رونوفل تراپی
آرایش و زیبایی - سلامت

رونوفل تراپی چیست و چه مزایایی نسبت به مزوتراپی دارد؟

بهمن ۲۷, ۱۴۰۱ 7۰275

رونوفل تراپی (به فرانسه  Trapèze de Ronofel) یک متد درمانی است که اثر بخشی آن در جهت احیای ریشه ی موهای آسیب دیده و قطع ریزش مو می باشد و این متد –رونوفل تراپی– با بهره گیری از محصولات ارگانیک برند RONOFEl در لاین احیای مو سالن های زیبایی اجرا می گردد.

رونوفل تراپی، بدون تزریق و بدون استفاده از مواد شیمیایی است و به دلیل استفاده از مواد اورگانیک اثربخشی فوق العاده ای در درمان ریزش مو دارد.

اما مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی است که در دسته‌ی شیوه‌های تزریقی قرار می‌گیرد. یعنی در این روش مواد ویژه‌ای با خاصیت درمانی به زیر پوست سر تزریق می‌شود. این مواد شامل مواردی همچون آنزیم‌ها، داروها و هورمون‌ها هستند که در طی مزوتراپی به صورت موضعی به درون پوست تزریق می‌شوند.

برخی افراد به تزریق مواد زیر پوست سر حساسیت داشته و یا فوبیا دارند . با این حال معمولا ۵۰ درصد افرادی که از این روش استفاده می کنند رضایت اولیه داشته اما یکی از مشکلات این روش این است که مواد تزریق شده توسط جریان های خونی شسته شده و زیاد نمی تواند روی فولیکول مو اثر بگذارد، لذا افرادی که مشکل حاد ندارند از این روش جواب می گیرند. و سایر افراد از کوتاه بودن اثر آن ناراضی هستند .

عوارض مزوتراپی

 • احساس سرگیجه و کسالت در مدت زمان درمان که ممکن است تا ساعتی پس از تزریق ادامه داشته باشد.
 • ایجاد عفونت باکتریایی که بسیار نادر است. این مشکل احتمال دارد در تزریق‌های معمولی نیز بوجود بیاید ولی خوشبختانه بسیار نادر است. در هرصورت اگر بعد از جلسه مزوتراپی نشانه‌هایی از عفونت مشاهده کردید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.
 • احساس سردرد که معمولا در روز بعد مزوتراپی کامل از بین می رود.
 • اسکار( گوشت اضافه یا جای زخم) مادام العمر در افرادی که سابقه تشکیل گوشت اضافه در بدن دارد.
 • بروز نکروز بافتی که عارضه ای نادر است که به دلیل مصرف دوزهای بالا و یا تزریق دارو در عمق نامناسب ایجاد می شود.
 • امکان بروز پیگمانتاسیون یا همان واکنش التهاب پوستی در سر عارضه ای دیگر از مزوتراپی است.
 • ایجاد واکنش آلرژیک به مواد تزریقی از دیگر عوارض مزوتراپی مو است که برای پیشگیری از این عارضه قبل از تزریق پزشک متخصص معاینات لازم را انجام می دهد تا مطمئن شود حساسیت وجود ندارد.
 • موقتی و غیر دائمی بودن اثرات این روش از عوارض بارز مزوتراپی شمرده می شود.
 • تورم، کبودی و التهاب به دلیل فرو رفتن سوزن در پوست سر که بعد از سه یا چهار ساعت از بین می رود.
 • درد در هنگام تزریق مواد به پوست سر نیز یکی از معایب مزوتراپی است.

رونوفل تراپی

همانگونه که در بالا عنوان شد رونوفل تراپی (به فرانسه Trapèze de Ronofel) یک متد درمانی فرانسوی است که اثر بخشی آن در جهت احیای ریشه ی موهای آسیب دیده و قطع ریزش مو می باشد در این متد براساس نوع پوست سر کلاینت و آنالیز مو میزان جلسات رونوفل تراپی مشخص می شود و ابتدا کارشناس رونوفل تراپی با مواد اورگانیک ، پوست سر را پاکسازی نموده و شروع به ادامه فرایند رنوفل تراپی می نماید. این روش تزریقی نمی باشد بلکه با استفاده از محصولات رونوفل و یک سری فرایند سالنی و خانگی فولیکول موی کلاینت مجدد شروع به تولید موی سالم می نماید و میتواند شادابی موهای خود را بدست آورد.

بسیاری از افراد با شناخت علت ریزش مو به دنبال راه‌های درمانی برای قطع یا بهبود ریزش موی خود هستند

خانم ها یا آقایان ممکن است به دلیل کمبود مواد مغذی یا عوامل وراثتی دچار ریزش مو شوند ، این افراد باید مواد مغذی را به ریشه موهای خود برسانند. روش های مختلفی برای این امر وجود دارند که بهترین آنها رونوفل تراپی می باشد. رونوفل تراپی با محصولات اورگانیک رونوفل انجام میشود که نتایج بسیار قابل توجهی توانسته بدست آورد.

رونوفل تراپی می تواند مواد مغذی لازم را به ریشه مو برساند و لذا این عمل باعث تقویت ریشه مو، قطع ریزش و در برخی افراد رویش مو می شود.

خدمات رونوفل تراپی فقط در سالن های زیبایی انجام میگردد  دوره درمان رونوفل تراپی بین ۳۰ تا ۵۰ روز زمان میبرد که در این دوره فرد حداقل ۳ جلسه را در سالن زیبایی باید خدمات رونوفل تراپی را دریافت نماید، مدت زمان این خدمات بسته به تشخیص کارشناس رونوفل تراپی می تواند بیشتر گردد.

برای افرادی که به دلیل کرونا دچار ریزش موی سر شده اند، تغییرات پس از ۱۵ روز قابل مشاهده است. از آنجایی که کرونا باعث شوک موها می شود، بهترین روش درمان آن رونوفل تراپی می باشد.

با رونوفل تراپی ریزش های وراثتی و ریزش ها ناشی از مصرف داروهای خاص میتواند در ۹۰ درصد مواقع به درمان کامل برسد.

یکی از مهمترین خصوصیات روش رونوفل تراپی این است که تمام محصولات استفاده شده برند رونوفل بصورت اورگانیک بوده و به این دلیل اثر بخشی بالایی دارد.

تفاوت رونوفل تراپی و مزوتراپی

تفاوت رونوفل تراپی با مزوتراپی در این است که رونوفل تراپی تزریقی نیست و به دلیل استفاده از محصولات اورگانیک رونوفل موادی که به ریشه مو شما می رسد کاملا گیاهی بوده و با بدن شما سازگار خواهد بود و مواد استفاده شده از خواص بالایی برخوردار است رنوفل تراپی علاوه بر قطع ریزش مو به رویش مجدد مو کمک زیادی می نماید و این روش بجز برای افرادی که حساسیت به گیاهان دارند منع مصرفی برای رده سنی ندارد، یکی از خصوصیات رونوفل تراپی داشتن پک خانگی هست که فرد می تواند بعد از اجرای خدمات در سالن زیبایی در خانه هم نسبت به تقویت موی خود اقدام نماید.

هرچه جهان به سمت مدرنیته میرود و علم بیشتر پیشرفت می کند استفاده از محصولات اورگانیک در دنیا مصرفش زیادتر می شود لذا با توجه به عوارض مشاهده شده در تزریق مواد شیمیایی استفاده از محصولات اورگانیک و بدون تزریق بیشتر پیشنهاد می گردد.

بدن ۹۵ درصد انسانها با طبیعت سازگار است و این امر باعث می شود که استفاده از مواد گیاهی و اورگانیک نه تنها عوارضی برای انسان نداشته باشد بلکه نتایج آن در بلند مدت از درمان شیمیایی هم بیشتر خواهد بود اگر شما هم از درمان شیمیایی جواب نگرفته اید میتوانید درمان گیاهی را امتحان نمایید و نتایج فوق العاده آنرا به وضوح ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×