پاد سیستم
معرفی کسب و کار

پاد سیستم چیست ؟ با اجزا و قطعات پاد (سیگار الکترونیکی) آشنا شوید!

آبان ۳, ۱۴۰۲ 9۰244

اگر علاقمند به دنیای ویپینگ باشید، احتملا نام پاد سیستم برایتان آشنا خواهد بود. در واقع باید عنوان کرد شرکت‌هایی در صعنت ویپینگ در حال فعالیت هستند، همواره تلاش می‌کنند تا با تولید محصولی ایده آل به نیاز مختلف مشتریان خود پاسخ دهند. پاد سیستم یا همان سیگار برقی یکی از محصولات صنعت ویپینگ است که ما قصد داریم در این مقاله از رسانه آی تی جو درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

پس اگر می‌خواهید بدانید که پاد سیستم چیست و طرز کار آن چگونه می‌باشد، حتما تا انتها این مقاله با ما همراه شوید تا هم با طرز کار این دستگاه آشنا شوید و هم بهترین برند‌های سازنده پاد سیستم را شناسایی کنید.

پاد سیستم چیست؟

Images_1698187553_65384921A593A.jpg

پاد سیستم یک دستگاه الکترونیکی است که از ابعاد آن از ویپ کوچک‌تر بوده و نحوه استفاده از آن شباهت بیشتری به سیگار معمولی دارد. به همین دلیل پاد سیستم یک جایگزین بسیار مناسب براب سیگار محسوب می‌شود و می‌تواند به افراد برای ترک کردن سیگار کمک زیادی بکند. این دستگاه وزن کمتری نسبت به ویپ دارد و به همین دلیل وقتی از آن استفاده می‌کند دست شما احساس خستگی نخواهد کرد.

این دستگاه توسط یک باتری تغدیه شده و توان خروجی آن تامین می‌شود. انرژی حاصل از باتری سبب تبخیر شدن مایع درون مخزن دستگاه شده و این بخار از طریق سری به دهان کاربر انتقال پیدا می‌کند. بنابراین افراد که تمایل به دریافت نیکوتین دارند و تجربه حسی شبیه به سیگار کشیدن برایشان جذب است. می‌توانند این دستگاه را تهیه کرده و با استعمال آن تجربه سالم‌تری از کشیدن سیگار داشته باشند.

در ادامه برای آن که بهتر متوجه شوید که پاد یا همان سیگار برقی چیست اطلاعاتی را درباره طرز کار دستگاه و قطعات تشکیل دهنده آن در اختیارتان قرار خواهیم داد.

طرز کار پاد چیست؟

برای آن که با روش کار استفاده از پاد سیستم بیشتر آشنا شوید تمامی مراحل لازم برای راه اندازی دستگاه را خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

مرحله اول: ابتدا شما باید مطمئن شوید که شارژ دستگاه پر بوده و نیازی به شارژ کردن آن ندارید.

مرحله دوم: پس از آن که از پر بودن شارژ باتری دستگاه مطمئن شدید، لازم است تا مخرن دستگاه را بررسی کنید. در واقع برای استفاده از این دستگاه ابتدا باید مخزن آن را از مایع مخصوص پاد سیستم یا هما سالت نیکوتین پر کنید.

مرحله سوم: اگر مخزن دستگاه خالی بود و شما آن را مجددا شارژ کردید لازم است تا مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید تا پنبه(کاتان) دستگاه به طور کامل به سالت نیکوتین آغشته شود. در این صورت پنبه می‌سوزد و به دستگاه شما آسیب وارد می‌کند.

مرحله چهارم: دکمه فشار دستگاه را فشار دارده و اقدام به کام گیری کنید.

نکته: شما می‌توانید بخار سالت نیکوتین موجود در پاد سیستم ویپ را به داخل گلو برده و مانند دود سیگار از آن استفاده کنید.

کاربرد پاد سیستم

شاید برایتان سوال شود که استفاده از پاد سیستم به جای سیگار چه فایده‌ای خواهد داشت؟ در جواب باید بگوییم که پاد سیستم یک وسیله کاملا کاربردی برای ترک سیگار است و افرادی که قصد ترک کردن سیگار را دارند خیلی راحت می‌توانند از این وسیله استفاده کرده و طی مدت دو الی سه ما سیگار کشیدن را به طور کامل ترک کنند. علاوه بر این دود پاد برای اطرافیان آزار دهنده نبوده و حتی بوی مطلوبی دارد. به این ترتیب افراد سیگاری می‌توانند با جایگزین کردن این وسیله به جای سیگار مانع اذیت شدن اطرافیان در برابر دود سیگار شوند.

اما پاد سیستم چه تاثیری در ترک کردن سیگار می‌تواند داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت افرادی زیادی تلاش کردند که با دستگاه ویپ سیگار کشیدن را ترک کنند اما متاسفانه موفق به این کار نشدید و در نهایت سیگار کشیدن را مجددا آغاز کردند. از همین رو طراحان دستگاه‌های ویپ تلاش کردند که سیگاهی را تولید کنند که حجم دود آن به اندازه سیگار بوده و کاربر بتواند آن را وارد گلو خود کند تا حسی مشابه به سیگار کشیدن را تجربه کند. علاوه بر این لازم بود از مایعی برای دستگاه استفاده شود که بتوان میزان نکوتین موجود در آن را کاهش داد. به این ترتیب پاد سیستم و مایع جویس وارد دنیای ویپنگ شد و توانست به ترک کردن سیگار کمک شایانی بکند.

اگر قصد خرید پاد سیستم و لوازم جانبی آن را دارید سری به فروشگاه تهران ویپ بزنید.

مایع پاد (سالت)

همانطور که متوجه شدید برای آن که بتوانید از انواع ویپ و یا پاد سیستم استفاده کنید، لازم است در داخل مخزن دستگاه مایعی تحت عنوان سالت نیکوتین بریزید تا در اثر تبخیر این مایع دود مورد نیاز دستگاه تامین شود. البته باید به این نکته اشاره مایع مخصوصی که در داخل پاد سیستم‌ها به منظور ساخت بخار استفاده می‌شود جویس یا آی جویس نام دارد.

کاربرد سالت نیکوتین و آی جویس مشابه به یکدیگر است اما در برخی موارد با یکدیگر تفاوت دارند. مهمترین فرقی که این دو مایع با یکدیگر دارند میزان نیکوتین موجود در آن‌ها است. به این صورت که مقدار نیکوتین موجود در جویس واسه به نوع آن بین صفر تا ۲۴ میلی گرم و مقدار نیکوتین موجود در سالت نیکوتین بین ۲۵ تا ۵۰ گرم می‌باشد. بنابراین افرا می‌توانند با توجه به مقدار نیکوتین مورد نیازشان از هر کدام از جویس‌ها و یا سالت نیکوتین‌ها استفاده کنند.

چگونه می‌توان با پاد سیستم سیگار را ترک کرد؟

Images_1698187589_65384945758A0.Jpg

اما شاید برایتان همچنان سوال باشد که نحوه ترک سیگار به کمک پاد سیستم چگونه است؟

از آنجایی که سالت نیکوتین‌ها و آی جویس‌ها در مقدار نیکوتین‌های متفاوتی تولید می‌شوند، افراد سیگار می‌توانند با تهیه یک پاد سیستم(به دلیل تشابه دود سیگار با پاد سیستم) و آی جویس‌هایی با میزان نیکوتین متفاوت(از بیشترین تا کمترین) به راحتی سیگار را ترک کنند. البته برای نتیجه بخش بودن این روش فرد باید اراده قوی داشته باشد و طبق یک برنامه ریزی صحیح پیش برود. مطابق این برنامه شخص ابتدا در مدت زمان طولانی و با استفاده از مایع ویپ با درصد نیکوتین بالا شروع به کشیدن پاد سیستم می‌کند و پس از آن و با مرور زمان باید نسبت به تغیر جویس دستگاه(استفاده از جویسی با درصد نیکوتین کمتر) و کم کردن مدت زمان ویپینگ اقدام کند. به این ترتیب شخص می‌تواند آرام آرام سیگار را به طور کامل ترک کند.

قطعات تشکیل دهنده پاد سیستم

Images_1698187600_653849508D153.Jpg

اگر قصد دارید به دنیای بزرگ ویپینگ وارد شوید و از پاد سیستم به منظور دریافت حس خوش و یا ترک کردن سیگار استفاده کنید، لازم است تا اجزای تشکیل دهنده این دستگاه را کاملا بشناسید. در واقع شناخت قطعات مختلف پاد سیستم به شما کمک خواهد کرد تا در صورت بروز مشکل خودتان بتوانید ایراد آن را پیدا کرده و برای رفع آن اقدام کنید.

اجزای تشکیل دهنده پاد سیستم عبارتند از:

 • بدنه دستگاه: قسمت اصلی دستگاه که دیگر قطعات بر روی آن سوار می‌شوند.
 • دهنه: همان قسمتی که برای کشیدن پاد سیستم لب‌هایتان را رویش قرار داده و اقدام به کام گیری می‌کنید.
 • کارتریج: کاتریج یا مخزن قطعه می‌باشد که مایع جویس در آن ریخته می‌شود.
 • کویل و کاتان: فرایند اصلی تولید بخار توسط این دو قطعه انجام می‌شود به این صورت که با کام گرفتن از پاد سیستم المنت دستگاه با استفاده از انرژی که از باتری دریافت می‌کند، داغ شده و این حرارت به کویل منتقل می‌شود. سالت نیکوتینی که در کاتان وجود دارد، با قرار گرفتن در معرض این حرارت، بخار خواهد شد.
 • باتری: منبع تغذیه دستگاه می‌باشد که معمولا در انتهای آن قرار می‌گیرد.
 • پورت USB: به کمک این قطعه می‌توان بار‌ها و بار‌ها باتری دستگاه را شارژ و از آن استفاده کرد.

نکته: توجه داشته باشید برای این که بتوانید برای مدت زمانی طولانی از دستگاه خود استفاده کنید و بازدهی بالایی را از آن شاهد باشید باید برخی از قطعات مثل کویل، سیم پیچ و یا کاتان را به صورت دوره‌ای تعویض نمایید.

بهترین برند تولیدکننده پاد کدامند

Images_1698187616_6538496000Bd8.Png

همانطور که اشاره شد برند‌های مختلفی در دنیا اقدام به تولید پاد سیستم کرده‌اند. به همین دلیل در این قسمت از مقاله به معرفی بهترین برند‌های سازنده پاد سیستم خواهیم پرداخت تا خرید بهتری را تجربه فرمایید.

بهترین برندهای تولید کننده پاد سیستم عبارتد از:

 1. اسموک

شرکت اسموک از جمله برند‌های شناخته شده در صنعت ویپینگ است که سابقه درخشانی در تولید ویپ و پاد سیستم دارد. یکی از بهترین و پر فروش‌ترین پاد سیستم‌های این کمپانی که با نام ۴ Smok Nord به بازار عرضه شده است. از ویژگی‌های خاص این دستگاه می‌توان به کاربری دو گانه آن اشاره کرد. در واقع شما با خرید این دستگاه می‌توانید از آن، هم به عنوان ویپ و هم به عنوان پاد سیستم استفاده نمایید. پاد سیستم نورد چهار از کویل‌های RPM و RPM2 پشتیبانی کرده و محدوده توان خروجی آن بین ۵ الی ۸۰ وات می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های این پاد سیستم می‌توان به بدنه آلومینیومی مقاوم آن و داشتن قابلیت فست شارژ اشاره کرد.

 1. ووپو

یکی دیگر از شرکت‌های پر آوازه در صعنت تولید ویپ و پاد سیستم کمپانی ووپو می‌باشد که با تولید محصولاتی با کیفیت خیلی زود در بین ویپر‌ها مورد توجه قرار گرفت. یکی از محصولات با کیفیت و پر فروش این شرکت که در بازار‌های جهانی موجود می‌باشد، VOOPOO ARGUS AIR(ووپو آرگاس ایر) نام دارد. بدنه محکم این دستگاه از جنس روی بوده و روکشی از چرم آن را پوشانده است. قابلیت فست شارژینگ، توان خروجی ۲۵ وات، باتری ۹۰۰ میلی آمپری و کارتریج ۳.۷ میلی‌ لیتری از جمله ویژگی‌های مهم این دستگاه محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که ووپو آرگاس ایر از تمام کویل‌های سری PnP پشتیبانی می‌کند.

 1. گیک ویپ

گیک ویپ نیز یکی دیگر از تولید کنندگان انواع ویپ و پاد سیستم می‌باشد که به دلیل تولید محصولاتی با طول عمر بالا در لیست برترین برند‌های پاد سیستم قرار گرفته است. این برند در بین ویپر‌های حرفه‌ای از محبوبیت بالایی برخودار بوده و محصولاتش فروش بسیار خوبی دارند. برای نمونه یکی از پر فروش‌ترین محصولات این کمپانی به نام AEGIS BOOST PLUS داری طراحی ساده و منحصر به فردی بوده و همین موضوع باعث شده است تا کام گرفتن از این دستگاه راحت و بسیار لذت بخش باشد. این دستگاه داری صفحه نمایشگر است و اطلاعات زیادی همچون توان خروجی، تعداد پاف، مقاومت کویل و شارژ باتری را به کاربر نشان می‌دهد. دستگاه AEGIS BOOST PLUS به کمک یک باتری خارجی سایز ۱۸۶۵۰ تغذیه می‌شود و پورت شارژ میکرو USB آن در قسمت انتهایی دستگاه قرار دارد.

 1. ویپرسو

کافی کمی در دنیای ویپینگ جست و جو کنید تا بار‌ها و بار‌ها نام ویپرسو را بشنوید. چرا که ویپرسو از بهترین تولید کنندگان ویپ و پاد سیستم در دنیا محسوب می‌شود و محصولاتش فروش بسیار خوبی کشور‌های مختلف دنیا دارد. در واقع این برند همواره در تلاش است تا با ارائه محصولاتی با کیفیت و بی نقص به عمده نیاز مشتریان خود پاسخ دهد. یکی از محصولات بسیار خوب این شرکت که LUXE PM دارد، از محبوبیت بالایی در بین ویپر‌های حرفه‌ای برخودار است. دلیل این محبوبت قابلیت‌ها و امکات بی نظیر آن است که عبارتند از: توان خروجی ۴۰ وات، چیپست هوشمند AXON 2.0، باتری داخلی ۱۸۰۰ میلی‌آمپری و صفحه نمایش LED ۰.۶ اینچی.

کلام آخر

اکنون با مطالعه این مقاله متوجه شده‌اید که پاد یا همان سیگار برقی چگونه کار میکند. از این رو لازم است به شما عزیزان یاد آوری کنیم که این دستگاه مانند تمامی دستگاه‌های برقی نیاز به مراقبت داشته و در صورت استفاده صحیح می‌توانید برای مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید. همچنین لازم است این نکته را به یاد داشته باشید که کشیدن پاد سیستم خالی از ضرر نبوده و به هر حال باعث ورود نیکوتین به بدن شما خواهد شد. مگر آن که از جویس‌هایی با نیکوتین صفر درصد استفاده کنید. در نهایت توصیه می‌کنیم که برای استفاده از این وسیله محدوه زمانی داشته باشید و آن را به صورت کنترل شده استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×