اکسیدان
معرفی کسب و کار

کاربرد اکسیدان و تفاوت درصد های آن

بهمن ۲۶, ۱۴۰۱ 6۰180

اکسیدان (Oxidant) را توسعه دهنده یا امولسیون نیز می نامند، رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی توسط دو جزء انجام می شود: یک عامل رنگ دهنده به علاوه یک عامل اکسید کننده. اکسید کننده رنگ مو به عنوان یک فعال کننده و کاتالیزور عمل می کند. به این ترتیب رنگدانه در موها نفوذ می کند.

اکسیدان

اکسید کننده (فعال کننده) امولسیون کرم حاوی پراکسید هیدروژن در غلظت های مختلف است. هنگامی که با رنگ مخلوط می شود یک مخلوط یکنواخت را تشکیل می دهد. میزان پراکسید هیدروژن موجود در فعال کننده میزان روشن شدن مو را تعیین می کند. ترکیب اجزای مراقبت اضافی (نرم کننده هایی که درخشش و سلامت مو را حفظ می کنند) می تواند در اکسید کننده های سازنده های مختلف متفاوت باشد.

انتخاب درصد مناسب اکسیدان ها

اکسیدان ۳% : این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم ۱۰ یا اکسیدان شماره ۰/۵ فروش می رسد.

کاربرد اکسیدان ۳%: این اکسیدان جزء ضعیف ترین نوع اکسیدان ها محسوب میشود. از ان در رنگساژها و رنگ های هایلایت و مش و انواع لایت بسیار کاربرد داشته و با استفاده در رنگهای تیره مثل مشکی و قهوه ای تیره، روی مو باعث ثبات و تیرگی بیشتر رنگ مو می شود.

اکسیدان ۶%: این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم ۲۰ یا اکسیدان شماره ۱ در فروشگاه ها عرضه میشود.

کاربرد اکسیدان ۶%: استفاده از این اکسیدان برای پوشش دهی تارهای سفید اثر بخش بوده و در دکلره های ضعیف و تکنیک دکوپاژ مورد استفاده قرار می گیرد.

انتخاب درصد مناسب اکسیدان ها

اکسیدان ۹%: این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم ۳۰ یا اکسیدان شماره ۲ شناخته می شود.

کاربرد اکسیدان ۹%: این اکسیدان کاربرد روشن کنندگی دارد و در انواع مختلف مدل های رنگ مو کاربرد دارد و همچنین یکی از اکسیدان های محبوب برای دکلره نیز به شمار می رود.

اکسیدان ۱۲%: این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم ۴۰ یا اکسیدان شماره ۳ معروف است.

کاربرد اکسیدان ۱۲%: از آن برای دکلره قوی استفاده می شود. که پیشنهاد می شود ترجیحا از این شماره اکسیدان برای دکلره استفاده نشود مگر اینکه توسط آرایشگران حرفه ای مورد استفاده قرار گیرد

نسبت رنگ مو به اکسیدان

مقدار اکسیدان در تمام رنگ موها به مقدار یک به یک و نیم می باشد. یعنی هر ۱۰۰ میلی لیتر رنگ به ۱۵۰ میلی لیتر اکسیدان نیاز است که این نسبت در تکنیک ها مختلف رنگ آمیزی موها با هم متفاوت میباشد و همچنین مصرف اکسیدان به میزان کمتر از استاندارد،موجب تیرگی موها و استفاده زیاد آن باعث روشن تر شدن موها خواهد شد که باید از مقدار مناسب استفاده شود، و از تغییر مقدار آن پرهیز نمایید.

قیمت انواع اکسیدان چند است؟

خرید و قیمت اکسیدان به عواملی همچون کمپانی تولید کننده، میزان اکسیدان، قدرت و درصد اکسیدان و سایر خاصیت های تقویت کنندگی و نرم کنندگی آن دارد، اما بصورت کلی می توان گفت قیمت انواع اکسیدان از ۱۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان می باشد.

نکات مهم برای استفاده از اکسیدان

  • اگر میخواهید به مدل های سه بعدی رنگ موها دست یابید بهتر است در نقاط تیره و روشن موهایتان به شماره اکسیدان و بازه زمانی که مواد رنگ باید بر روی موها بماند توجه کامل داشته باشید.
  • اکسیدان باید به اندازه مناسب مصرف شود و مقدار استفاده از اکسیدان روی رنگ مصرفی مشخص شده است.
  • پیش از خرید رنگ موها به این نکته توجه داشته باشید که درصد استفاده از اکسیدان نقش مهمی در کار آرایشگران دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×