Images 1691401601 64D0Bd81D627B
معرفی کسب و کار

چگونه با پله پیما مشکل بالا رفتن از پله حل می شود؟

مرداد ۱۷, ۱۴۰۲ 1۰145

تاثیر پله پیما در خانه های دارای پله مانند خانه دوبلکس چیست؟ انتخاب یک پله پیمای خوب می تواند در رفاه ساکنان منزل موثر باشد.

پله ها به عنوان یک مسیر ارتباطی بین دو سطح دارای اختلاف ارتفاع ساخته می شوند تا دسترسی به اتاق های فوقانی میسر شود. اما استفاده ی طولانی مدت و مکرر از همین مسیر ارتباطی می تواند منجر به آسیب های شدید به زانو و ستون فقرات افراد شود.

حالت ایده آل آن است که افراد پس از مشاهده اولین نشانه های ضعف و درد در زانوها به دنبال بهترین راه حل ممکن برای بالا رفتن آسان از پله ها باشند، هرچند تجربه نشان داده است که افراد پس از مواجهه با دردهای شدید و ناتوانی در حرکت از پله در جستجوی درمان های ممکن می روند.

هنوز آپارتمان های بدون آسانسور بسیاری یافت می شود که ساکنان آن باید ۳ الی ۴ طبقه را از طریق پله ها بالا بروند تا به واحد مسکونی خود برسند. کارشناسان معتقدند که وجود حتی ۳ پله که به صورت روزانه و مداوم توسط یک شخص در خانه طی شود، می تواند پس از ۲۰ سال فرد را با چالش در عبور از آن مواجهه کند. بیشترین افرادی که در معرض آسیب های ناشی از عبور مداوم از پله ها هستند، زنان خانه دار و افراد مسن می باشند.

بهترین راه حل مشکل بالارفتن از پله ها

صندلی پله پیما آلفاتک

وقتی که فرد ناچار است برای عبور از پله ها به وسایل کمکی رو بیاورد، بهترین راه حل استفاده از بالابر پله است. این دستگاه می تواند افراد را با هر وزن و هر میزان آسیب حرکتی به آسانی از پله ها بالا و پایین ببرد. پله پیما یا بالابر پله به گونه ای ساخته می شود که فضای بسیار کمی از پله را اشغال کند تا مزاحمتی برای تردد سایر افراد از مسیر پله نیاشد. همچنین در این دستگاه تمام مواردی که برای حفظ ایمنی سرنشین نیاز است، پیش بینی شده است. پله پیما انواع مختلفی دارد که می تواند در تمام پله ها از جمله راه پله آپارتمان، پله دوبلکس و پله های چرخشی به کار گرفته شود. همچنین میزان صدای این دستگاه به حدیست که مزاحمتی برای افراد ساختمان ایجاد نمی کند.

بهترین بالابر پله برای آپارتمان

پله های آپارتمانی از چند ردیف پله مستقیم و پاگردهای میانی تشکیل می شوند. دستگاهی که بتواند کل مسیر را به صورت یکپارچه طی کند و شخص را به انتهای مسیر برساند، بالابر پله پیچشی نام دارد. همواره می توان بروزترین قیمت پله پیما پیچشی را از شرکت آلفاتک استعلام کرد.

این دستگاه برای آپارتمان هایی با حداکثر ۴ طبقه کاربردی است. سرعت دستگاه پله پیما پیچشی حداکثر ۱۲ سانتی متر بر ثانیه است و نیاز افراد دارای ضعف عضلانی را در راه پله تا حدود بسیار زیادی مرتفع می سازد.

چگونه یک پله پیمای مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب پله پیمای مناسب ساختمان شامل توجه و بررسی چند پارامتر کلی است:

  • نیاز خود را بشناسید

دانستن اینکه چرا به یک پله پیما نیاز داریم، اولین قدم در انتخاب نوع دستگاه است. آیا خرید پله پیما به علت وارد شدن به دوران میانسالی و سالمندیست؟ یا به علت آسیب دیدگی زانو در یک تصادف است؟. توجه به ظرفیت م.ردنیاز، ترافیک موردنظر، اندازه ی صندلی و آپشن های حرکتی در اولویت توجه باید باشد.

  • اندازه های پله ی خود را بدست بیاورید

توجه به عرض پله ی موجود و مشورت با سازنده در خصوص میزان فضای اشغال شده بسیار ضروریست. چرا که قابلیت های دستگاه خود را در زمان حمل وسایل بزرگ مانند مبلمان و یخچال از مسیر پله خود را نشان می دهد. محل توقف صندلی در زمان پارک، تعیین کننده ی میزان فضای قابل استفاده در زمان تردد ساکنان ساختمان است.

  • نوع دستگاه را انتخاب کنید

هرکدام انواع مختلف پله پیما از جمله حالت مستقیم، پیچشی، ایستاده و صندلی کاربرد خاص خود را دارند و در صورتیکه از حالت دیگری استفاده شود، منجر به نارضایتی سرنشین می شود. برای مثال، استفاده از ۵ پله پیمای مستقیم به جای یک پله پیما پیچشی می تواند ساختمان را از حالت آرام و نرمال خود خارج کند. بهترین راه بالا رفتن ویلچرسوارن از پله با یک شخص که دچار زانودرد است، متفاوت است.

  • ایمنی در پله پیما را جدی بگیرید

در حالت پیش فرض، این دستگاه برای افرادی ساخته می شود که توانایی حرکت و واکنش سریع در پله ها را ندارند. لذا ضروری است پیش بینی های لازم برای ایمنی سرنشین در زمان حادثه انجام شده باشد. مواردی از جمله سامانه تشخیص مانع خودکار، کمربند ایمنی، صندلی های تاشو و دکمه های توقف اضطراری در پله پیما ضروریست.

  • استفاده از بهترین برندهای پله پیما

کیفیت پله پیما و اعتبار شرکت تولید کننده فاکتورهایی هستند که یک شبه به دست نمی آید و برای رسیدن به آن ها تلاش بسیار زیادی لازم است. لذا شرکت ها ترجیح می دهند خوشنام بمانند و بهای آن را نیز می پردازند. خرید پله پیما از برندهای معتبر می تواند ضامن دریافت دستگاه خوب و خدمات پس از فروش مطمئن باشد. بهترین شرکت تولید کننده پله پیما همواره برای نام و برند خود ارزش فراوانی قائل هستند.

  • مشاوره ی حرفه ای دریافت کنید

درنظر گرفتن تمام جوانب خرید یک بالابر پله مناسب به صوت یکجا می تواند آسان نباشد. آنچه بک متخصص حوزه ی پله پیما می تواند به شما بگوید، شاید در هیچ جای دیگر در دسترس نباشد. بررسی ظرافت های فنی، ایمنی و درمانی یک دستگاه به صورت همزمان فقط به وسیله ی یک کارشناس خبره میسر است. برای مشاوره در خصوص پله پیما در تهران، بالابر پله در شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد و سایر شهرها همواره می توانید به متخصصانی متعهد و خبره مراجعه کنید.

بهترین شرکت بالابر پله در ایران

تاثیر پله پیما بر سلامتی افراد در پله ها

اینکه چگونه از زانودرد در میانسالی جلوگیری کنیم، یک دغدغه جدی برای کسانی است که به صورت مرتب با پله ها مواجه هستند. بررسی های انجام شده از کسانی که از پله پیما استفاده کرده اند، نشان می دهد با کمک این وسیله می توان مشکل بالا رفتن از پله ها را در ساختمان تا حدود بسیار زیادی حل کرد. افرادی که از مشکل زانودرد ناشی از استفاده ی مداوم از پله رنج می بردند و کم کم نیاز به عمل جراحی پیدا می کردند، بهبود یافته و آسوده تر در خانه و کاشانه ی خود زندگی می کنند. حتی افرادی که به فکر فروش و جابجایی خانه ی خود بوده اند، تا سالیان سال در منزل خود مانده اند و به زندگی خود ادامه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×