بهترین دستگاه های بدنسازی برای عضله سازی بازو و پا تصویر 1.Jpg
معرفی کسب و کار

بهترین دستگاه‌های بدنسازی برای عضله‌سازی بازو و پا

شهریور ۱۹, ۱۴۰۲ 1۰136

بدنسازی را تقریبا همه بعنوان مادر تمامی ورزش‌ها می‌شناسند. داشتن عضله به خودی خود اتفاق نمی‌افتد مگر شما بتوانید با انجام تمرینات بدنسازی بدنی آماده و عضلانی را برای خود بسازید. ما دراین مقاله سعی داریم درخصوص عضله سازی در بدنسازی، دستگاه‌هایی که با استفاده از آنها می‌توانید عضلاتتان را تقویت کنید، بهترین دستگاه‌های بدنسازی برای تقویت عضلات پا، بازو و سایر عضلات و همچنین درخصوص داشتن برنامه تمرینی در بدنسازی صحبت کنیم و اهمیت تمرین با برنامه مناسب را بیان کنیم. اگر شماهم قصد شروع تمرینات بدنسازی را دارید یا برای تمریناتتان می‌خواهید دستگاه‌های بدنسازی مناسبی را پیدا کنید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

81C5D5Ad 7E96 427F 99Dd Bec8499E735F

آیا می‌توان با دستگاه‌های بدنسازی عضله سازی کرد؟

شاید به دنبال دستگاه مناسبی در باشگاه هستید یا قصد خرید دستگاه بدنسازی را داشته باشید. سوال اصلی این است که باید بدانید هدفتان چیست و با چه تمریناتی می‌خواهید به هدفتان برسید. اگر بطور کلی بخواهیم بیان کنیم شما باید بدنبال تمرین با دستگاه‌هایی باشید که در مرحله اول ضعف‌های عضلانی بدنتان را پوشش بدهند. مثلا اگر پا یا بازوهای ضعیفی دارید ببینید تمرین به چه دستگاه‌هایی برایتان مفید است. داشتن یک برنامه تمرینی منظم و مطابق با اصول بدنسازی نیز موردیست که هیچگاه نباید کنار گذاشته شود و باید حتما از یک مربی بدنسازی با تجربه و متخصص کمک بگیرید تا بتوانید نتیجه دلخواهتان را کسب کنید.

عضله سازی با دوچرخه ثابت

یکی از بهترین دستگاه‌هایی که هم بعنوان دستگاه چربی سوزی و هم بعنوان دستگاه عضله ساز ازآن استفاده می‌شود دستگاه دوچرخه ثابت است. یکی از دلایلی که شما در هنگام خرید این دستگاه با قیمت‌های بالاتر آن مواجه می‌شوید این است که قیمت دوچرخه ثابت بخاطر اهمیت این دستگاه، آپشن های موجود و همچنین شرایط تمرینی درخانه و باشگاه متفاوت است. شما با استفاده از دستگاه دوچرخه ثابت می‌توانید عضلات جلوران، پشت ران، ساق و باسن را به راحتی تقویت کنید و همچنین بعنوان دستگاه هوازی کالری زیادی را بسوزانید.

بهترین دستگاه بدنسازی برای عضله سازی پا

اگر پاهای ضعیفی دارید باید به فکر تقویت عضلات پا باشید. در ادامه قصد داریم ۳ دستگاه بدنسازی همه کاره برای تقویت عضلات پا را مثال بزنیم.

پرس پا خوابیده

دستگاه پرس پا خوابیده یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقویت عضلات پا است. عضلات جلوران، پشت ران، سرینی و باسن، ساق پا و فیله کمر از عضلاتی هستند که شما با استفاده از این دستگاه بدنسازی می‌توانید آن‌ها را تقویت کنید. استفاده از پرس پا برای ۴ ست ۱۰ تکراری پیشنهاد می‌شود.

اسکوات
دستگاه اسمیت دستگاه دیگریست که برای تقویت عضلات پا استفاده می‌شود. با اسمیت تمریناتی مثل اسکوات، پرس پا خوابیده روی زمین، ساق ایستاده، لانگ ثابت با اسمیت و غیره را می‌توانید تمرین کنید. انجام تمرین با دستگاه اسمیت را برای بیشتر از ۴ ست پیشنهاد نمی‌کنیم.

هاگ پا
دستگاه دیگری که از نظر عملکرد شبیه پرس پا است اما فشار بیشتری روی عضلات جلوران دارد دستگاه هاگ پا است. این دستگاه البته فشار بیشتری نیز روی زانوها وارد می‌کند. استفاده از هاگ پا را برای ۳ ست ۱۰ تکراری پیشنهاد می‌کنیم.

04Debef6 069E 459C 90Fb 3Cb2922B21A4

بهترین دستگاه برای عضله سازی بازو

اگر بازوهای ضعیفی دارید و قصد تقویت این عضلات را دارید از دستگاه‌های زیر می‌توانید استفاده کنید.

سیمکش
دستگاه چندکاره سیمکش یکی از بهترین دستگاه‌ها برای تقویت عضلات بازوست. شما با سیمکش می‌توانید تمریناتی مثل جلوبازو سیمکش، پشت بازو سیمکش، جلوبازو فیگوری، جلوبازو و پشت بازو طناب وغیره را انجام دهید.

جلوبازو لاری دستگاه
دستگاه جلوبازو لاری نیز دستگاهی عالی برای تقویت عضلات جلوبازو است. استفاده از این دستگاه را برای ۴ ست ۱۲ تکراری پیشنهاد می‌کنیم.

پشت بازو خوابیده
دستگاه پشت بازو خوابیده ظاهری شبیه به پرس سینه دارد با این تفاوت که میله هالتر شما میله خمیده است و شما با استفاده از این دستگاه می‌توانید پشت بازوهای خودرا تقویت نمایید. استفاده از پشت بازو خوابیده را برای ۴ ست ۸ تکراری پیشنهاد می‌کنیم.

برنامه ورزشی دستگاه بدنسازی برای عضله سازی

اگر قصد تمرین با دستگاه‌های نام برده زیر را داشتید پیشنهاد می‌کنیم از برنامه زیر استفاده کنید.

 • ۱۰ دقیقه گرم کردن بدن با استفاده از حرکات کششی
 • جلوران + پشت ران دستگاه ۴ ست ۱۰ تکراری
 • اسکوات اسمیت ۴ ست ۸ تکراری
 • پرس پا خوابیده دستگاه ۴ ست ۱۰ تکراری
 • ساق پا اسمیت ایستاده ۴ ست ۱۵ تکراری
 • جلوبازو سیمکش ۴ ست ۱۲ تکراری
 • پشت بازو سیمکش ۴ ست ۱۲ تکراری
 • جلوبازو سیمکش دست باز + پشت بازو طناب ۳ ست ۱۲ تکراری
 • جلوبازو طناب + پشت بازو سیمکش مچ برعکس ۳ ست ۸ تکراری
 • جلوبازو لاری دستگاه ۴ ست ۱۲ تکراری
 • پشت بازو هالتر خوابیده ۴ ست ۸ تکراری
 • ۱۰ دقیقه دوچرخه ثابت
 • ۵ دقیقه سرد کردن بدن با استفاده از حرکات کششی

421Ecabf 05Cb 45C0 9D81 9De968Fdba76

خرید بهترین دستگاه‌های بدنسازی برای عضله سازی

در انتها قصد معرفی فروشگاه دنیز اسپرت را داریم. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه های ورزشی کشور است که شما علاوه بر امکان بررسی و مقایسه محصول امکان استفاده از مشاوره رایگان پیش از خرید را نیز دارید. همچنین شما با خرید از دنیز اسپرت از خدمات پس از فروش و ضمانت اصالت و سلامت تمامی کالاها برخوردار خواهید شد و امکان نصب محصولات در سراسر کشور با خرید از فروشگاه ورزشی denizsport برایتان میسر خواهد شد. اگر قصد شروع تمریناتتان را دارید به دنبال مربی، مشاور و یا حتی دستگاه بدنسازی مناسب برای تمرینات خودتان چه در خانه و چه در باشگاه هستید حتما از فروشگاه ورزشی دنیز اسپرت دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×