چگونه مانع بو گرفتن پاشویم و جوراب های خوش بو داشته باشیم تصویر 1
معرفی کسب و کار

چگونه مانع بو گرفتن پا شویم و جوراب های خوش بو داشته باشیم!

شهریور ۲۹, ۱۴۰۲ 4۰186

مقدمه

بوی بد پا مشکلی است که خیلی افراد با آن درگیر هستند که در صدد برطرف کردن آن می باشند. بوی بدپا ممکن است به دلیل عوامل متعددی مانند استفاده از جوراب و کفش نامناسب، عدم نظافت درست پا، تغییرات هورمونی ،جوراب هایی با الیاف مصنوعی و یا نایلونی و غیره باشد. اگر شما هم با مشکل بوی پا دست و پنجه نرم می کنید تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس شما گذاشته است خواندن این متن را توصیه می کنیم. در ادامه به راهکارهای رفع بوی بد پا و داشتن جوراب هایی خوش بو می پردازیم.

چگونه پا و جوراب هایی خوشبو داشته باشیم؟

علاوه بر اینکه نظافت روزانه و شستن پا و جوراب در کاهش بوی بد پا تاثیر بسیار زیادی دارد، یکسری موارد دیگری نیز می تواند در بهبود آن به شما کمک کند.

اولین نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که اگر گمان می کنید پای شما نسبت به بقیه اعضای خانواده بیشتر بو می دهد باید آن را با صابون آنتی باکتریال به صورت روزانه شستشو دهید تا از تجمع باکتری لای انگشتان پا جلوگیری کنید. اگر برای شما مقدور است از پوشیدن یک کفش در دو روز متوالی خودداری کنید، کفش ها می توانند مکان مناسبی برای تجمع باکتری و میکروب ها باشند. اگر مجبور به پوشیدن یک کفش هستید حتما در طول هفته یکبار آن را شستشو دهید. به هر کفشی که می پوشید یک روز کامل زمان دهید تا در محیط بیرون خشک شود و از گذاشتن آن در محیط بسته مانند جاکفشی خودداری کنید.

جنس جوراب و تاثیر آن روی بوی بد کفش

در خرید جوراب دقت کافی داشته باشید و حتما به جنس آن توجه کنید. بعضی از آن ها جنس نایلونی دارند و از الیاف مصنوعی در ساخت آنها استفاده شده است. بی شک استفاده از این جواب ها می تواند در باعث بوی بد پا شوند. سایت نانی شاپ تولیدکننده جوراب هایی با الیاف طبیعی و باکیفیت می باشد و شما میتوانید نسبت به خرید جوراب فانتزی و معمولی از آن اقدام نمایید. برای اینکه جوراب های خوشبویی داشته باشید باید جنس آن نخ پنبه و یا آنتی باکتریال باشند. اگر کسی هستید که از بوی بد پا رنج می برید خرید جوراب آنتی باکتریال را به شما پیشنهاد می دهیم، زیرا این جنس می تواند از زادوولد میکروبها و باکتری ها تا حد زیادی جلوگیری کرده و مانع رشد آنها شود.

نکات دیگر در رابطه با داشتن پاهایی خوشبو

رعایت نظافت در داشتن پاهای خوشبو حرف اول را می زند، شما باید به صورت مداوم ناخن های پای خود را کوتاه کنید و از سنگ پا استفاده کنید. خیلی از افراد از نظافت این قسمت از بدن غافل هستند و همیشه هم از بوی بد آن گله دارند، درصورتی که با رعایت نظافت روزانه مشکلشان سریع حل می شود. حتی گاهی خرید یک جوراب ساده و باکیفیت می تواند این مشکل را به طور کامل رفع کند. اگر فکر می کنید بوی پا و کفش شما به دلیل تعریق بیش از اندازه این ناحیه می باشد، بهتر است از کفی های دارویی و طبی که خاصیت ضدتعریق دارند استفاده کنید. علاوه بر دقتی که در خرید جوراب فانتزی و باکیفیت دارید باید در انتخاب کفش نیز دقت کافی داشته باشید. کفش های پلاستیکی به شدت در ایجاد بوی بد در پا تاثیرگذار هستند پس بهتر است از کفش های چرمی به طور دائم استفاده کنید.

روش های خانگی از بین بردن بوی بد پا

اولین روشی که در از بین بردن بوی بد پا بسیار مناسب است خرید جوراب مردانه باکیفیت و آنتی باکتریال می باشد که این مشکل را تاحد زیادی برطرف می کند. اگر با این کار و راهکارهایی که در بالاتر گفتیم این مشکل برطرف نشد شما می توانید از یکسری روش های خانگی برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنید. رفع بوی بد پا با یک محصول خانگی به اسم نمک می تواند مشکل شما را حل کند، با پاشیدن نمک در داخل کفش خود می توانید از بروز و تجمع میکروب ها جلوگیری کنید. دومین روشی که در رفع بوی بد پا وجود دارد این است که از سرکه سیب استفاده کنید، این محصول خاصیت آنتی باکتریال و ضدقارچی دارد و می تواند میکروب ها را به سرعت از بین ببرد. اسپری مقداری از این محلول به داخل کفش و شستن پا با سرکه سیب می تواند در حل این مشکل به شما کمک کند.

E82355Af 7C94 4056 Baed 60E20Dd53601

روش های بازاری در کاهش بوی بدپا

اگر شما کسی هستید که خرید جوراب فانتزی را ترجیح می دهید به شما پیشنهاد می دهیم که حتما این محصولات را از یک فروشگاه معتبر مانند سایت نانی شاپ خریداری کنید. در این فروشگاه علاوه بر اینکه کیفیت جوراب ها و محصولات بالا می باشند، از بروز حساسیت، میکروب و باکتری نیز جلوگیری می کنند. اگر راهکارهای خانگی برای داشتن پاهای خوشبو اثرگذار نبود و بازهم از بوی بد پاهای خود ناراحت هستید به شما استفاده از محصولات بازاری را پیشنهاد می دهیم. اسپری ضدتعریق یکی از همین محصولات می باشد که در رفع بوی بد پا و جوراب بسیار اثرگذار هستند. استفاده از آن باعث می شود تعریق کف پا تا حد زیادی کاهش یابد، مانع از تکثیر میکروب و باکتری در پا می شود، پوست پا را خشک نگه داشته و در کاهش بوی بد پا تاثیر بسیار زیادی دارد.

انتخاب کفش و جوراب از مهمترین راهکارهای کاهش بو پا می باشند!

خرید جوراب و کفش از مهمترین عواملی می باشد که روی بو گرفتن پا تاثیر بسیار زیادی می گذارند. جواب ها و یا کفش های نایلونی را هر چقدر هم تمیز کنید و یا از اسپری های ضدتعریق برای این ناحیه استفاده کنید، همچنان بعد از مدت کوتاهی مجدد بو می گیرند. اگر در خرید جوراب فانتزی باکیفیت و کفش به همه نکاتی که گفتیم توجه کردید و از راهکارهای دیگر نیز استفاده کردید ولی باز هم نتیجه مطلوبی به دست نیاوردید، حتما به یک متخصص مراجعه کرده تا میزان هورمون های شما را مورد بررسی قرار دهد. امروزه سایتهای متفاوتی نسبت به فروش جوراب اقدام می کنند و حتی ممکن است کیفیت خوبی هم نداشته باشند، اما سایت نانی شاپ جوراب هایی ۱۰۰ درصد نخی و جنس عالی را با کمترین قیمت رائه می دهد تا مشکل بوی بد پا و یا کفش را نداشته باشید.

2Cfca7A2 6Fc1 4F96 Afa7 E109Cdcea6B2

نباید ها در ست کردن جوراب با کفش و شلوار

جوراب سفید

جوراب سفید از پر مصرف ترین پوشینه ها در دنیا محسوب می شود پس کمی عجیب به نظر می آید که بگوییم پوشیدن جوراب سفید با هر نوع شلوار و کفشی ممنوع است. طرحان مد معتقد اند که تنها در یک حالت جوراب سفید جلوه خوبی دارد آن هم زمانی که با کتونی ورزشی و شلوارک بخواهید ورزش کنید در آن زمان پوشیدن جوراب سفید سه ربع یا ساق متوسط کارآمد است.

پوشیدن همزمان شلوار و جوراب طرح دار

بسیار ساده است فقط کافی است دقت کنید هنگام خرید شلوار طرح دار جورابی ساده و هنگام خرید شلواری بدون طرح جورابی راه راه یا چهارخانه نیز تهیه و استفاده کنید

جوراب فانتزی و شاد با تیپ رسمی

خرید جوراب فانتزی یا خرید جوراب هایی با رنگ شاد و جیغ اصلا ایرادی ندارد اما اگر می خواهید تیپی رسمی داشته باشید اصلا آن ها را با هم تلفیق نکنید.

رول کردن یا تا زدن جوراب

یکی از اشتباهاتی برخی افراد انجام می دهند تا زدن و رول کردن جوراب در نزدیکی قوزک پا است. این کار ظاهر شما را شلخطه و نامرتب جلوه می دهد به علاوه غوزک پا شما را بزرگ تر از آنچه هست نشان می دهد بنابراین به هیچ وجه جوراب خود را تا نزنید.

جوراب و صندل

هرگز این نکته را فراموش نکنید که پوشیدن همزمان جوراب و صندل هم برای آقایان و هم خانم ها اشتباه بزرگی است. پوشیدن حتی نازک ترین جوراب ها با صندل نیز جلوه خوبی ندارد.

با کفش ورزشی چه جورابی بپوشیم؟

بیشتر افراد می خواهد هنگام ورزش کردن در راحت ترین حالت خود باشند؛ تی شرت، جوراب و کفش هایی راحت. جوراب های مچی با هر نوع کفشی قابل استفاده اند به علاوه باعث می شوند هوا راحت تر به پاهایتان برسد، کمتر اذیت شوید و پایتان بوی بدی نگیرد. برای ظاهری ایده آل بهتر است رنگ جوراب خود را طوری انتخاب کنید که با شلوار یا شرتک ورزشی تان در یک طیف قرار گیرد البته لازم نیست هنگام ورزش کردن آنقدرها سخت بگیرید. پوشیدن جوراب های ساق کوتاه با کفش های ورزشی اصلا مناسب نیست باید جورابی را انتخاب کنید که مچ پایتان را نیز پوشش دهد. خرید جوراب فانتزی و استفاده از آن برای ورزش، جلوه چندان خوبی ندارد.

5Aebca60 4Fe0 4518 B4F8 B0114B026Efb

جوراب با کفش مجلسی

هنگامی که کفش مجلسی پوشیده اید یا زمانی که تیپی رسمی یا کلاسیک دارید از جوراب های ساق کوتاه استفاده نکنید زیرا هنگام نشستن یا پا روی پا انداختن ساق پایتان مشخص می شود و این اصلا برای آن تیپ و آن کفش جلوه خوبی ندارد. خرید جوراب های ساق کوتاه زمانی که کفش کالج مردانه یا عروسکی زنانه خریداری کرده اید می تواند مفید واقع شود. در کل جوراب های ساق کوتاه (پوشش تا زیر مچ) انتخاب خوبی نه برای آقایان و نه خانم ها محسوب نمی شوند.

جوراب با بوت و کفش آکسفورد

نحوه ست کردن جوراب با بوت: هنگام پوشیدن بوت در بیشتر مواقع جوراب مشخص نیست اما اگر می خواهید از بوت استفاده کنید می توانید با انتخاب جورابی بلندتر هارمونی و استایل زیباتری ایجاد کنید. برای انتخاب جورابی بلند تر بهتر است رنگ جوراب و پالتو یا پیراهن در یک طیف قرار گیرند.
نحوه ست کردن جوراب با کفش آکسفورد: در استایل های کلاسیک کفش هایی همچون آکسفورد و لوفر نقش مهمی ایفا می کنند. برای این نوع کفش ها پیشنهاد می شود از جورابی یک ربع و مشکی استفاده کنید؛ انتخاب جورابی با رنگ متضاد کفش نیز گاها ظاهری چشمگیر و زیبا ایجاد می کند.

کفش پاشنه بلند با جوراب

دامن مینی و سر زانو، جوراب ساق بلند، کفش پاشنه بلند، پالتو یا پیراهن استایلی زیبا ایجاد می کند اما چه جورابی با این استایل متناسب است؟ در این زمینه باید خرید جوراب فانتزی را فراموش کنید اما جوراب های زیر زانو، گیپور و یا شیشه ای می توانند انتخاب های مناسبی محسوب شوند. می توانید رنگ جوراب را هماهنگ با کفش و دامن در نظر بگیرید. نانی شاپ یک انتخاب مناسب جهت خرید شلوار، خرید جوراب و شال و کلاه محسوب می شود.

جوراب و استایل هنری

در ست کردن جوراب با استایل هنری کاملا قضیه متفاوت می شود و باید استثنائا نکات گفته شده را فراموش کنید. اغلب هنرمندان دوست دارند متفاوت باشند و برای استایل هنری خود جورابی را انتخاب کنند که طرح دار و رنگارنگ است. در استایل هنری حتی ممکن است نه تنها رنگ ها هیچ تناسب و هارمونی ای با دیگر رنگ ها نداشته باشند بلکه تکمیل کننده و ضد یکدیگر باشند.

رنگ و جنس جوراب

رنگ: رنگ های خنثی با هر رنگ دیگری قابل ست شدن می باشند پس هنگامی که نمی دانید کدام جوراب را بپوشید می توانید رنگ خنثی را برای جورابتان انتخاب کنید. طوسی، مشکی، سرمه ای، نخودی، کرم، سدری و غیره از جمله رنگ های خنثی اند. با انتخاب رنگ های خنثی هنگام خرید شلوار و جوراب راحت تر هستید. رنگ خاکستری خاصیت تطبیق پذیری بالایی دارد بنابراین به هر فردی خصوصا آقایان توصیه می شود که مجموعه ای از جوراب هایی با رنگ خاکستری داشته باشند. به نظر می رسد که جوراب مشکی با کفش مشکی بهتر باشد اما جوراب های خاکستری رنگ نیز با کفش مشکی و قهوه ای به راحتی ست می شوند.
جنس: غالبا جوراب های پشمی و ضخیم برای فصل سرد زمستان کاربرد دارند پس سعی نکنید این نوع جوراب ها را با کتانی، کالج یا کت و شلوار هماهنگ کنید. گاها به غلط تصور می شود که چون بوت پاها را به طور کامل می پوشانند پس دیگر نیازی به پوشیدن جوراب نیست در حالی که جوراب های نیم ساق و پشمی یکی از انتخاب های مناسب اند. ترکیب پشم ظریف و جوراب ترمه نیز برای کفش چرم مجلسی گزینه مناسبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×