پلوپز برقی ایرانی ادمیلسون تصویر 1
فناوری

معرفی محبوب ترین پلوپز ایرانی، پلوپز دیجیتالی ادمیلسون

مهر ۱۰, ۱۴۰۲ 2۰224

با ابداع دستگاه پلوپز، دیگر خبری از برنج های شفته یا خشک در سفره های غذا نیست. زیرا با اندازه گیری دقیق مقدار برنج و آب، تنظیم گزینه مناسب و قراردادن تایمر ، پلو در بهترین شرایط پخته خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم یکی از پرفروش ترین پلوپزهای ایرانی و ۲۰ کاره از برند لوازم خانگی ادمیلسون را برای شما معرفی کنیم.

معرفی اجزای دستگاه پلوپزهای دیجیتالی چند کاره

پلوپز برقی ایرانی ادمیلسون

در این بخش تمامی قسمت های مختلف این دستگاه پلوپز دیجیتالی را معرفی می‌کنیم.

  • سبد سرخ کن
  • کفگیر
  • سبد بخار پز
  • دیگ
  • پیمانه

سبد سرخ کن این پلوپز از جنس استیل ضد زنگ بوده و ظرفیت مناسبی برای سرخ کردن مواد غذایی دارد. کفگیر و پیمانه نیز برای هم زدن مواد و اندازه گیری دقیق مقدار آن‌ها می‌باشد. سبد بخارپز نیز برای آماده کردن سبزیجات و غلات به صورت بخارپز بوده که در این روش، خاصیت مواد حفظ می‌شود. دیگ پلوپز ادمیلسون ظرفیت ۵ لیتری داشته و برای ۱۰ نفر مناسب است.

برنامه‌های پخت در پلوپز ۳۱۷ ادمیلسون

پخت برنج کته به سادگی آب خوردن!

اصلی ترین کار هر پلوپز که به صورت پیش فرض در همه آن‌ها تعبیه شده است، پخت برنج می‌باشد. در این پلوپز برقی ایرانی زمان پخت ۲۵ دقیقه در نظر گرفته شده که شما می‌توانید برنج، روغن، نمک و آب را به مقدار لازم درون دیگ پلوپز بریزید و با انتخاب دکمه RICE فرآیند پخت را شروع کنید.

ته دیگ برشته

در صورتی که تمایل به پخت برنج با ته دیگ طلایی دارید، بعد از ریختن مواد، گزینه Crispy Rice را انتخاب کنید. زمان در نظر گرفته شده برای این گزینه ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه می‌باشد که بعد از اتمام آن پلوی شما با ته دیگ برشته و طلایی آماده است.

پخت تاس کباب، یک غذای اصیل ایرانی!

ادمیلسون با قرار دادن گزینه Bake طبخ تاس کباب را راحت‌تر کرده است. زمان در نظر گرفته شده برای پخت تاس کباب ۱ ساعت می‌باشد که شما می‌توانید آن را تغییر دهید. اما کمتر از ۱۰ دقیقه و بیشتر از ۱۲ ساعت مناسب نیست.

پخت فرنی ، غذای کودک با پلوپز!

امکان سرخ کردن مواد در پلوپز

برای اینکه فرنی خوشمزه خود را در زمان کمتری توسط پلوپز بپزید، فقط کافی ست که مواد را داخل دیگ پلوپز ریخته و دکمه MILK PORRIDGE بفشارید. بعد از ۳۵ دقیقه فرنی شما آماده سرو می‌باشد.

پخت سوپ، غذای مخصوص سرماخوردگی و کرونا!

در مدت زمان ۱ ساعت و با برنامه SOUP می‌توانید این غذای سبک و لذیذ را تهیه کنید. همچنین  سوپ به عنوان پیش غذا در سرتاسر جهان شناخته شده است و در سفره ایرانی نیز مکمل خوبی برای غذای اصلی می‌باشد.

پخت حبوبات، آماده برای انواع آش!

در پلوپز ادمیلسون با فشردن دکمه  GRAIN/BEEN انواع حبوبات را به راحتی بپزید. از آنجا که تایم پخت دانه‌ها باهم برابر نیستند، می‌توانید با تنظیم تایمر، زمان مورد نظر خود را تا ۴ ساعت تنظیم کنید.

پخت مربا، صبحانه لذیذ شما آماده است!

یکی دیگر از امکانات پلوپز ادمیلسون پخت مربا است. برای تهیه مربا با پلوپز ادمیلسون باید دستگاه را روی حالت Jam قرار دهید، زمان پخت در نظر گرفته شده در دستگاه برای مربا ۳۵ دقیقه است.

پخت نان، در صف نانوایی منتظر نمانید!

در این دستگاه بعد از آماده کردن خمیر و قرار دادن آن درون دیگ، از پنل دیجیتال گزینه Bread را انتخاب کنید. تایم در نظر گرفته شده برای پخت نان ۲ ساعت است. دقت کنید که تا اتمام فرآیند پخت درب دستگاه را باز نکنید.

پخت کیک، میزبان مهمان های شما!

پخت کیک با پلوپز دیجیتالی هوشمند

این دستگاه دیگر نیازی به قالب ندارد و می‌توانید از دیگ تفلون نچسب آن به عنوان قالب استفاده کنید. برای پخت کیک فقط کافی است مواد را با یکدیگر مخلوط کرده، درون دیگ بریزید و گزینه Cakeرا از پنل دیجیتال انتخاب نمایید. زمان پخت در این گزینه ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه می‌باشد.

تهیه ماست، از بهترین‌های لبنیات!

برای تهیه ماست باید پلوپز ادمیلسون را روی حالت Yogurt قرار دهید. بعد از ۸ ساعت ماست بسیار خوش طعم شما آماده مصرف است.

تهیه ژله، پرطرفدارترین دسر جهان!

تهیه ژله بسیار ساده می‌باشد، فقط کافی است از روی پنل دیجیتال دستگاه، گزینه  Jelley را انتخاب کنید تا ژلاتین به خوبی حل شود و ژله شما براق و شفاف باشد.

بخارپز، غذای سالم و رژیمی بخورید!

می‌دانید که یکی از طبیعی‌ترین و سالم‌ترین روش‌های پخت مواد غذایی بخارپز کردن آن است. در این روش علاوه بر حفظ ویتامین‌های موجود در مواد، طعم واقعی آن نیز حفظ می‌شود.

در پلوپز چندکاره با قرار دادن مواد، درون سبد مخصوص و انتخاب گزینه Steam، در بازه زمانی ۲۰ دقیقه تا ۲ ساعت، آن را به راحتی بخارپز کنید.

تفت دادن، به سبک پلوپز دیجیتالی!

در صورت استفاده از پلوپز ادمیلسون و انتخاب گزینه FRY حرارت و تایمر  تنظیم شده دستگاه این امکان را به شما می‌دهد که در حین پخت مواد به کارهای دیگری نیز رسیدگی کنید.  در این برنامه گزینه KEEP WARM نیز فعال است و غذای شما بعد از اتمام زمان تایمر سرد نمی‌شود.

پخت آهسته، به هضم غذا کمک می‌کند

برای پخت آهسته، روش‌های متفاوتی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از دستگاه‌های هوشمند مانند پلوپز یا آرام‌پز است.در پلوپز هوشمند، با استفاده از گزینه SLOW COOK ، مواد غذایی را در بهترین حالت ممکن می‌توان پخت.

تمیز کردن اتوماتیک

با ریختن آب درون دیگ پلوپز و انتخاب گزینه Auto clean  درب دستگاه را ببندید و اجازه دهید تا بخار آب تمام قسمت‌های داخلی پلوپز مانند سوراخ‌های درون درب را تمیز کند.

پخت چندگانه، تهیه خورشت‌های ناب ایرانی با پلوپز!

در پخت چندگانه از ابتدای کار منوی دیجیتال را بر روی گزینه Multicookقرار داده و تمام مراحل پخت خورشت را با حرارت و زمان مناسب انجام دهید.

در پخت چند گانه شما می‌توانید تایمر و حرارت دستگاه را تغییر دهید و آن را متناسب با مواد غذایی خود تنظیم کنید.

پخت سریع، مناسب برای انواع حبوبات و گوشت قرمز

اگر  می‌خواهید گوشت و انواع حبوبات را در  زمان  کمتری بپزید، پلوپز ادمیلسون با گزینه Fast cook گزینه خوبی برای اینکار است. با انتخاب این گزینه، تنها در ۱۵ دقیقه موادغذایی شما آماده مصرف است.

برنامه های پخت دستگاه پلوپز

سرخ کن غوطه ور در روغن، پلوپز شما یک سرخ کن تمام عیار است!

فقط کافی است مقدار مناسبی روغن را در دستگاه پلوپز خود ریخته و گزینه DEEP FRY را انتخاب کنید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه، روغن داغ شده و آماده است. حالا موادغذایی موردنظر خود را داخل سبد سرخ کن ریخته و به آرامی داخل دیگ پلوپز قرار دهید.

پخت تاخیری

پخت تاخیری این امکان را به شما می‌دهد تا پلوپز، در نبودتان و تایم مشخصی شروع به کار کند. برای تنظیم پخت برنج به صورت تاخیری، با گزینه PRESET و کم و زیاد کردن تایمر و حرارت می‌توانید تا ۲۴ ساعت شروع به کار دستگاه را به تعویق بیندازید

گرم نگه دارنده

گرم نگه دارنده باعث گرم ماندن غذا بعد از اتمام کار می‌شود. دقت کنید که بعد از تعیین برنامه، در صورت نیاز، دکمه گرم نگه دارنده که به صورت لاتین KEEP WARM است را روشن کنید.

خرید پلوپز دیجیتالی ادمیلسون

برند ادمیلسون نیز با در نظر گرفتن گارانتی و خدمات پس از فروش۶۰ ماهه، جایگاه خود را در بازار لوازم خانگی حفظ کرده است. برای خرید اقساطی لوازم خانگی ایرانی به سایت رسمی ادمیلسون به آدرس www.edmilson.ir مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×