کابینت کلاسیک
معرفی کسب و کار - دکوراسیون

بررسی دو سبک جنجالی و پرطرفدار کابینت، کلاسیک و نئوکلاسیک!

اسفند ۲۱, ۱۴۰۱ 4۰221

مهم‌ترین عنصر دکوراسیون آشپزخانه، کابینت است و اولین چیزی که به چشم هر بیننده‌ای می‌خورد کابینت آشپزخانه منزل شما است. در اصل کابینت معنی قفسه بندی می‌دهد که به منظور نگهداری لوازم و زیباتر شدن فضای منزل به کار می‌رود که سبک‌های مختلفی مانند کلاسیک و نئوکلاسیک دارد و می‌توان گفت آشپزخانه‌ای وجود ندارد که بدون کابینت باشد، به همین دلیل است که برای انتخاب یک کابینت کاربردی باید دقت لازم را داشته باشیم. امروزه کابیت دارای سبک‌ها و متریال‌های گوناگونی هستند که بر اساس طراحی و دکوراسیون منزل می‌توانید سبک مورد نظر خود را به مرحله اجرا برسانید.

کابینت کلاسیک چیست؟

امروزه دکوراسیون داخلی منزل بیش از پیش بین خانواده‌های ایرانی مورد توجه قرار گرفته است و همین موضوع باعث شده است که دکوراسیون و سبک‌های کابینت همیشه در حال به‌روز شدن باشد، در گذشته اغلب کابینت‌ها را از جنس چوب یا فلز می‌ساختند اما امروز با متریال‌های جدید تولید می‌شود و می‌توانید بر اساس بودجه و سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک

سبک کابینت کلاسیک به گونه‌ای است که نمای اشرافی و سلطنتی به آشپزخانه شما می‌دهد. انواع کابینت کلاسیک معمولا بر اساس نوع درب و میزان چوب مصرفی به دو گروه چوبی و روکش‌دار (کابینت روکش چوب، کابینت ممبران، کابینت روکش پولیشی کلاسیک، کابینت رومی) دسته‌بندی می‌شود.

 

ویژگی کابینت‌های سبک کلاسیک

از ویژگی‌های این سبک کابینت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی سبک کلاسیک شلوغ و پر نقش و نگار است. دارای درب‌های حکاکی شده، سرستون‌های منبت و معرق کاری شده است، و حتی دستگیره‌ها در این سبک دارای حکاکی و طرح دار هستند.
 • در کابینت کلاسیک بعضی از درب‌ها دارای ویترین‌های شیشه‌ای هستند که برای نمایش دادن ظروف گران قیمت طراحی شده‌اند.
 • این سبک از کابینت به گونه‌ای طراحی شده ‌که داری قفسه‌های بزرگ و همچنین تاج و زیر چراغ هستند.
 • نحوه‌ی ساخت داخل کابینت در این سبک به صورت عمقی و عرضی می‌باشد و تمامی فضا را پوشش می‌دهد.
 • در طراحی سبک کلاسیک کابینت‌ها به‌ صورت‌ یکپارچه ساخته می‌شود.
 • درب‌ها در این سبک به صورت عمودی بود و درهای افقی، کشوهای جک‌دار در این سبک جایگاهی ندارد.
 • در یک آشپزخانه کلاسیک، هود، بخشی است که نباید دیده شود به همین دلیل توسط قاب پوشیده می‌شود.

 

کابینت کلاسیک چوبی

کابینت کلاسیک چوبی یکی از خاص‌ترین کابینت موجود در بازار است که همچنان از گذشته تاکنون محبوبیت خود را حفظ کرده است. کابینت چوب گران‌ قیمت‌ترین مدل کابینت در سبک کلاسیک است زیرا به علت استفاده از چوب طبیعی درختان، پر هزینه است. جنس بدنه این مدل کابینت از ام‌دی‌اف سفید است و به طور کلی فقط برای جنس درب‌ها از چوب طبیعی استفاده می‌شود.

کابینت آشپزخانه

درختان به صورت ورق‌های در ضخامت سه الی چهار سانتی‌متر تولید می‌شود و بعد از اندازه مورد نظر درب‌ها توسط استادکار منبت کاری و ابزار خورده می‌شود و نقش و نگارهای سبک کلاسیک بر روی درب‌‌ها حکاکی می‌شود، بعد از این مرحله در محیطی ایزوله رنگ آمیزی انجام می‌شود. در این سبک ستون‌های منبت و معرق  کاری شده هم استفاده‌ وجود دارد. این مدل کابینت چوبی کلاسیک از استحکام، کیفیت و طول عمر بالای برخوردار است.

 

کابینت کلاسیک روکش‌دار

کابینت‌های کلاسیک روکش‌دار به چند دسته متفاوت تقسیم می‌شود که هر کدام دارای ویژگی، مزایا و معایبی است. به طور کلی بدنه اصلی این کابینت‌ها از ام‌دی‌اف سفید رنگ درجه یک است و در قسمت درب‌ها از ام‌دی‌اف خام و بدون روکش استفاده می‌شود که بعد از سایز شدن درب، توسط دستگاه سی‌ان‌سی طرح‌های مورد نظر حکاکی می‌شود و در مرحله بعد روکش مورد نظر بر روی درب‌‌ها قرار می‌گیرد.

 

کابینت کلاسیک روکش چوب

کابینت روکش چوب از جنس درختان طبیعی است. در این مدل از کابینت مغز کار ام‌دی‌اف خام است که با لایه‌ای از چوب طبیعی درختان سطح کار پوشش داده می‌شود قیمت این مدل کابینت، ارزان‌تر از تمام چوب است و ظاهری کاملا شبیه به کابینت تمام چوب دارد.

 

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت مدرن و ‌کابینت کلاسیک دو سبک اساسی در کابینت آشپزخانه به شمار می‌رود که هر کدام طرفداران خاص خود را دارد. طراحان دکوراسیون منزل با تلفیق این دو سبک اساسی سبکی جدید را به وجود آورده‌‌اند که به آن سبک  نئوکلاسیک گفته می‌شود. در این سبک خبری از شلوغی سبک کلاسیک و سادگی سبک مدرن نیست بلکه تا حدودی از  ویژگی هر دو سبک بهره می‌گیرد.

کابینت

کابینت‌های نئوکلاسیک در واقع نه به سادگی کابینت‌های مدرن هستند و نه به پیچیدگی و طرح‌‌های پر زرق و برق کابینت‌های کلاسیک می‌باشند. کابینت‌های نئوکلاسیک، طرح‌ها و مدل‌های نسبتا ساده دارند اما به سادگی کابینت‌های مدرن نیز نیستند. این کابینت‌ها در واقع، هم طرح و مدل‌های سنتی و کلاسیک دارند و هم آمیخته با سادگی کابینت‌های مدرن هستند.

کابینت نئوکلاسیک به این معنی است که شما آشپزخانه‌ای با ویژگی‌های کاملا مدرن خواهید داشت اما ظاهر کابینت به سمت و سوی سبک کلاسیک می‌رود که مطلوب خانواده‌های ایرانی است. این سبک از کابینت را در واقع در یک جمله این گونه می‌توان تعریف کرد، پوسته‌ی کابینت، کلاسیک بر روی امکانات مدرن کابینت نئوکلاسیک را به وجود می‌آورد. نئوکلاسیک، در عین شیک بودن دارای المان‌های تزئینی ساده نیز است که نمای شیک و لوکسی ایجاد می‌کند.

سادگی این کابینت و تزئینات اندکی که در این سبک به کار رفته است باعث می‌شود که سال‌ها از کابینت خود لذت ببرید، در کابینت نئوکلاسیک چوب طبیعی، یکی از رایج‌ترین متریالی است که در ساخت نئوکلاسیک استفاده می‌شود، علاوه بر این چوب ممبران گزینه پرکاربردی در ساخت این نوع از کابینت است‌.

 

ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک

از ویژگی‌های این سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این نوع از کابینت طرح‌ها با جزئیات و بسیار ظریف حکاکی می‌شود.
 • این سبک داری رنگ بندی متفاوتی است اما رنگ سفید و طوسی طرفداران خاص خود را دارد.
 • درب‌های کابینت نئوکلاسیک دارای خطوط منحنی و دایره‌ای شکل است.
 • یکی از ویژگی‌های این سبک تقارن است.
 • مناسب برای آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ است.
 • کابینت نئوکلاسیک به سبب طراحی که دارد در زمره کابینت‌های جادار قرار می‌گیرد.
 • معمولأ از متریال سنگ برای پیشخوان به عنوان روکابینتی استفاده می‌شود.
 • در این سبک معمولا چندین درب شیشه‌ای طراحی می‌شود.
 • در سبک نئوکلاسیک بیشتر رنگ‌های سرد و روشن استفاده می‌شود مانند خاکستری روشن، سفید، آبی‌سیر و … که رنگ سفید و خاکستری بیشترین رنگ‌های هستند که در آشپزخانه نئوکلاسیک کاربرد دارند و با این رنگ‌ها فضا روشن‌تر به نظر می‌رسد.
 • در آشپزخانه نئوکلاسیک از نورهای مخفی در بخش دکوری کابینت استفاده‌ می‌شود تا کابینت و وسایل تزئینی جذاب‌تر و بهتر به چشم بیاید.

 

از کجا کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک باکیفیت بخریم؟

آشپزخانه شما قلب خانه‌تان است و طراحی درست و اصولی این محل تاثیر زیادی در زیبایی خانه شما دارد. اگر در انتخاب مدل کابینت خود مردد هستید، بودجه‌ی کافی ندارید یا‌‌‌ نمی‌دانید باید از چه کسی کمک بگیرید و به چه طراحانی اعتماد کنید،‌‌‌ می‌توانید همه روزه از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ با کارشناسان و طراحان گروه گریت کابینت در ارتباط بوده و از طریق سایت نمونه کارها و پروژه‌‌‌‌های انجام شده را مشاهده نمایید.

همچنین با مراجعه به سایت شرکت کابینت گریت می‌توانید از مشاوره‌ی واتساپی و آنلاین ما بهره‌مند شوید. ما به شما کمک می‌کنیم که جانی دوباره به آشپزخانه و منزلتان ببخشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×