که مهارت های ارتباطی خوبی نداشته باشد نمی تواند دانش خود را به خوبی منتقل کند بنابراین شما نمی توانید نتیجه دلخواهتان را بگیرید. پس این نکته را در نظر داشته باشید و آموزشگاهی را انتخاب کنید که اساتید آن مهارت های ارتباطی مناسبی داشته باشند.

کلام پایانی

در این مقاله اشتباهات رایج در زمان انتخاب آموزشگاه نقاشی را بررسی کردیم. آموزشگاه های نقاشی با برگزاری گالری های متعدد و اموزش نقاشی رنگ روغن، معرفی هنرجویان برتر به مراکز شغلی و همچنین داشتن مربیان حرفه ای و با تجربه به شما کمک می کنند به یک اسطوره نقاشی تبدیل شوید. اگر در انتخاب آموزشگاه نقاشی سوالی دارید می توانید آن را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید