با بهترین نهال های عناب و ازگیل آشنا شوید

نهال عناب و نهال ازگیل دو گونه از نهال هایی هستند که بر مبنای باردهی می توانیم کیفیت بسیار خوبی را برای آنها در نظر بگیریم. البته هر کدام از این نهال ها شرایط کاشت و پرورش خاصی را به خودشان اختصاص می دهند.

شما می توانید بر مبنای شرایط محیطی و آب و هوایی نیز نهال های مربوطه را در منطقه معتدل و گرمسیر و یا سردسیر بکارید و به نتیجه دلخواه خود نیز در خصوص باردهی و محصول دهی دست یابید. در این مقاله نیز ما قصد داریم راهنمایی جهت خرید و کاشت نهال عناب و نهال ازگیل را بررسی کنیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

بررسی راهنمای جهت خرید و کاشت نهال عناب

برای مشاهده قیمت نهال عناب و یا خرید نهال عناب در ابتدا باید سلامت نهال را به خوبی بررسی کنید. یعنی باید ببینید که آیا ریشه ها خوردگی ندارند و یا آسیبی به بخش های ساقه و برگ وارد نشده است. سپس می توانید آن را تهیه کنید. برای کاشت نهال عناب نیز در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم داشت:

برای کاشت نهال عناب شما می توانید چاله بکنید و ریشه ها و یا بذرهای مربوط به نهال عناب را در داخل چاله قرار دهید. سپس باید چاله با خاک کاملا با کیفیت و زهکشی شده پر شود. کود های دامی و البته شیمیایی که دارای مواد معدنی بسیار خوبی نیز هستند را نیز می توانیم به بخش کاشت نهال عناب اضافه کنیم. حال باید در نظر داشته باشید که آبیاری نهال مربوطه نیز در هفته باید یک بار انجام شود. در سال های آینده نیز در اواسط هر ماه باید نسبت به آبیاری نهال عناب اقدامات لازم را به انجام برسانید.

بررسی هرس درخت عناب

در خصوص هرس نهال عناب می توانیم به هرس فرم دهی و هرس باردهی اشاره داشته باشیم. در هرس فرم دهی برخی از بافت های درخت مورد هرس قرار می گیرند و این کار باعث افزایش سلامتی نهال مربوطه نیز خواهد شد. در هرس باردهی نیز بخش هایی که در باردهی نقش دارند مورد هرس قرار خواهند گرفت. این کار باعث می شود تا در زمینه پرورش نهال عناب نیز به خوبی عمل کنیم و به مواردی که قصد داریم نیز دست یابیم. این امر نیز مهم است چون بر روی سلامت نهال عناب نیز تاثیرات مستقیم خواهد داشت.

E742E7E4 8D72 4C6A Bfed Ad85A6B98034

بررسی راهنمایی جهت خرید و کاشت نهال ازگیل

برای خرید نهال ازگیل باید در ابتدا سلامت نهال از تمامی بخش ها بررسی شود. هیچ گونه آفت و یا بیماری خاصی نباید بر روی نهال وجود داشته باشد. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که منطقه کشت و آب و هوایی که می خواهید نهال ازگیل را در آن بکارید نیز باید در نظر بگیرید.

از لحاظ کاشت نیز می توانیم موارد زیر را مورد بررسی قرار دهیم:

روش های کاشت بسیار زیادی پس از خرید نهال ازگیل وجود دارند که ابتدایی ترین روش، قلمه زدن نام دارد. این روش در واقع به مقدار دمای متوسط نیاز دارد تا ما را به نتیجه خوبی برساند. درواقع شما مقداری از شاخه ها را کوتاه می کنید و سپس در داخل خاک قرار می دهید تا باردهی نتیجه دهد

روش بذری نیز به این صورت است که شما بذرها را خیس کرده و بعد خشک می کنید و بعد در چاله ای قرار می دهد تا در دمای مناسب پرورش یابند. البته آبیاری مناسب نیز باید در این حالت انجام گیرد.

روش پیوندی نیز به این صورت است که می توانید ازگیل را بر روی نهال های دیگر که سن کمی دارند پیوند بزنیم و این کار در دی ماه و یا اردیبهشت ماه نیز به خوبی قابل انجام خواهند بود.

01Aed33A A872 4094 B1Ae 26Db63B31514

بهترین فصل برای کاشت نهال ازگیل

بهترین زمان و یا به عبارتی بهترین فصلی که می توانیم برای کاشت نهال ازگیل درست نظر بگیریم فصل سرما و یا همان زمستان است. دراین فصل شما به بهترین شکل می توانید نهال ازگیل را بکارید، حالا می توانید از هر روشی استفاده کنید و در انتها به سراغ محصول دهی آن نیز خواهید رفت که در هر هکتار چندین تن محصول به شماخواهد داد.

بررسی نکاتی دیگر

کوددهی این نهال باید به صورت کود دامی و کود حیوانی باشد. ویتامین های کود باعث می شوند تا نهال مربوطه رشد خوبی نیز داشته باشد. استفاده از خاک مناسب را نیز می توانیم برای رشد و پرورش نهال ازگیل در نظر بگیریم.

برای از بین بردن کلیه انواع بیماری های مربوط به نهال ازگیل می توانیم از قارچ کش ها و آفت کش ها و سموم باکتری کش استفاده کنیم.

شیوه هرس نهال ازگیل نیز به صورت فرم دهی و باردهی است که بخش های مربوط به شاخه های اضافی در فرم دهی و بخش هایی که در باردهی تاثیر دارند، تحت هرس قرار می گیرند.

نتیجه گیری خرید نهال ازگیل و نهال عناب

شما می توانید جهت خرید انواع نهال مثمر ثمر به نشانی وب سایت اریا نهال مراجعه نمایید و یا با شماره تماس هاس زیر ارتباط برقرار نمایید:

https://ariyanahal.ir/

۰۹۱۴۳۳۳۶۰۲۵ – ۰۹۱۴۳۳۳۶۰۲۴

 

 

دیدگاهتان را بنویسید