مشاوره منابع انسانی بیزیار

آیا با خدمات مشاوره منابع انسانی و تاثیری که بر عملکرد کسب‌وکار دارند آشنا هستید؟ در این خصوص باید گفت منابع انسانی مهم‌ترین پایه‌های یک شرکت و کسب‌وکار هستند که راندمان کاری آن‌ها می‌تواند بر روند کل مجموعه تاثیر بگذارد و باعث موفقیت یا حتی شکست آن شود.

به همین دلیل نیز خدمات مشاوره‌ای به‌وجود آمد تا مدیر یک کسب‌وکار بتواند در زمینه‌های مختلف بهترین نیروها را جذب کند. در واقع استفاده از این خدمات به مدیریت بهتر منابع انسانی نیز منجر می‌شود. در ادامه با این مبحث آشنایی بیشتری پیدا می‌کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

مشاوره منابع انسانی را بهتر بشناسیم

این خدمات که توسط افرادی متخصص ارائه می‌شوند شامل تکنیک و فرآیندهایی هستند که در بخش‌های مختلف به جذب یا بهره‌روی بیشتر از نیروهای در حال فعالیت منجر می‌شوند. هدف مشاور از ارائه این راهکارها بهبود عملکرد شرکت است.

مشاوره منابع انسانی می‌تواند شامل خدمات استخدام یا برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای ارتقاء سطح نیروها باشد. همچنین مواردی مانند نظارت و مدیریت روابط بین کارمندان یا ارزیابی عملکرد کارکنان نیز در این خدمات قرار دارد.

4504594A 6783 43Cc 832A E41Effc2899C

چرا استفاده از مشاوره منابع انسانی توصیه می شود؟

این خدمات با اهداف مشخصی به‌وجود آمدند تا به کسب‌وکارها کمک کنند. در دنیای امروز که همه شرکت‌ها و سازمان‌ها درحال رقابت با یکدیگر هستند اگر نتوانید سطح کسب‌وکار خود را که بخش مهمی از آن به منابع انسانی بستگی دارد ارتقاء دهید قطعا ادامه فعالیت برای شما سخت خواهد شد.

خدمات مشاوره‌ای که درخصوص مدیریت منابع انسانی به‌وجود آمد ۲ هدف کلی را دنبال می‌کند که با آگاهی از آنها، قطعا دلیل استفاده از این خدمات را درک خواهید کرد. این موارد به شرح زیر هستند:

  • تمرکز بر فرآیندهای سازمانی: فردی که به‌عنوان مشاور منابع انسانی فعالیت دارد باید بهبود فرآیندهای داخلی را نیز در نظر داشته باشد تا با عملکردی درست علاوه‌ بر بهره‌وری بالا هزینه‌ها نیز کاهش یابند.
  • ارتقاء عملکرد کارکنان: مشاور منابع انسانی باید برنامه‌ریزی‌های کاملی برای بهبود عملکرد کارکنان داشته باشد تا این افراد با توسعه توانمندی‌های خود بتوانند به افزایش بهره‌روی شرکت کمک کنند.

مشاوره منابع انسانی چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

طراحی و استقرار پروژه‌های بهبود منابع انسانی کلیه فرآیندهای منابع انسانی و بخش‌های مختلف سازمان را شامل می‌شوند. در واقع افرادی که به‌عنوان مشاور اقدام به ارائه خدمات در زمینه مدیریت عملکرد نیروها می‌کنند باید روی بخش‌های مختلف سازمان نیز نظارت داشته باشند. به‌طور کلی موارد زیر مهم‌ترین خدمات مشاوره‌ای در این حوزه به‌حساب می‌آیند.

15A3A9Ac 89A9 430C Bb40 11C8E2E5237E

ارزیابی سازمان و ایجاد پروژه های بهبود منابع انسانی

گام نخست در مشاوره منابع انسانی، ارزیابی صحیح و واقعی شرایط مطابق با مدل ۳۴۰۰۰ منابع انسانی و سایر مدل های استاندارد مشابه آن و تعیین سطح بلوغ فرآیندهای منابع انسانی است. گام بعدی تعریف پروژه‌های بهبود بر اساس نیازها و اهداف و اولویت های سازمان است.

مشاوره جهت استخدام نیرو

جذب نیرو یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر شرکت باید نسبت به آن حساسیت بالایی داشته باشد. مشاوران منابع انسانی در این خصوص به مدیریت کمک می‌کنند تا با برنامه‌ریزی‌های جامع و تعیین استراتژی‌های دقیق، نیروهای شایسته را شناسایی و استخدام کند.

مشاور معمولا از طریق فرآیندهایی مانند بررسی و تحلیل شغل، تعیین شایستگی‌ها، تصحیح روش‌های کارمندیابی، ارزیابی علمکرد و بررسی رزومه نیروها بهترین افراد را انتخاب و استخدام می‌کند.

مشاوره مدیریت عملکرد کارکنان

خدمات ارزیابی عملکرد نیروها و مدیریت آن از مهم‌ترین وظایف یک مشاور منابع انسانی به‌شمار می‌آید. این کار باعث شناسایی نقاط ضعف و قوت نیروها خواهد شد و در نهایت مشاور می‌تواند یک برنامه‌ریزی مناسب جهت بهبود عملکرد کارکنان ارائه داد. همچنین یکی از نتایج ارزیابی عملکرد طراحی و استقرار نظام پاداش مبتنی بر عملکرد و همچنین نیازسنجی آموزش کارکنان خواهد بود.

خدمات آموزش کارکنان

در سازمان‌ها و شرکت‌ها نباید تنها به جذب نیروهای جدید فکر کرد بلکه با ارتقاء سطح مهارت نیروهای مجموعه باید به افزایش عملکرد کلی سازمان دست یافت. خدمات مشاوره منابع انسانی در این زمینه نیز به صاحبان کسب و کار کمک می‌کنند. نیازسنجی آموزشی، برنامه ریزی آموزشی، اجرای دوره آموزشی، ارزیابی اثربخشی دوره های آموزشی اجزای فرآیند آموزش کارکنان هستند.

مشاور معمولا با استفاده از تجربیات خود بهترین نیازسنجی و برگزار کنندگان کارگاه‌های آموزشی را برای نیروها گردآوری خواهد کرد. همچنین در برخی مواقع اطلاعات لازم برای انجام این کار را، در اختیار مدیران مربوطه قرار می‌دهد. پس اگر علاقه ‌دارید شرکت خود را با نیروهای درحال‌کار توسعه دهید استفاده از این خدمات می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

مشاوره درخصوص نظام حقوق و دستمزد

مباحث مالی همواره از مهم‌ترین موارد در یک شرکت به‌حساب می‌آیند که تصمیم‌گیری در رابطه با آن‌ها باید با دقت و حساسیت بالایی انجام شود. مشاور منابع انسانی می‌تواند اطلاعات لازم در این زمینه را به شما ارائه دهد تا بتوانید بهترین حقوق را برای کارکنان خود در نظر گرفته و کمترین سطح تبعیض را بین حقوق کارکنان داشته باشید. کارکنان باید نسبت به حقوق دریافتی راضی باشند تا بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.

مشاوره درخصوص امور رفاهی و انگیزشی کارکنان

طراحی و ایجاد یک ساختار انگیزشی و رفاهی برای کارکنان، نیازمند شناخت سازمان و توانمندیها و امکانات و بودجه سازمان و شناخت انگیزه واقعی کارکنان شما است.

مشاور منابع انسانی چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر می‌خواهید از خدمات مشاوره منابع انسانی برای توسعه کار خود استفاده کنید، باید درخصوص ویژگی‌های یک مشاور شایسته و توانمند اطلاعات لازم را به‌دست بیاورید، تا بهترین نتیجه را از این خدمات ببینید. به‌طور کلی از مهم‌ترین ویژگی‌های این فرد باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • با تجربه بالایی که دارد بتواند منابع انسانی سازمان شما را به‌خوبی مدیریت و هر جا که کارکنان و مدیران نیاز به راهنمایی دارند بتواند راهنمایی (منتورینگ و کوچینگ) نماید.
  • مشاور باید توانایی برقراری ارتباط با افراد مختلف را داشته باشد و در زمینه‌های متنوع به‌خوبی مذاکره کند.
  • مشکلات سازمان را شناسایی و آن‌ها را تجزیه و تحلیل کند.
  • شایستگی، تجربه و دانش لازم برای برطرف‌سازی مشکلات سازمان را داشته باشد.
  • برخورداری از روحیه کار تیمی و انعطاف‌پذیری بالا برای تا بتواند در تمام محیط‌های کاری مختلف فعالیت کند.
  • از سیستم کاری فرآیند محور، برخوردار باشد.

پیدا کردن مشاوری با این ویژگی‌ها تا حدودی مشکل است. اما چگونه می‌توان از خدمات مشاوره منابع انسانی با بهترین کیفیت بهره‌مند شد؟ شناخت‌ شرکت‌های برتر در این زمینه می‌تواند به شما در کوتاه‌کردن مسیر کمک کند.

خدمات مشاوره منابع انسانی، بیزیار

با توجه به تاثیری که استفاده از خدمات مشاوره درخصوص منابع انسانی دارد باید خدمات‌دهنده‌ای را پیدا کنید که از مشاوران کاملا حرفه‌ای، کمک می‌گیرد. چراکه تنها در این صورت می توانید از مزایای این خدمات به خوبی بهره‌مند شوید.

بیزیار از سال ۱۳۹۶ تاسیس شده و با توجه به تجربه موسسین به عنوان متخصص و مدیر منابع انسانی بیش از ۱۵ سال سابقه کار اجرایی و عملیاتی در صنایع مختلف را دارند. همچنین تیم بیزیار، دانش آکادمیک و به روز حوزه منابع انسانی را نیز دارا هستند و جهت ارایه خدمات مشاوره منابع انسانی به شرکت‌ها، کسب و کارها و صنایع مختلف شایستگی لازم را دارند.

بیزیار، یار کسب و کارها در این زمینه به شما کمک می‌کند. با استفاده از خدمات مشاوره‌ای این مجموعه می‌توانید بهترین نیروها را استخدام و استراتژی‌های جدیدی تعیین کنید. همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی توسط مشاورها باعث ارتقاء سطح شایستگی (دانش، مهارت و توانمندی) نیروهای شما خواهد شد. در نهایت کسب و کار شما بهترین عملکرد را از لحاظ فرآیندهای منابع انسانی نشان می‌دهد.

جمع‌بندی

با توجه به اینکه کسب‌وکارها همواره درحال رقابت با یکدیگر هستند استفاده از خدمات مشاوره منابع انسانی می‌تواند به مدیریت در توسعه سریع‌تر سازمان کمک کند. این خدمات شامل روش‌ها و تکنیک‌هایی است که باعث بهبود عملکرد منابع انسانی می‌شوند. با افزایش راندمان‌کاری نیروها سطح یک سازمان نیز ارتقاء می‌یابد.

جهت مشاوره منابع انسانی و برون‌سپاری خدمات استخدام، طراحی و استقرار پروژه های بهبود منابع انسانی، ارزیابی و مدیریت عملکرد کارکنان،خدمات آموزش کارکنان،طراحی و استقرار نظام حقوق و دستمزد کارکنان با بیزیار تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید