لیپوماتیک زانو

برای بسیاری از افراد، زانوها می‌توانند منبعی از عدم راحتی باشند. این ناحیه کوچک می‌تواند چربی اضافی نازکی داشته باشد که می‌تواند از طریق لیپوماتیک زانو حذف شود. لیپوماتیک زانو یک روش جراحی زیبایی ساده است که با حذف چربی اضافی، زانوها را شکل‌دهی و حاشیه‌های آن را تعریف می‌کند.

لیپوماتیک زانو چیست؟

لیپوماتیک زانو یک روش جراحی تهاجمی است که برای حذف توده‌های چربی از زانوها طراحی شده است. این کیسه‌های چربی مقاوم معمولاً در سمت داخلی زانوها ظاهر می‌شوند، اما برخی از افراد نیاز به درمان برای چربی بالای جلوی زانو دارند.

در لیپوماتیک زانو، جراح از یکی از روش‌های موجود برای تجزیه سلول‌های چرب استفاده می‌کند، سپس از طریق استفاده از یک دستگاه ویژه، آنها را مکش می‌کند. نتیجه آن زانوهایی با ظاهر متناسب و هماهنگ‌تر خواهد بود. لیپوماتیک زانو در بسیاری از موارد با لیپوماتیک در سایر قسمت‌های پا، به ویژه ران، ترکیب می‌شود تا نتیجه کلی بهبود یابد.

آیا من کاندید خوبی برای لیپوماتیک زانو هستم؟

لیپوماتیک زانو یک روش سریع و ساده است. در جلسه مشاوره، وضعیت شما بررسی می‌شود تا سازگاری شما تعیین شود و عوامل زیر در نظر گرفته خواهند شد:

 • حالت فیزیکی شما خوب بوده و بیماری مزمنی ندارید.
 • شاخص توده بدنی (BMI) شما کمتر از ۳۰ است.
 • رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده اید، اما بهبود ظاهر زانوهای چربی‌دار نیافته‌اید.
 • شما از مخاطرات و عوارض احتمالی این روش آگاه هستید و توقعات واقع‌گرایانه‌ای از نتایج لیپوماتیک زانو دارید.
 • شما به دلیل داشتن زانوهای چربی‌دار احساس کاهش اعتماد به نفس کرده‌اید.

ال پی جی (LPJ) یک روش مکمل بسیار موثر برای افزایش جذب و بهبود فرآیند ترمیم پس از لیپوماتیک است. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با فواید و نحوه عملکرد ال پی جی بعد از لیپوماتیک ، مقاله جذاب دکتر ایزدپناه را در سایت ایشان مطالعه کنید.

58F7D646 2515 4Bc6 8018 A2A69E304877

در حین عمل لیپوماتیک زانو چه اتفاقی می افتد؟

در ابتدا جراح با علامت گذاری نواحی که در حالت ایستاده تحت درمان قرار می گیرند، شروع می کند. سپس از شما خواسته می شود که روی تخت دراز بکشید و بی حسی موضعی در نواحی درمان اعمال می شود. ممکن است نیاز به آرام‌بخشی باشد، اما جراح شما در طول مشاوره به شما اطلاع می‌دهد.

این روش با انجام برش‌های کوچک در اطراف نواحی درمان شروع می‌شود، سپس یک کاوشگر کوچک که انرژی اولتراسوند را منتشر می‌کند برای تعیین محل و تجزیه چربی وارد می‌شود. از یک کانول کوچک نیز برای مکش و حذف چربی اضافی جمع شده استفاده می شود. پس از اتمام جراحی، باید لباس فشرده سازی بپوشید.

مزایای لیپوماتیک زانو

لیپوماتیک زانو برخی مزایا و فواید برای افرادی که با مشکل چربی اضافی در ناحیه زانو روبرو هستند، دارد:

 • از بین بردن چربی اضافی: این روش به طور موثری امکان از بین بردن چربی اضافی در ناحیه زانو را فراهم می‌کند. با از بین بردن این تجمعات چربی، زانوها به شکل تعریف شده‌تری می‌توانند نمایان شوند.
 • بهبود تعریف و شکل زانو: لیپوماتیک زانو منجر به بهبود شکل و تعریف زانوها می‌شود. با برداشتن چربی اضافی، ناحیه زانو می‌تواند به شکلی تناسبی و زیبا تر تغییر کند.
 • روش آسان و کوتاه مدت: لیپوماتیک زانو یک روش جراحی زیبایی سریع و ساده است. این روش معمولاً به مدت کوتاهی انجام می‌شود و زمان بازیابی برای بیشتر بیماران نسبتاً سریع است.
 • اثر بلند مدت: با انجام لیپوماتیک زانو و بهبود شکل و تعریف زانوها، نتیجه به طور دائمی خواهد بود. چربی‌هایی که از بین می‌رود، دوباره به طور طبیعی روی نمی‌آید، اگرچه حفظ وزن سالم بسیار مهم است.

آیا مایل به کاهش چربی های ناخواسته در منطقه پایین تنه خود هستید؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با تکنیک‌های لیپوماتیک پایین تنه ، حتماً با مراجعه به سایت دکتر ایزدپناه مقاله فوق العاده آن را بخوانید.

عوارض جانبی لیپوماتیک زانو

برای افرادی که در شرایط سلامتی خوبی هستند، لیپوماتیک زانو به طور کلی ایمن است. بروز ورم پس از عمل انتظار می‌رود و ممکن است در دو هفته پس از عمل بیشینه شود. استفاده از لباس فشاری تا ۶ هفته ممکن است برای کاهش ورم لازم باشد.

بعضی از عوارض جانبی ممکن شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کبودی
 • سوختگی حرارتی
 • تجمع بیش از حد مایع (سرموم)
 • رنگ پوست نامتناسب
 • پوست لخته
 • تشدید ظاهر سلولیت
 • کاهش حس یا درد

در برخی موارد، ممکن است برای برداشت پوست اضافی از پاها پس از لیپوماتیک زانو، نیاز به جراحی جداگانه باشد. در مورد احتمال وقوع این سناریو با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین باید از پزشک خود درباره خطر ابتلا به عوارض جدی دیگر مانند عفونت، خونریزی بیش از حد، آسیب اعصاب، آسیب عروق خونی و خونریزی در عروق عمقی سوال کنید.

قبل از عمل، باید به شما درخواست شود که مصرف داروهای ضد التهاب و سایر نوع داروها و مکمل‌هایی که ممکن است خونریزی را افزایش دهند، متوقف کنید.

دستورات پس از عمل پزشک خود را رعایت کنید، زیرا ممکن است به شما توصیه شود تا چند هفته از فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.

یک عارضه ممکن دیگر برداشت چربی بیش از حد در لیپوماتیک زانو است که می‌تواند تشکیل یک طرح نامنظم را به وجود آورد و برطرف کردن آن ممکن است دشوار باشد.

702F17A3 1C4C 4B90 Accf Efb130Fad947

بهبودی بعد از لیپوماتیک زانو چگونه است؟

زمان استراحت پس از لیپوماتیک زانو نسبتا سریع است. توصیه می کنیم ۲ تا ۵ روز از کار خود مرخصی بگیرید. از آنجایی که ممکن است مقداری تورم و کبودی وجود داشته باشد، توصیه می‌شود که بیماران حداقل دو هفته صبر کنند تا بتوانید ورزش‌های سبک (شنا، پیاده‌روی در سربالایی یا دوچرخه‌سواری) و برای ورزش‌های سنگین مانند تمرینات بدنسازی حدود ۴ تا ۵ هفته صبر کنید.

نتایج لیپوماتیک چقدر ماندگار است؟

نتایج حاصل از لیپوماتیک دائمی است، زیرا سلول های چربی به طور دائم از بدن خارج می شوند. در حالی که رژیم غذایی یا ورزش فقط سلول های چربی در ناحیه را کوچک می کند که در صورت افزایش وزن گسترش می یابد.

از آنجایی که افزایش وزن بر نتایج لیپوماتیک تأثیر می گذارد، حفظ یک سبک زندگی سالم پس از جراحی بسیار مهم است. بعید است که در نواحی تحت درمان چربی اضافه کنید. بلکه چربی در نواحی دیگر بدن جمع می شود و در نتیجه نسبت آن به هم می خورد.

B1A7Da65 0117 4760 871D 6E4224Fddb1F

جمع بندی

لیپوماتیک زانو یک روش جراحی زیبایی است که به منظور از بین بردن چربی اضافی و تعریف شکل زانوها انجام می‌شود. این روش مناسب برای افرادی است که در وزن ایده‌آل خود قرار دارند و مشکلی ناشی از تجمع چربی در ناحیه زانو دارند. با انجام لیپوماتیک زانو، می‌توان ناحیه زانو را بهبود داده و شکل تناسبی و تعریف شده‌ای به آن بخشید. این روش عموماً زمان کوتاهی برای بازیابی نیاز دارد و معمولاً بهبود وضعیت بیماران پس از آن مشاهده می‌شود. با انتخاب یک پزشک ماهر و پیروی از توصیه‌های پساعملیاتی، می‌توان به نتایج مطلوب و شکل زیبایی در ناحیه زانو دست پیدا کرد.

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را به آدرس www.drkambiz-izadpanah.com مطالعه نموده و یا نمونه کارهای بیشتری را در پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید