بیماران تنفسی
معرفی کسب و کار

تجهیزات مورد نیاز اغلب بیماران تنفسی در خانه

اسفند ۲, ۱۴۰۱ 3۰183

بیماری‌های تنفسی ازجمله‌ بیماری‌های شایع در بین مردم به‌شمار ‌می‌روند. این بیماری در حال حاضر به علت آلودگی هوای ناشی از سوخت کارخانه‌ها، سوخت خودرو‌ها و وسایل نقلیه، باران‌های اسیدی، ریزگرد‌ها و… بسیار شایع شده‌است، به همین دلیل تجهیزات پزشکی و دستگاه‌های مانند دستگاه تصفیه هوا چه در مراکز درمانی و چه در منازل اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند.خرید دستگاه تصفیه هوا خانگی از توانی نو با قیمت ارزان و ارسال سریع به صورت اینترنتی امکان پذیر است.امروز هم ما در این مطلب تصمیم داریم درمورد تمامی تجهیزات پزشکی توانی نو برای بیماران تنفسی صحبت کنیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، همراه ما باشید!

معرفی تجهیزات پزشکی توانی نو برای بیماران تنفسی

در حال حاضر دستگاه‌های بسیار زیادی برای بیماران تنفسی در توانی نو موجود هستند که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به گوشی پزشکی برای چک کردن ضربان قلب بیمار اشاره کرد. اما قبل از آن‌که ما شما را با عنوان این دستگاه‌ها آشنا سازیم، می‌خواهیم درمورد مزایای دستگاه‌های تنفسی با شما عزیزان صحبت کنیم.

به‌طورکلی دستگاه‌هایی که در توانی نو موجود هستند، از مزایای زیر برخوردارند:

 1. استفادهٔ ساده در آسایشگاه‌های سالمندان و همچنین در منزل برای اکسیژن‌رسانی و بهبود راه‌های تنفسی؛
 2. قابل استفاده در مراکز درمانی و بخش‌های مختلف آن به‌منظور بهبود عملکرد سیستم تنفسی بیمار و ریهٔ او؛
 3. قابل استفاده به‌منظور جلوگیری از آسیب‌های به‌وجود آمده به دلیل تنفس ناصحیح و کمبود اکسیژن؛
 4. استفاده برای افزایش آرامش فرد بیمار، کنترل بیماری او، کمک به رفع بیمار‌های تنفسی؛
 5. قابلیت استفاده برای کمک به افرادی که به وقفهٔ تنفسی یا آپنه مبتلا هستند، برای داشتن خوابی راحت.

مزایای تجهیزات پزشکی توانی نو برای بیماران موجب محبوبیت این مرکز شده‌است. در ادامه به معرفی تجهیزات این مرکز می‌پردازیم:

 • دستگاه اسپیرومتر

یکی از انواع دستگاه‌های تنفسی بسیار مهم، دستگاه اسپیرومتر(https://tavanino.com/search-products/category-powerbreathe) است. این دستگاه به‌منظور اندازه‌گیری میزان هوای دم و بازدم بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارتی می‌توان گفت این دستگاه را برای سنجش و‌اندازی‌گیری اکسیژن موجود در هوای اطراف و میزان انتقال این اکسیژن به بدن استفاده می‌کنند. میزان سنجش اکسیژن برای بررسی نحوهٔ سوخت و ساز بدن و دفع دی‌اکسیدکربن به دلیل سوخت‌وساز بدن ضروری است. با توجه به این‌که اسپیرومتر با ریه‌های بیمار ارتباط دارد، می‌توان آن را عضو اصلی دستگاه به حساب آورد. اما اگر می‌خواهید بدانید که کاربرد‌های این دستگاه دربرگیرندهٔ چه فعالیت‌هایی است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تازه کردن و گرم کردن گاز‌های تنفسی؛
 2. مراقبت و نگه‌داری از غشاهای سطحی در مقابل عوامل مخرب محیطی، مانند ذرات معلق؛
 3. میکرو ارگانیسم‌ها؛
 4. خشکی بسیار زیاد و دمای بالا.بیماران تنفسی
 • سیلندر اکسیژن

از دیگر انواع تجهیزات پزشکی توانی نو می‌توان به سیلندر اکسیژن اشاره کرد. معمولاً برخلاف دستگاه تصفیه هوا که باید همواره در محیط مورد استفاده قرار گیرد، این دستگاه را تنها برای مواقع اضطراری استفاده می‌شود. البته که خطرات نشأت‌گرفته از گاز اکسیژن دی سیلندر‌های اکسیژن، آن را به انتخاب مناسبی برای کمک به بیمار تنفسی تبدیل نمی‌کند.

در پی پیشرفت تکنولوژی، این نوع دستگاه‌ها هم پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند، ازهمین‌رو دیگر نیازی به حمل‌ونقل آن نبوده و این دستگاه‌ها را می‌توان در نمونه‌های قابل حمل خریداری کرد.

 • اکسیژن‌ساز

یکی از انواع دستگاه‌های کمک تنفسی، دستگاه اکسیژن‌ساز است. این دستگاه جزو واجب‌ترین دستگاه‌ها برای بیمار‌های تنفسی به‌شمار می‌رود. در بین تجهیزات پزشکی مرکز توانی نو، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز به نوین‌ترین تکنولوژی‌های دنیا مجهز هستند. ازجمله ویژگی‌های این دستگاه‌ها می‌توان به وزن کم آن‌ها، صدای پایین، مصرف بهینهٔ انرژی و قابل استفاده برای محیط‌های کوچک اشاره کرد.

اکسیژن‌ساز

 • بای پپ

از دیگر تجهیزات پزشکی توانی نو می‌توان به بای پپ اشاره کرد. این دستگاه تنفسی کاربرد‌های زیادی در منازل، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دارد. بیمارانی که در خواب از نظر تنفسی دچار مشکل می‌شوند، می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند. این دستگاه با عملکرد به خصوص خود و با وارد کردن دو نوع فشار تنفسی، قادر است که چرخهٔ خواب نامنظم را رفع کرده و به خواب راحت‌تر بیمار کمک کند. به‌طورکلی می‌توان گفت دستگاه بای پپ از مزایای زیر برخوردار است:

 1. جلوگیری از مشکلاتی مانند آپنه و قطع نفس هنگام خواب و بیداری به علت اختلالات تنفسی؛
 2. کمک به نفس کشیدن صحیح و بدون وقفه و همچنین تنظیم خواب بیمار؛
 3. جلوگیری از گرفتگی‌های مجاری تنفسی و همچنین کمک به رفع خروپف ناشی از این مشکل؛
 4. جلوگیری از مشکلات مربوط به دم و بازدم؛
 5. با احساس خوبی از خواب بیدار شدن.
 • سی پپ

ازجمله دستگاه‌ها و تجهیزات شناخته‌شده برای درمان بیماری‌های تنفسی، می‌توان به دستگاه سی پپ اشاره کرد. این دستگاه برای مشکلات تنفسی آپنه یا گرفتگی نفس هنگام خواب بسیار مفید خواهد بود. افرادی که بیماری‌های تنفسی مانند آپنه مبتلا هستند، در برخی از مواقع حتی چندین ثانیه در طول شب نفس نمی‌کشند، اما این دستگاه به آن‌ها برای رفع این اختلال کمک می‌کند. اختلال آپنه در طی شبانه‌روز، امکان دارد از ۵ تا ۱۰۰ بار رخ دهد.

این اختلالات می‌تواند سکته‌های مغزی و قلبی، خواب آلودگی و بی‌قراری در بیمار ایجاد کند، ازهمین‌رو استفاده از این دستگاه اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. با این اوصاف افرادی که دستگاه سی پپ را مورد استفاده قرار می‌دهند، با مشاهدهٔ نتایج سریع و مثبت زیر، در مدت استفاده می‌توانند زندگی راحت‌تری را تجربه کنند.

 1. رفع تنفس‌های نامنظم و خروپف؛
 2. افزایش کیفیت خواب؛
 3. جلوگیری از بیماری‌هایی مانند سکته مغزی و یا بیماری‌های قلبی و عروقی؛
 4. کمک به رفع فشارخون؛
 5. کاهش و رفع خواب آلودگی در طی روز؛
 6. داشتن احساس بهتر و شادابی بیشتر در طی روز.

سی پپ

 • دستگاه نبولایزر

آیا می‌دانید که نقش ریه‌ها در دستگاه تنفسی چیست؟ ریه‌ها گازی نفسی که به‌منظور تأمین اکسیژن بافت‌های بدن موردنیاز هستند را جذب می‌کند، در عوض ریه‌ها دی‌اکسید‌کربن را هم دفع می‌کنند. اما اگر ریه‌ها به‌درستی فعالیت‌های خود را در اثر آسیب‌هایی مانند به‌وجودآمدن ضایعه در بافت عروق خونی و ریه انجام ندهند، عملکرد فرد به‌منظور فعالیت‌های روزانه مختل می‌شود. برای درمان این بیماری‌ها، معمولاً پزشک دستگاهی مانند دستگاه نبولایزر را پیشنهاد می‌کند.

برای خرید دستگاه جت نبولایزر با قیمت ارزان در بهترین برندها  را مشاهده کنید.

دستگاه جت نبولایزر دارو‌های مایع را به بخار تبدیل کرده و در هوا به گردش درمی‌آورد، بدین ترتیب بیمار با تنفس هوایی‌ای که دارو در آن پخش شده، روبه بهبودی می‌رود. البته که یک ماسک تنفسی برای روی دهان بیمار قرار گرفته و دارویی که از مایع به بخار تبدیل‌شده بهتر جذب بافت‌های ریه می‌شود. استفاده از دستگاه نبولایزر برای درمان‌های بلندمدت و جلوگیری از حمله‌های حاد تنفسی توسط پزشک پیشنهاد می‌گردد.

 • دستگاه پالس اکسیمتر

در تجهیزات پزشکی توانی نو دستگاه‌های بسیار زیادی وجود دارد، در کنار دستگاه‌هایی مانند گوشی پزشکی، دستگاه‌هایی که به صورت تخصصی‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند دستگاه پالس اکسیمتر هم موجود است.برای مشاهده مشخصات  خید وقیمت انواع دستگاه پالس اکسیمتر از اینجا وارد شوید.

اما اکسیمتر چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت اکسیمتر دستگاهی بسیار کوچک بوده که روی نوک انگشت نصب می‌شود، این دستگاه با روشی کاملاً بدون درد و غیرتهاجمی، می‌تواند میزان اکسیژن خود را اندازه‌گیری کند و درصد آن را بیان نماید. البته شایان ذکر است که اکسیمتر قادر به اندازه‌گیری ضربان قلب نیز هست. این دستگاه با متصل شدن به نوک انگشت، به‌صورت بسیار دقیقی میزان اکسیژن خود را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این دستگاه‌ها را باید با گیره‌های مخصوص به نوک انگشتان متصل کرد؛ پس از آن دیود دستگاه با انتشار دو نور قرمز و مادون قرمز، اطلاعات به‌دست‌آمده را به دستگاه منتقل می‌سازد. در درون دستگاه پالس اکسیمتر، با دریافت اطلاعات مربوطه، یک‌سری محاسبات لگاریتمی رخ می‌دهد که با کمک همان‌ها، میزان غلظت اکسیژن را مورد بررسی و‌اندازه‌گیری قرار می‌دهند.

دستگاه پالس اکسیمتر

سخن آخر

در این مطلب ما سعی کردیم که مهم‌ترین دستگاه‌های تنفسی را به شما عزیزان معرفی کنیم. در پایان به یاد داشته باشید که یکی از مهم‌ترین تجهیزات پزشکی توانی نو، دستگاه‌های تصفیه هوا هستند. این دستگاه‌ها همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم، جزو دستگاه‌های تخصصی برای درمان بیماری به‌شماررفته و برای هر فردی با توجه به آلودگی هوا نیاز خواهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×