گردو
معرفی کسب و کار

برتر نهال رکورد دار تولید نهال گردو در ایران

دی ۱, ۱۴۰۱ 7۰176

 نهالستان برتر نهال فعالیت خود را زیر نظر جهاد کشاورزی از سال ۱۳۰۰ در تولید و عرضه نهال آغاز کرده و سالیانه با تولید انواع ارقام نهال های میوه با بیش از ۱ میلیون نهال، ۴۰۰ هزار اصله گردو و ۲۰۰ هزار اصله بادام آغاز کرده و آماده ارائه تمام خدمات در این ضمینه می باشد.

گردوی بومی ایرانی که خاستگاه اصلی آن مناطق مختلف ایران می باشد، دارای کیفیت بسیار زیادی است به طوری که بازار های خارجی به دنبال خرید این محصول از باغداران ایرانی هستند. طعم و ساختار منحصر به فرد گردو باعث شده است، از نظر تجاری بسیار ارزشمند تر از از آجیل های دیگر به حساب بیاید. به خاطر همین در هر منطقه از کشور ایران مسئولین آن منطقه سعی کرده‌اند با حمایت از کشاورزان و آگاهی سازی های لازم در مورد احداث باغ های گردو به صورت حرفه ای به کمک آنها بیایند.

سرمایه گذاری امن در احداث باغ  و سودآوری بالا

مطمئن باشید با یک مدیریت صحیح، اصولی و به روز شما می توانید یک سرمایه گذاری امن در احداث باغ گردو تجربه کنید، گردو جزو محصولاتی می باشد که در هر هکتار بالای یک ملیارد سود تضمین شده برای کشاورز به ارمغان می آورد. مطالعات اقتصادی که بر روی درخت گردو انجام شده است،

نشان می دهد، بازدهی درخت گردو به طور میانگین ۳ الی ۴ سال شروع شده و در سن ۹ تا ۱۰ سالگی میزان مشخصی گردو تولید می کند، ولی بعد از ۱۰ سالگی اگر شما یک نهال کاملاً باکیفیت و ژنوتیپ تهیه کنید، اولا از سال اول شروع به باردهی خواهد کرد و سالانه در هر هکتار حداقل ۸ الی ۱۰ تن گردو با پوست خشک برداشت خواهید کرد،

در حال حاضر ارقامی مانند ژنوتیپ پالیز به این باردهی در هکتار رسیده و میوه با کیفیتی رو تولید می کند اگر بخواهیم خصوصیات این نژاد را به صورت مختصر بیان کنیم، خواهیم گفت که این نژاد دیرگل هست به طوری که از برج دوم به بعد شروع به باردهی می کند و سرمایه بهاره روش اثر نخواهد داشت،

زودبازده بوده به طوری که سال اول شروع به باردهی می کند، و همچنین در هکتار بالای ده تن باردهی دارد، نیمه کاغذی و پایه کودتاه هست و نهایتا ۴ الی ۵ متر رشد می کند و از هر طرف به اندازه سه متر نهایتا رشد می کند، البته نباید فراموش کنید این رقم زمانی به باردهی حداکثر میرسد که شما به مراقبت درست از باغ خود بپردازید.

برتر نهال

سود آوری منظم و طولانی مدت با احداث باغ گردو

شاید احساس کنید که ۱۰ سال برای بازگشت سرمایه یک مدت زمان بسیار طولانی می باشد، ولی اگر شما ذهن خلاق خود را به کار ببرید مطمئن باشید قبل از ۱۰ سال می توانید سرمایه که برای احداث باغ گردو صرف کرده‌اید را کسب کنید، ولی خب اکثرا ارقام ژنوتیپ در سال چهارم اقتصادی خواهند شد و شما سرمایه اولیه خود را برداشت خواهید کرد که هیچ به سود خیلی خوبی هم خواهید رسید.

البته در ادامه مطلب سعی می‌ کنیم در این مورد توضیح بیشتری دهیم، ولی در این قسمت می خواهم طبق یافته های اقتصاددانان به شما اطمینان دهم، با احداث باغ گردو بعد از حداکثر ۷ الی ۸ سال می توانید به یک سوددهی منظم و طولانی‌ مدت دسترسی پیدا کنید، همین امر باعث می شود تا رفاه خود و خانواده تان را بیمه کنید.

شاید احساس کنید سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، یا خرید یک وسیله نقلیه،  سکه، سرمایه‌ گذاری بورس یک راه بهتر برای سرمایه گذاری می باشد، چون در یک مدت زمان کوتاه می توانید سرمایه خود را چند برابر کنید.

ولی به این نکته هم توجه داشته باشید که تمامی موارد بالا دستخوش شرایط سیاسی و اقتصادی کشور بوده و شما با اطمینان نمی توانید بگویید، سال‌ های طولانی می توانید به این سوددهی منظم برسید. احتمالاً خود شما چندین نفر را می شناسید که به خاطر همین سرمایه‌ گذاری‌ های ناامن ورشکست شده، کل سرمایه و زحمت چندین ساله شان را از دست داده‌ اند.

درعوض با احداث باغ گردو بعد از چند سال سرمایه اولیه را تامین کرده، سپس یک سوددهی کاملا منظم را تجربه خواهید کرد که سالانه تا حداقل سی الی پنجاه سال بطور منظم با یک دامنه تغییرات کوچک آن را بدست خواهید آورد. در نظر اقتصاددانان کشاورزی و جامعه‌ شناسان احداث باغ گردو یک شغل بسیار تاثیر گذار و مرفه برای فرزندان و خانواده تان محسوب می شود.

احداث باغ پردرآمد گردو یک درآمد غیرفعال است!!

احتمالاً نام درآمد غیرفعال را شنیده اید بیشتر سرمایه‌ گذاران به دنبال روشی هستند تا با سرمایه خود به یک «درآمد غیرفعال» دسترسی داشته باشد, ولی منظور از درآمد غیر فعال چیست؟ یعنی شما سرمایه گذاری اولیه را انجام داده و بعد از یک دوره کسب اطلاعات و تلاش برای به دست آوردن یک مکان مناسب جهت سرمایه گذاری امن دیگر احتیاجی به تلاش چندانی برای حفظ سرمایه خود ندارید!!

چون سال های طولانی به یک کسب درآمد غیرفعال دسترسی پیدا می‌ کنید که این نیز در مورد باغ گردو صادق است. شما برای احداث باغ گردو از یک سال قبل اطلاعات لازم را گردآوری کرده یک باغ گردوی کاملا حرفه ای و اقتصادی را تاسیس می‌ کنید، بعد از ۳ الی ۴ سال می توانید به یک درآمد غیرفعال تا نیم قرن دسترسی داشته باشید. برنامه شما با این کار گردو کاشته و به درآمد میلیاردی برسید.

گردو بکارید و میلیاردر شوید!

در مورد این جمله می خواهیم از دو نظر به بحث و بررسی آن بپردازیم، بصورت علمی و از نظر کشاورزان!

 • بررسی درآمد درخت گردو بصورت علمی

اگر شما به لیست برترین گیاهان و درختان جهان مراجعه کنید خواهید فهمید که گردو جزو رتبه پنجم تا دهم قرار دارد یعنی تقاضا برای خرید آن به اندازه بالا می باشد که گاهی هیچ کشوری نمی تواند جوابگوی ارزه آن باشد البته نه تنها میوه گردو بلکه چوب گردو بسیار با کیفیت بوده و همین امر باعث می شود تا خرید و فروش درخت گردو را بسیار پربرکت و پر سود کند.

 • بررسی درآمد درخت گردو از نظر کشاورزان

از نظر من کشاورز هزینه خیلی کمی صرف احداث باغ گردو می کنم که در برابر سرمایه گذاری های دیگر مانند احداث ویلا، مغازه خرید اتومبیل بسیار کم بوده و تحت فشار نیستم. بعد از چند سال مراقبت سرمایه اولیه خود را به دست می آورم، بعد از ۸ سال به یک درآمد کال دسترسی پیدا می کنم، چون به یک جمله اعتقاد دارم «تمامی محصولات من به فروش خواهد رفت.»

رخت گردو

خلاقیت کشاورز در احداث باغ گردو

یک کشاورز برای اینکه بتواند در بازه زمانی ده ساله اول باغ گردو به یک درآمد نسبی برسد، می‌ تواند خلاقیت خود را به کار برده و در این سال ها نیز به در آمد جانبی دست پیدا کند، برای این منظور گیاهان و درختچه هایی را در بین درختان گردو کشت می کند که بازدهی آنها بسیار سریعتر بوده، البته به این نکته توجه کنید به خاطر ترشح ژیگلون در باغ درخت گردو صرفاً دسته ای از گیاهان و درختچه های مانند شفتالو را می‌توانید کشت کنید که نسبت به این ماده هیچگونه حساسیتی نداشته باشد، اکثر کشاورزان ارقام تجاری مانند هلو و شلیل رو بین درختان دیگه کاشت می کنند، در صورتی که فاصله درختان از هم حداقل شش متر باشد در این صورت بین درختان می توان هلو و شلیل نیز کاشت کرد، همانطور که میدونید هلو و شلیل عمر کوتاهی دارند به طوری که تا ده سالگی خوب اقتصادی خواهند بود، تا آن زمان درختان گردو به رشد حداکثری خود رسیده و به باردهی حداکثر خواهند داشت.

همچنین به عنوان یک کشاورز فعال می توانید اضافات درختان گردو را که سالانه هرس می کنید و به تنک کردن درختان ضعیف می پردازید، به جای سوزاندن و تبدیل به هیزم آنها را به واحد های تولید صنایع دکوراسیون و صنایع دستی فروخته، به کسب درآمد مناسبی برسید. چون چوب درخت گردو بسیار با ارزش می باشد، حتی از کوچکترین شاخه آن برای تولید هنرهای دستی استفاده می کنند.

با برتر نهال یک باغ کاملا اقتصادی و حرفه ای احداث کنید

شما برای اینکه بتوانید یک باغ کاملا اقتصادی و پر سود را احداث کنید، احتیاج به مشاوره و راهنمای دلسوزانه دارید تا در تمامی مراحل در کنار شما باشد. البته در این مورد سعی نکنید تنها از تجربیات افراد استفاده کنید، بلکه کسی که شما را راهنمایی می کند علاوه بر داشتن تجربه باید در این زمینه تحصیلات کافی نیز داشته باشد، تا باغی که احداث می کنید کاملا بر اساس شرایط نوین کشاورزی انجام شود.

احداث غیر اصولی و غیر استاندارد باغ گردو هیچ تأثیر مثبتی برای شما نخواهد داشت، به طور مثال میزان باردهی یک درخت کلاسیک بسیار کمتر از میزان باردهی نهال گردو  اصلاح شده و ژنوتیپ پالیز می باشد، اگر شما نژاد سازگار با منطقه باغ خود را نشناسید مطمئنا باردهی چندان رضایت بخشی نیز نخواهید داشت. مراکز و نهالستان های معتبر زیادی در کشور از جمله برتر نهال آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما می باشد. این مراکز از صفر تا صد احداث باغ یعنی از آغاز تصمیم گیری برای احداث باغ تا برداشت میوه همراه شما خواهند بود.

با برتر نهال یک باغ کاملا اقتصادی

اطلاعات مورد نیاز برای احداث یک باغ پر سود و ایجاد تجارت پردرآمد

 • سعی کنید دامنه های مورد استفاده درخت گردو را بشناسید مطمئنا میوه درخت گردو صرفاً برای استفاده آجیل نمی باشد.
 • حتماً مراحل رشد نگهداری و مراقبت درخت گردو را مورد مطالعه قرار دهید تا با آن آشنایی کامل داشته باشید.
 • در راه اندازی باغ گردو تمامی عملیات پیش زمینه را انجام دهید.
 • اطلاعات لازم و مورد اقلیم منطقه خود را به دست بیاورید.
 • از همه مهمتر ارقام نهال گردو که کاملاً سازگار با اقلیم منطقه باغ شما باشد، باردهی و بازدهی آن اقتصادی و تجاری باشد را انتخاب کنید.
 •  خرید نهال گردو از مراکز معتبر
 • سعی کنید تمامی بیماری‌های شایع در منطقه احداث باغ را بشناسید.
 • شما برای احداث باغ خود زحمت کشیده اید برای به دست آوردن سریع تر پول و درآمد این محصول را با قیمت ارزان نفروشید. محصولاتی که شما تولید می کنید کاملا با ارزش بوده، با پیدا کردن یک مشتری مناسب می توانید به یک درآمد عالی و کلان برسید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم به طور کاملاً علمی و اقتصادی به بررسی احداث باغ گردو و سود دهی آن بپردازیم، همچنین توضیح دادیم برای اینکه بتوانید به یک سوددهی کاملا مناسب برسید، سعی کنید باغ خود را کاملاً علمی بر اساس پروتکل های نوین گیاهپزشکی احداث کنید، و از ارقام اقتصادی گردو استفاده کنید مانند ارقام ژنوتیپ پالیز که میوه با کیفیت بالا و باردهی با تناژ بالایی دارند و همنطور بسیار دیرگل هستند و در برابر سرمایه دیررس بهاره در امان هستند. ما در این سایت سعی کردیم تمامی مطالبی که به وسیله تحقیق و استخراج از سایت های خارجی به دست آورده بودیم را در اختیار شما قرار دهیم.

از شما به عنوان یک خواننده نیز خواهش می کنیم اگر تجربه ای در زمینه پرورش درخت گردو و مشکلات یا نحوه درآمد آن دارید، حتما به وسیله کامنت گذاری آن را به اشتراک بگذارید، تا خواننده های دیگر نیز بتوانند از تجربه شما نهایت استفاده را ببرند. همچنین کارشناسان ما در این سایت آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما در زمینه باغداری هستند.

bartarnahal.ir

۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳

۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×