دکلره
معرفی کسب و کار - آرایش و زیبایی

دلیل رنگ نگرفتن مو بعد از دکلره

اسفند ۲۹, ۱۴۰۱ 6۰319

سفید کننده مو یا همان دکلره مو براساس نظریه سایت webmd یک عامل شیمیایی است که با از بین بردن رنگدانه تارهای مو، رنگ موهای شما را روشن می کند که این راه یکی از سریع ترین و ساده ترین راه ها برای از بین بردن رنگ مو است. هنگامی که سفید کننده، موهای شما را به اندازه کافی روشن کرد، می توانید از رنگ مو  برای تغییر رنگ آن استفاده کنید.

در آموزش رنگ مو در می یابید که موهای شما رنگ طبیعی خود را از مولکول رنگدانه ای به نام ملانین گیرند. ملانین در افراد مختلف به نسبت های متفاوتی وجود دارد. مواد سفید کننده، ملانین را از تارهای موی شما حذف می کنند تا آنها را روشن کند. اما گاهی پس از انجام عمل دکلره مو و شستن آن می بینیم که موی ما رنگ نگرفته است. در ادامه به دلایل عدم رنگ گرفتن مو پس از دکلره می پردازیم.

دکلره

۵ علت رنگ نگرفتن مو بعد از دکلره

در سایت botoxcapilar  در مورد دلایل اینکه مو پس از دکلره رنگ نمی گیرد و همچنین راه حل آن توضیح داده است. یکی از بدترین اتفاقات این است که پس از دکلره مو و شستشو و خشک کردن آن متوجه شویم که رنگی که روی موهایتان دارید، همان رنگی است که قبل از دکلره موهایتان داشتید. در ادامه آموزش رنگ مو و در قسمت زیر به علت بروز این اتفاق و راه حل آن اشاره می کنیم.

۱. شما رنگ را کمتر از زمان مورد نیاز روی پوست گذاشتید.

گاهی برای جلوگیری از آسیب بیشتر به موهای خود، رنگ را زود آبکشی می کنید. رنگ مو دارای زمان واکنش و زمان عمل است. زمان واکنش ۲۰ دقیقه اول پس از مخلوط کردن مواد است و زمان عمل ۴۵ دقیقه پس از استفاده از رنگ  بر روی مو می باشد.

در طول این ۴۵ دقیقه، مواد شیمیایی به فیبر مو نفوذ کرده و رنگ مو را تغییر می دهد.  اگر رنگ مو را قبل از ۴۵ دقیقه پاک کنید، به آن زمان کافی برای رسوب در فیبر مو و تغییر رنگ نمی دهید. راه حل این مشکل این است که رنگ مو را دوباره بمالید. با این حال، این بار باید دستورالعمل سازنده را رعایت کرده و آن را به مدت ۴۵ دقیقه بگذارید تا رنگ روی موهای شما ثابت شود.

۲. شما یک رنگ موی تاریخ مصرف گذشته استفاده کردید.

رنگ مو مانند هر چیزی تاریخ انقضا دارد که اگر به خوبی نگهداری شده باشد می تواند بین ۳ تا ۵ سال دوام بیاورد. البته  اگر رنگ در معرض گرمای شدید یا اشعه خورشید قرار گیرد، اجزای آن تحلیل رفته و به درستی به فیبر نفوذ نکرده و مو رنگ نمی گیرد.

روی تمام جعبه های رنگ مو شماره بسته، تاریخ تولید و انقضا درج شده است. برای جلوگیری از عدم رنگ شدن مو و همچنین آسیب مواد شیمیایی تخریب شده روی موهای خود باید به تاریخ انقضا توجه کنید. راه حل این مورد نیز رنگ کردن دوباره مو می باشد.

۳.آثار روغن ترمیم کننده یا سایر محصولات در موهای سفید شده

گاهی قبل از دکلره کردن موهایتان از روغن ترمیم کننده مانند روغن نارگیل برای مرطوب کردن موهایتان استفاده می کنید. به دلیل اینکه روغن را پاک نکردید، رنگ مو به فیبر مو نمی رسد. این روغن لایه ای تشکیل می دهد که از چسبیدن رنگ به فیبر مو جلوگیری می کند. در این هنگام باید رنگ را دوباره بمالید، اما قبل از آن از روغن یا محصولی استفاده نکنید. پس از استفاده از رنگ مو باید این کار را انجام دهید. اما قبل از استفاده از هر روغن یا ماسک مو حداقل ده روز صبر کنید. به این ترتیب، از کشیدن رنگدانه های رنگ توسط درمان های مرطوب کننده جلوگیری می کنید.

۴.شما مخلوط سفید کننده را در موهای خود باقی گذاشتید.

در هنگام دکلره مو نباید حتی کوچکترین اثر سفید کننده در مو باقی بماند و باید به مدت ۲۰ دقیقه مو شستشو شود تا سفید کننده کاملا از بین برود. این کار برای سلامت مو نیز مفید است. پودر سفید کننده اثر رنگ مو را مهار می کند. اگر موهای خود را به خوبی آبکشی نکرده باشید، رنگ مو نمی ماند. در هنگام بروز این اتفاق نیز باید با شامپوی متعادل با pH  مو را شستشو دهید تا هر گونه اثر سفید کننده را از بین ببرد، سپس مو را دکلره کنید.

۵.شما از رنگ موی بدون پراکسید (توسعه دهنده) استفاده کرده اید.

اگر رنگ مو را بدون اینکه آن را با پراکسید مخلوط کنید، به سر بزنید، مو دکلره نخواهد شد. گاهی احساس می کنید موهایتان خشک است و می خواهید از رنگ موی شیمیایی خودداری کنید، می توانید از رنگ های نیمه دائمی استفاده کنید. زیرا آن ها حاوی هیچ گونه آمونیاک یا پراکسید نیستند. راه حل این مشکل نیز این است که اگر رنگ دائمی است، باید آن را با توسعه دهنده مخلوط کنید. اگر می خواهید رنگ های تهاجمی کمتری داشته باشید، می توانید از رنگ های نیمه دائمی برای رنگ کردن موهای سفید شده خود استفاده کنید .

دلیل رنگ نگرفتن مو بعد از دکلره

۷ نکته مهم در دکلره کردن مو

در سایت  agario london نکاتی درباره دکلره مو این توضیح را می دهد که هنگامی که مو بیش از حد سفید شده باشد، شکستگی مو مشکلی رایج است. شما در آموزش رنگ مو می آموزید که اگر به تکرار دکلره را روی موهایی که از قبل دکلره شده اند قرار دهید، موها را بیش از حد سفید می کنید و این امر موهای شما را در معرض آسیب قرار می دهد. لازم است به نکات زیر در مورد شکستگی مو دقت کنید:

 1. موهای خود را توسط یک متخصص دکلره کنید.ممکن است با دکلره کردن موها توسط خودتان مقداری پول پس انداز کنید، اما این امری اشتباه است.
 2. گرمای بیش از حد مانند حالت دهی و آفتاب می تواند برای موهای سفید شده بسیار مضر باشد. نمی گوییم که باید سشوار را کنار بگذارید ولیآن را در حالت خنک تر نگه دارید.
 3. از طرف دیگر، صاف کننده ها برای موهای سفید شده یک گزینه مضر هستند. موها پس از دکلره آسیب پذیر می باشند بنابراین توصیه این است که حالت دادن را به حداقل برسانید .
 4. یک شامپو برای موهای رنگ شده انتخاب کنید.این شامپو ها طوری طراحی شده اند که روی رنگ یا سفید کننده ملایم بوده و به موها رطوبت می بخشند.
 5. هنگام شستشو و حالت دادن با موهای خود ملایم باشید.باید فشار محکم اما ملایمی به پوست سر وارد کنید و با موها طوری رفتار کنید که مثل یک تکه ابریشم هستند.
 6. موهای دکلره شده با درمان های ماسک مو به رطوبت نیاز دارند، بنابراین به یاد داشته باشید که حالت دهی منظم ضروری است و همیشه باید شامپو را همراه با نرم کننده استفاده کنید.
 7. مهم نیست که چقدر به درمانهفتگی و حالت دهندگی موهای خود اختصاص می دهید، ولی موهای سفید شده در انتها به ناچار خشک می شوند. اگر آنها را کنترل نکنید، این اتفاق منجر به شکاف و شکستگی می شود.

علت رنگ نگرفتن مو بعد از دکلره

 پیشگیری از سوختگی پوست سر در دکلره

راه هایی وجود دارد که شما می توانید از تخریب و سوختگی  پوست سرتان در هنگام دکلره کردن جلوگیری کنید. در سایت curlcentric به بررسی برخی از این راه ها پرداخته است:

 • افزایش تعداد جلسات دکلره

اگر قصد دارید موهای خود را چهار سطح یا بیشتر روشن کنید و بخواهید در یک جلسه این کار را انجام دهید، ترکیب دکلره شما باید قوی تر باشد. اما با تقسیم کردن جلسه روشن کننده به چند دور، می توانید از مخلوط سفید کننده ضعیف تری استفاده کنید که کمتر احتمال دارد پوست سر شما را دچار سوختگی کند.

 • دقت کردن به دستورالعمل ها

بهترین راه برای جلوگیری از سوختگی های شیمیایی هنگام سفید کردن پوست سر این است که دستورالعمل ها را به دقت بخوانید و دنبال کنید. بیشترین دلیل سوختگی پوست سر در هنگام دکلره ناشی از ماندن بیش از حد محصول یا مخلوط کردن و استفاده نادرست از آن است.  با پیروی از دستورالعمل ها، می توانید مطمئن شوید که همه چیز همانطور که باید پیش می رود.

عدم استفاده سفید کننده در پوست سر تحریک شده

اگر پوست سر شما حساس است یا علائمی از سوزش دارد، نباید آن را دکلره کنید، زیرا باعث تشدید آن و سوختگی می شود. فقط در صورتی موهایتان را سفید کنید که تارها و پوست سرتان به اندازه کافی سالم باشد تا بتواند این فرآیند را انجام دهد. اگر اینطور نیست، سعی کنید چند هفته یا چند ماه صبر کنید تا به پوست خود فرصت دهید تا بهبود یابد.

 • سپردن کار به متخصص دکلره مو

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از سوختگی بعد از دکلره این است که مواد شیمیایی را به متخصصان بسپارید. زیرا یک آرایشگر با تجربه، ابزار و دانش لازم برای روشن کردن موهای شما را دارد.

 • دکلره موهای شسته نشده

شاید شنیده باشید که نباید روی پوست سر تازه شسته شده دکلره کنید ، حتی شامپو های ملایم هم پوست سر شما را خشک می کنند و لایه محافظ آن را از بین می برند. باید حداقل دو روز پس از استفاده آخرین شامپو، موهای خود را دکلره کنید. این زمان به روغن های طبیعی پوست سر شما اجازه می دهد تا با یک لایه محافظ پوست شما را بپوشانند.

 • آبکشی کامل مو

باقی ماندن حتی کمترین مقدار سفید کننده روی پوست سر، احتمال سوختگی و سوزش شما را افزایش می دهد. مطمئن شوید که موهای خود را به طور کامل آبکشی می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×