آیا می توان باتری را به صورت مستقیم شارژ کرد
معرفی کسب و کار

راهنمای خرید و فروش انواع باتری + قیمت باتری فرسوده

بهمن ۳, ۱۴۰۱ 5۰257

در این مقاله به بهترین روش های فروش باتری فرسوده و لیست قیمت باتری فرسوده نیز پرداخته ایم. اگر دنبال خرید و فروش باتری فرسوده، نو، تولید داخل و وارداتی هستید در این مقاله تا انتها همراه ما باشید.

اسقاط آنلاین مرجعی برای خریدار باطری  UPS و باطری فرسوده خودرو و سایر باطری های مستعمل است. با پیدا کردن خریدار باطری فرسوده با روشی که به شما آموزش می دهیم، خواهید توانست به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن فروش باتری فرسوده ی خود را انجام دهید.

خرید باتری ups دست دوم معمولا در کشورهای در حال توسعه یک راه حل مقرون به صرفه برای دسترسی به انرژی ارزان خواهد بود. مصرف کنندگان در زمان هایی که شبکه فعال است، انرژی لازم را در باتری ذخیره می کنند تا در زمان قطعی برق، مصرف کنندگان حساس خود را روشن کنند.

اسقاط آنلاین

از باتری ups در جا هایی که کلا دسترسی به شبکه ی برق ندارند نیز استفاده می شود. فرض کنید کشاورزی برای تامین آب مورد نیاز زمین خود به پمپ آب برقی نیاز دارد. چاه آب خارج از بافت شهری و شبکه ی برق رسانی است. در نتیجه کشاورز نمی تواند از برق شهری استفاده کند. در چنین موقعیتی استفاده از پنل خورشیدی برای تولید انرژی و ذخیره ی آن در باتری یک راه حل دائمی و مناسب خواهد بود.

پیش از خرید باتری با فناوری های رایج آن آشنا شوید

پیش از خرید باتری باید بدانید که در فرآیند تولید باتری از چه فناوری استفاده شده است. فناوری های مختلف از نظر قیمت، راندمان، مقاومت در شرایط محیطی مختلف، سیکل شارژ و دشارژ، طول عمر و … با یکدیگر متفاوت هستند. لذا با دانستن ویژگی های کلی هر فناوری می توانید خرید بهتری را تجربه کنید.

آیا می توان باتری را به صورت مستقیم شارژ کرد؟

پیش از خرید باتری به این نکته توجه داشته باشید که ولتاژ ورودی به باتری حتما باید ثابت باشد. در غیر این صورت طول عمر باتری شما کاهش می یابد. پس قبل از باتری سعی کنید یک رگولاتور ولتاژ یا تثبیت کننده ی ولتاژ حتما قرار دهید.

فرقی نمی کند از برق شهری، پنل خورشیدی، توربین بادی و یا هر چیز دیگر برای شارژ باتری استفاده می کنید. باتری ها ذاتا به صورت DC یا جریان مستقیم به ذخیره سازی انرژی می پردازند. به همین دلیل حتما یک شارژر با قابلیت تثبیت ولتاژ پیش از باتری قرار دهید.

آیا می توان باتری را به صورت مستقیم شارژ کرد

اگر برق و انرژی تولیدی شما به صورت جریان متناوب یا AC می باشد، قبل از باتری لازم است تا ابتدا انرژی را توسط رکتیفایر به DC تبدیل کرده و سپس در باتری ذخیره نمایید.

پس نتیجه می گیریم که امکان مستقیم تزریق انرژی به باتری را نداریم. در حالت DC باید یک تثبیت کننده ی ولتاژ قرار دهیم و در حالت AC  نیز باید انرژی را به صورت جریان مستقیم به باتری بدهیم.

کاهش قیمت خرید باتری با طراحی مقرون به صرفه

اگر قصد خرید باتری ups را دارید، لزومی ندارد که طراحی باتری را بر اساس کل مصرف خود در نظر بگیرید. فرض کنید شما می خواهید برای یک بیمارستان برق اضطراری طراحی کنید. شما به عنوان فروشنده ی باتری یا طراح می توانید دو حالت طراحی را به خریدار باتری که بیمارستان باشد، ارائه کنید.

در حالت نخست طراحی و خرید باتری را بر اساس کل مصرف بیمارستان در نظر بگیرید. این طراحی شامل اتاق عمل، اتاق مراقبت های ویژه، بخش، روشنایی، اداری و … می باشد.

در حالت دوم طراحی و خرید باتری را بر اساس قسمت های حساس بیمارستان انجام دهید. در این حالت برق پشتیبان صرفا برای قسمت های حساس در نظر گرفته می شود. به عنوان نمونه اتاق عمل و اتاق مراقبت های ویژه تنها از برق پشتیبان و باتری های ups بهره می برند.

 

آیا خرید باتری دست دوم معقولانه است؟

حال که با پارامترها و معیارهای مهم خرید باتری آشنا شدیم، یکی دیگر از گزینه های انتخاب باتری، نو یا دست دوم بودن باتری است. خرید باطری دست دوم ups می تواند ضریب ریسک و عدم اطمینان سیستم را کاهش دهد و خرابی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل باید قبل از خرید باطری دست دوم ups به نکات زیر توجه کنیم و سوالات زیر را فروشنده بپرسیم و اطمینان حاصل نماییم :

 

 • آیا فروشنده ی باتری، آن را مجدد احیا کرده است یا باتری صرفا کار کرده است؟
 • اگر باتری احیا نشده و دست دوم است، چند سیکل شارژ و دشارژ آن مصرف شده است؟
 • آیا لاشه ی باتری پیش از احیا سالم بوده است؟
 • آیا سطح ولتاژ باتری به عدد ذکر شده در دیتاشیت نزدیک است و کاهشی نداشته است؟
 • آیا ظرفیت جریان و توان ذخیره شده در باتری با عدد ذکر شده در دیتاشیت باتری نزدیک است؟
 • آیا باتری ضمانت دارد؟
 • اگر باتری ups می باشد، مدار کنترل و شارژ نیز همراه باتری فروخته می شود یا خیر؟

خرید باطری دست دوم ups یکی از راه حل های قدیمی و عاقلانه در صنعت باتری می باشد. در ادامه به فروش باتری فرسوده و خرید باطری دست دوم ups بیشتر می پردازیم.

فروش باتری فرسوده معمولا توسط چه کسانی انجام می شود؟

تمام مصرف کنندگان باتری می توانند اقدام به فروش باتری فرسوده ی خود نمایند. این افراد کافیست تا با یک خریدار باطری فرسوده توافق کنند. همان طور که اشاره شد این توافق می تواند به ازای تخفیف در خرید باتری نو، دریافت وجه نقد و یا تعویض با بانک باتری کوچک تر باشد.

اگر در پروژه ی خود باتری های فرسوده دارید، حتما نسبت به فروش باتری فرسوده ی خود اقدام نمایید. نگران جزئیات، زمان بر بودن و پیچیده بودن پروسه ی فروش باتری فرسوده نباشید. در ادامه سریع ترین روش فروش باتری فرسوده، احیای آن و جایگزینی یا خرید باطری دست دوم ups را به شما آموزش می دهیم.

خریدار باطری ups معمولا باتری فرسوده را احیا می کند و مجدد آن را می فروشد. به این صورت بخش های قابل بازیافت باتری مجدد استفاده می شود و آلودگی کمتری برای محیط زیست به همراه خواهد داشت. این مسئله در قیمت تمام شده ی باتری نیز موثر است.

از طرفی فروشنده ی باتری ups می تواند، بخشی از هزینه های خرید باتری جدید را پوشش دهد. فرض کنید یک کشاورز برای تامین برق مورد نیاز پمپ آب خود، از ۴ پنل خورشیدی و ۴ باتری استفاده کرده است. طول عمر پنل ها معمولا ۲۰ سال است. اما طول عمر باتری های ups معمولا ۳ الی ۴ سال است. یعنی کشاورز پس از ۳ الی ۴ سال باید باتری های جدیدی خریداری کند.

کشاورز می تواند باتری های قدیمی و فرسوده ی خود را به خریدار باطری ups بفروشد. قطعا مبلغ فروش باطری فرسوده به اندازه ی مبلغ خرید باتری نو نمی باشد. اما درصدی از هزینه های خرید باتری نو را پوشش می دهد.

البته کشاورز می تواند با خرید داغی باطری یو پی اس هزینه های خود را بیش از پیش کاهش دهد. معمولا خریدار باطری ups که باتری های فرسوده را از شما خریداری می کند، پس از احیای باتری مجدد آن را به صورت دست دوم می فروشد.

محاسبه ی قیمت باتری فرسوده چگونه است؟

اگر تصمیم به فروش باتری فرسوده ی خود گرفته اید، ابتدا باید قیمت باتری فرسوده ی خود را تخمین بزنید. برای تخمین قیمت باتری فرسوده باید به دو این دو پرسش مهم پاسخ دهید :

 • چند درصد از سلول های باتری شما سالم هستند؟
 • آیا داغی باتری شما سالم است یا خیر؟

شرط اول برای فروش باتری فرسوده، سالم بودن باتری است. سالم بودن باتری به معنای شارژ و دشارژ مجدد آن است. اگر پارامترهای باتری نظیر ولتاژ، جریان خروجی و … با داده های دیتاشیت برابر و نزدیک باشد، یعنی باتری در شرایط خوبی به سر می برد. در غیر این صورت نیاز به تعمیراتی خواهد داشت که از هزینه ی آن می کاهد.

در مرحله ی بعد باید توجه نمایید که فروش باتری فرسوده، در حالی که فقط لاشه ی باتری سالم باشد و سلول ها کارایی خود را از دست داده باشند نیز امکان پذیر است.

باتری

قیمت باتری فرسوده که فقط داغی آن مورد فروش قرار می گیرد معمولا به دو روش محاسبه می شود :

 • قیمت هر آمپر باطری کهنه
 • قیمت ضایعات باطری کیلویی

خرید و محاسبه ی قیمت باطری فرسوده یو پی اس در هر دو حالت فوق امکان پذیر است. بدین منظور باید بین فروشنده و خریدار باتری فرسوده توافق صورت بگیرد که کدام روش به عنوان مبنای محاسبه در نظر گرفته شود.

محاسبه ی قیمت باتری فرسوده بر مبنای وزن ضایعات باتری، معمولا در مقیاس های بزرگ به کار می رود. در این روش معمولا تعداد باتری ها زیاد است و تنوع ظرفیت جریان باتری ها نیز بالا است. لذا محاسبه و تخمین قیمت هر آمپر باطری کهنه کمی زمان بر است.

 

عوامل موثر بر قیمت باتری فرسوده

در محاسبه ی قیمت ضایعات باطری چندین عامل موثر هستند. یکی از مهمترین عوامل که رابطه ی مستقیمی با قیمت تمام شده ی باتری دارد، قیمت جهانی فلز سرب می باشد. یعنی با افزایش قیمت سرب کیلویی قیمت باتری ها نیز افزایش می یابد. برای رصد قیمت سرب کیلویی می توانید از سایت بورس فلزات لندن، بورس کالای ایران و گزارش کدال شرکت های تولید کننده ی سرب در ایران نظیر شرکت زرین معدن آسیا استفاده نمایید.

البته نگران پیچیدگی کشف قیمت سرب کیلویی نباشید. چرا که سایت اسقاط آنلاین به صورت روزانه قیمت سرب کیلویی را اعلام می کند. کافیست به سایت اسقاط آنلاین سری بزنید و قیمت سرب باطری را مشاهده کنید.

این مجموعه به عنوان یکی از شرکت های خریدار باطری فرسوده، خرید سرب کیلویی از شما را نیز به قیمت اعلام شده در سایت خود انجام می دهد. کافیست قیمت سرب ضایعاتی را از روی سایت این مجموعه مشاهده کرده و وزن داغی باتری خود را تخمین بزنید. سپس قیمت باتری فرسوده ی شما مشخص می شود.

قیمت باطری اتمی فرسوده

اگر دنبال قیمت باطری اتمی فرسوده هستید، کافیست به سایت اسقاط آنلاین سری بزنید. در این سایت قیمت باطری اتمی فرسوده به صورت روزانه و به روز منتشر می شود.

فروش باتری فرسوده به این شرکت به دلیل قیمت رقابتی و جذابی که در سایت خود منتشر می کند، به نسبت رقبا سود بیشتری به همراه دارد. از طرفی این شرکت کلیه ی پروسه ی فروش باتری فرسوده ی شما را به صورت آنلاین، در محل شما و با پشتیبانی قدرتمند انجام می دهد.

قیمت باطری اتمی فرسوده

توجه کنید که فناوری باتری تحت عنوان اتمیک نداریم. بلکه اتمیک اسم یک برند قدیمی ژاپنی از باتری‌های سیلد اسید بوده و به غلط در بین عوام به نام باتری اتمی جا افتاده است. پس در واقع باتری اتمی نوع خاصی از باتری های سیلد لید اسید محسوب می شود.

قیمت باطری فرسوده ماشین

اگر قصد فروش باتری فرسوده ی خودروی خود را دارید، بدون شک استفاده از خدمات اسقاط آنلاین یکی از جذابترین گزینه های پیش روی شماست. کلیه ی فرآیند فروش باتری فرسوده ی ماشین شما به صورت آنلاین و در محل شما توسط کارشناسان این شرکت انجام می پذیرد.

کافیست به سایت اسقاط آنلاین مراجعه کنید و مراحل اسقاط آنلاین باتری ماشین خود را انجام دهید. با توجه به قیمت های رقابتی این شرکت، قیمت باطری فرسوده ماشین شما با قیمت اعلام شده در سایت محاسبه و وجه آن به شما پرداخت می گردد. همچنین شما می توانید خرید باتری نو خود را توسط این شرکت انجام دهید.

قیمت باتری
قیمت باتری

در انتها امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. اسقاط آنلاین مشتاق تعویض باتری ماشین شما، خرید باتری های فرسوده ی شما و فروش باتری های نو به شما می باشد. پس اگر قصد فروش باتری فرسوده ی خود را دارید و به دنبال خریدار باتری فرسوده می گردید، همین الآن با اسقاط آنلاین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×