چرا آرایشگری؟
معرفی کسب و کار

معرفی بهترین دوره آموزش آرایشگری و کاشت ناخن

دی ۲۸, ۱۴۰۱ 6۰186

این روزها آرایشگری به یکی از پرسودترین شغل‌ها در ایران تبدیل شده است، اما همه آرایشگرها درامد بالایی ندارند! کسب درآمد بالا از آرایشگری مستلزم شرکت در بهترین دوره‌های آموزش آرایشگری است. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین دوره آموزش آرایشگری و کاشت ناخن می‌پردازیم. پس اگر به دنبال یک شغل عالی برای خود هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

این روزها آرایشگری به یکی از پرسودترین شغل‌ها در ایران تبدیل شده است، اما همه آرایشگرها درامد بالایی ندارند! کسب درآمد بالا از آرایشگری مستلزم شرکت در بهترین دوره‌های آموزش آرایشگری است. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین دوره آموزش آرایشگری و کاشت ناخن می‌پردازیم. پس اگر به دنبال یک شغل عالی برای خود هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

چرا آرایشگری؟

آرایشگری هنر پیچیده‌ای است و از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود. هنر آرایشگری از قدیمی‌ترین هنرهایی است که تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است. شاید از خود بپرسید چرا آموزش آرایشگری و کاشت ناخن؟

در این باره باید بگوییم که آرایشگری یک شغل خدماتی است و مزیت شغل‌های خدماتی این است که همیشه روی بورس هستند. اگر به عنوان یک آرایشگر خوب در اطرافیان خود شناخته شوید، آن‌ها شما را به همدیگر معرفی می‌کنند و همین باعث شهرت شما می‌شود. به تدریج بر تعداد مشتریان شما افزوده شده و حتی می‌توانید شعبات آرایشگاه خود را تاسیس کنید.

چرا آرایشگری؟

بازار کار آرایشگری چگونه است؟

افراد چه بخواهند و چه نخواهند، باید حداقل یک بار در ماه به آرایشگاه بروند، در نتیجه بازار کار آرایشگری وضعیت خوبی دارد و اگر زرنگ باشید، می‌توانید در از طریق آن به درآمدهای چند صد میلیونی برسید. به این ترتیب اگر تمرکز خود را روی کارتان و کسب مهارت‌های مختلف بگذارید، موفقیت شما در این حیطه قطعی است. شرکت در دوره‌های معتبر آموزش آرایشگری تاثیر مهمی در تکمیل و به‌روزشدن مهارت‌های شما دارد. آرایشگری هم مانند علوم دیگر، روز به روز تغییر می‌کند و شرط بقا در آن، به‌روز نگهداشتن دانسته‌ها است!

یک آرایشگر چه وظایفی دارد؟

وظیفه شما به عنوان آرایشگر، تنها زیباسازی استایل مو و چهره مشتری نیست، شما وظایف دیگری هم دارید. بسته به فعالیت و تخصصی که دارید، وظیفه شما فرق می‌کند. برای مثال اگر دوره آموزش کاشت ناخن را گذرانده باشید، تنها کار طراحی و کاشت ناخن به عهده شما است. با این حال وظایف کلی یک آرایشگر به شرح زیر است:

 • اصلاح و کوتاهی موها
 • حالت‌دهی به مو به کمک ابزار مخصوص
 • رنگ مو
 • اصلاح صورت
 • شستشوی موها

همچنین شما به عنوان یک آرایشگر وظیفه دارید در پایان روز، تمامی ابزار و وسایل خود را تمیز کنید. یکی از نکاتی که به افزایش مشتریان شما کمک می‌کند، توجه به نظافت و پاکیزگی سالن است. تقریبا همه افراد سالن‌های تمیز و مرتب اما گران‌قیمت را به سالن‌های نامرتب ولی ارزان ترجیح می‌دهند.

در دوره آموزش آرایشگری چه چیزهایی یاد می‌گیریم؟

دوره آرایشگری به دو بخش آموزش آرایشگری درجه ۱ و درجه ۲ تقسیم می‌شود. در هر دوره مباحث مختلفی را آموزش می‌بینید. مباخث دوره آرایشگری درجه ۲ عبارتند از:

 • شناخت ابزار تخصصی آرایشگری
 • یادگیری علم چهره‌شناسی
 • شناخت ساختار پوست و مو
 • شناخت و درک کوتاهی مو و زوایای آن
 • فراگیری تکنیک‌های مختلف تقسیم‌بندی سر در کوتاهی مو در روش لیفت و لا انگشتی
 • فراگیری تکنیک ممتد و لایه لایه در کوتاهی مو
 • فراگیری اصلاح با ماشین، شانه کار و الحاقی
 • آموزش اصلاح صورت با تیغ
 • آموزش حالت‌دهی به مو با برس‌های مختلف
 • آموزش سشوارکشیدن مو
 • آموزش مفاهیم انکادر خطوط ده‌گانه
 • آشنایی با مفهوم گرجویشن و کوتاهی بر پایه آن

همان‌طور که می‌بینید دوره آرایشگری درجه ۲، بیشتر پایه و اساس آرایشگری آموزش داده می‌شود. اگر می‌خواهید آرایشگری را دقیق‌تر و اصولی‌تر یاد بگیرید باید آرایشگری درجه ۱ را هم پشت سر بگذارید. در این دوره تکنیک‌های به‌روزتر مثل تکنیک کوتاهی مو به روش لیرینگ و اصول کار با قیچی در حالت‌های مختلف آموزش داده می‌شود.

در دوره آموزش آرایشگری چه چیزهایی یاد می‌گیریم؟

آیا برای یادگیری آرایشگری به مدرک و تحصیلات بالا نیاز است؟

برای واردشدن به صنعت آرایشگری، نیازی نیست مدرک تحصیلی بالایی داشته باشید. با این حال مدرک تحصیلی بالاتر و آشنایی با زبان انگلیسی، به پیشرفت بیشتر شما در این حیطه کمک می‌کند. شما می‌توانید در دوره‌های آموزش گریم و میکاپ معتبر داخلی شرکت کنید. شرکت در این دوره‌ها به منزله شهرت و درآمد بیشتر برای شما است. اگر می‌خواهید پله‌های موفقیت در آرایشگری را یکی پس از دیگری طی کنید، توصیه می‌کنیم در دوره‌های آموزش آرایشگری که زیر نظر مستقیم سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شوند شرکت کنید. در این دوره‌ها به شما مدرک معتبر داده می‌شود که می‌توانید با آن وارد بازار کار شوید.

آموزش گریم و میکاپ

بهترین دوره آموزش آرایشگری و کاشت ناخن کدام است؟

آرایشگری یکی از شغل‌های شاد، پرنشاط و البته پردرآمد در جهان است. موفقیت در این حیطه مستلزم یادگیری مداوم است. شما به عنوان یک آرایشگر باید تکنیک‌های روز جهان برای کاشت ناخن، رنگ مو، گریم و میکاپ را فرابگیرید و به عبارتی در شغل خود حرفی برای گفتن داشته باشید! مدرسه زیبایی مونا بهرام، یکی از بهترین و معتبرترین مراکزی است که می‌توانید در آن متدهای جدید آرایشگری را فرابگیرید. شرکت در این دوره‌ها مزایای زیادی از جمله شروع به کار در آکادمی و دریافت مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای به همراه دارد. با شرکت در دوره‌های آموزش آرایشگری، آموزش کاشت ناخن و آموزش گریم و میکاپ مدرسه زیبایی مونا بهرام، ورود به بازار کار و کسب درآمد شما تضمینی است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×