۵ روش اساسی برای پاک کردن لکه نوشابه کوکاکولا!

یکی از اتفاقات طبیعی که ممکن است برای هر کدام از ما چندین بار در طول سال یا در طول زندگی تکرار شده و به وجود آید، ریختن غذا یا نوشابه روی لباس است. از آن جایی که لکه نوشابه باعث به وجود آمدن ظاهر زشتی برای لباس می شود و ناراحت کننده است، هر فردی به دنبال بهترین روش برای از بین پردن و پاک کردن لک نوشابه از روی آن است.

5 روش اساسی برای پاک کردن لکه نوشابه کوکاکولا!

برای پاک کردن لک نوشابه روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه این مقاله به معرفی ۵ روش اساسی برای از پاک کردن لکه نوشابه کوکاکولا می پردازیم.

 

بهترین روش های پاک کردن لک نوشابه کوکاکولا از روی لباس

بدیهی است که ریختن نوشابه روی لباس یا هر ماده دیگری باعث به وجود آمدن ظاهری ناخوشایند برای لباس می شود. بعد از این که هر مقدار نوشابه روی لباستان ریخت، با استفاده از یک پارچه یا دستمال تمیز سریعا روی لباس بکشید تا میزان نوشابه بیشتری روی لباس باقی نماند و به بافت لباس جذب نشود.

چون در صورتی که لکه نوشابه ساعت های طولانی روی لباس باقی بماند باعث سر سخت تر شدن لکه می شود. همچنین از بین بردن و پاک کردن لکه نوشابه زمان بر خواهد بود. در ادامه نیز بهترین روش های پاک کردن لک نوشابه از روی لباس را معرفی می کنیم تا با امتحان کردن آن مجددا لباسی تمیز داشته باشید.

بهترین روش های پاک کردن لک نوشابه کوکاکولا از روی لباس

 

پاک کردن لک نوشابه از روی لباس با آب گرم

یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای پاک کردن و از بین بردن لک نوشابه از روی لباس، این است که سریعا لباس را با آب گرم بشویید. برای سریع تر پاک شدن لکه نیز می توانید همان قسمت که لکه بیشتری دارد، را با فشار بیشتری با دست بشویید. سپس آن را در هوای آزاد و ترجیحا در معرض نور آفتاب پهن کنید و اجازه دهید به صورت کامل خشک شود.

 

استفاده از ترکیب آب و سرکه سفید

پس از این که با استفاده از آب گرم لباس خود را شستید و لکه نوشابه از روی آن پاک نشد، می توانید از سرکه سفید هم استفاده کنید. بدین صورت که می توانید مقداری از سرکه سفید را با آب مخطوط کنید. سپس یک دستمال تمیز بردارید و دستمال یا پارچه را به این ترکیب آغشته کنید.

پس از آن بدون این که به بافت لباس آسیب برسد، دستمال آغشته به ترکیب سرکه سفید و آب را روی لباس بکشید و این کار را چند بار تکرار کنید. در مرحله آخر نیز با روش معمول و با استفاده از یک شوینده ملایم و ترجیحا مایع شستشو بشویید و در هوای آزاد و نور آفتاب خشک کنید.

 

استفاده از پودر بچه

یکی از روش های رایج و مطمئن برای از بین بردن جای لکه نوشابه، استفاده از پودر بچه است که همه جا در دسترس می باشد. در قدم اول پس از این که با استفاده از یک پارچه یا دستمال تمیز نوشابه را پاک کردید، روی جای لکه نوشابه مقداری پودر بچه بریزید. اجازه دهید ۱ الی ۲ ساعت پودر بچه روی لباس باقی بماند و سپس آن را آبکشی کنید تا لکه به صورت کامل تمیز و پاک شود.

استفاده از الکل

یکی از روش های مطمئن و کاربردی دیگر برای تمیز کردن لکه نوشابه از روی لباس این است که از الکل استفاده کنید. برای انجام این روش، ابتدا یک اسفنج را به مقداری الکل آغشته کرده و سپس به آرامی روی لباس بکشید. بعد از چند دقیقه لباس را به خوبی و با آب آبکشی کنید.

این روش برای پاک کردن لکه های ضعیف و کمرنگ پیشنهاد می شود و موثر است. همچنین در صورتی که نوشابه روی لباس های چرمی ریخته، می توانید الکل و مایع ظرفشویی را با یک دیگر ترکیب کنید و سپس روی قسمت لکه شده بکشید. در مرحله بعد نیز با یک پارچه نخی تمیز و خیس روی لک بکشید تا به صورت کامل تمیز شود.

 

استفاده از محلول پاک کننده

همان طور که در مقالات آموزشی موجود در مجله اینترنتی ۱۰tamag ذکر شده، امروزه انواع محلول های پاک کننده قوی با ترکیبات موثر و مفید برای از بین بردن لکه در بازار وجود دارد. یکی از روش های مطمئن و کاربردی که برای پاک کردن نوشابه از روی لباس، استفاده از همین محلول های پاک کننده است.

محلول های پاک کننده مقدار قابل توجهی آنزیم دارند و برای از بین بردن لکه ها موثر هستند. روش استفاده بدین صورت است که مقداری محلول پاک کننده را روی قسمتی که لکه دارد، بریزید و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم به خوبی آب بکشید. سپس در هوای آزاد لباس را خشک کنید.

کلام آخر

ریختن نوشابه روی لباس می تواند باعث ایجاد یک ظاهر زشت برای آن شود. به همین دلیل برای این که سریع تر بتوانید لکه را از بین ببرید و پاک کنید، باید برای پاک کردن آن سریعا اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است باعث ماندگارتر شدن جای لکه ها شود.

در این مقاله به معرفی ۵ روش کاربردی برای پاک کردن لکه نوشابه کوکاکولا پرداخته شد. در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید با مطالعه این مقاله می توانید روش های مختلف را امتحان کنید و از نتیجه آن شگفت زده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید