یونیپلکس

سقف یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر ساختمان است که باید از لحاظ استحکام، ایمنی و بسیاری دیگر از موارد شرایط خوبی داشته باشد. استفاده از روش‌های سنتی مانند یونولیت در اجرای سقف، بر روی محیط‌زیست و همچنین مقاومت و کیفیت سازه تأثیر منفی دارد؛ یونیپلکس می‌تواند جایگزین مناسبی برای این یونولیت سقفی‌ها باشد. با استفاده از روش نوین یونیپلکس می‌توان علاوه بر کاهش هزینه‌های مالی، این ضعف‌ها را پوشش داد و سقف را به‌راحتی اجرا کرد.

یونیپلکس روشی نوین در اجرای سقف

استفاده از سقف های تیرچه بلوک، به علت روش اجرای آسان و سرعت بالای اجرای  آن نسبت به سایر روش های اجرای سقف بتنی رونق بسیار دارد، اما این روش با وارد کردن محصولات پلاستیکی (پلی استایرن یا یونولیت) به طبیعت باعث آلودگی محیط زیست می شود.

علاوه بر این، به دلیل استفاده از مواد پلاستیکی، در زمان آتش‌سوزی نیز خطر بیشتری برای گسترش آتش و تخریب ساختمان وجود خواهد داشت.

یونیپلکس روشی نوین در اجرای سقف ساختمان‌ها است. استفاده از قالب یونیپلکس به دلیل قابل‌بازیافت بودن مواد آن بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود و آثار بدی بر روی محیط‌زیست نخواهد گذاشت. این قالب‌ها با استفاده از به‌روزترین تکنولوژی‌های روز دنیا تولید می‌شوند.

یونیپلکس قالبی غیرماندگار است که می‌توان تا چندین بار آن را مجدداً استفاده کرد. از دیگر مزایای این قالب می‌توان به امکان استفاده از آن در سقف‌های بتنی و همچنین سقف‌ها فلزی اشاره کرد. همین موضوع باعث شده است تا بهترین گزینه برای استفاده به‌جای تیرچه‌بلوکی و بلوک‌های پلی‌استایرن باشد.

مزایای اسنفاده از یونیپلکس

استفاده از یونیپلکس مزایای زیادی دارد که باعث شده است با استقبال مشتریان روبه‌رو شود. از جمله این مزایا عبارت‌اند از:

 • هزینه کمتر به نسبت اجرای سنتی سقف تا ۷۰ درصد
 • جداسازی راحت از بتن بدون نیاز به چرب کردن
 • اجرای سقف در ارتفاع‌های مختلف
 • مقاومت بالا به دلیل ضدزنگ بودن
 • مقاومت در برابر شکستگی
 • امکان شست‌وشوی راحت
 • اجرای آسان سقف و بتن‌ریزی بدون دردسر
 • امکان عبور تأسیسات از درون آن‌ها
 • اجرای نمای زیر سقف به‌صورت اکسپوز و افزایش زیبایی آن
 • عدم جذب بتن توسط یونیپلکس
 • سبک بودن

نحوه پیاده سازی یونیپلکس

اجرای یونیپلکس بسیار راحت است. برای پیاده‌سازی آن‌ نیازی به یک تیم کاربلد نخواهید داشت؛ بلکه توسط یک آرماتوربند نیز به‌راحتی قابل‌انجام خواهد بود.

برای پیاده‌سازی آن باید اندازه سقف را مشخص کرد و سپس قالب‌های یونیپلکس را در اندازه مناسب با استفاده از پیچ به یکدیگر اتصال داد. پس از اتصال باید این قالب‌ها را به تیرهای اصلی متصل کنید. برای اجرای این سقف‌ها باید زیرسازی به‌خوبی انجام بگیرد. در واقع باید با استفاده از پروفایل‌های فلزی، چوبی و یا سایر انواع پروفیل‌ها زیر سازی انجام بگیرد. در صورت افزایش ارتفاع سقف‌ها نیز باید از داربست‌ها کمک بگیرید. نکته قابل‌توجه این است که در زمان اجرای یونیپلکس، در مقایسه با سایر روش‌ها، نیاز به انجام هیچ‌گونه جوشکاری وجود نخواهند داشت.

یونیپلکس در بین تیرچه‌ها قرار گرفته و سپس عمل بتن‌ریزی انجام می‌گیرد. پس از بتن‌ریزی، این قالب‌ها بدون دردسر جدا می‌شوند و می‌توانید در سقف‌های دیگر از آن‌ها کمک بگیرید. با خرید این سقف‌ها قادر خواهید بود تا حدود ۵۰ بار از آن‌ها استفاده کنید.

https://uniplex.ir/%D8%B3%D9%82%D9%81-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%85-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

مزایای یونیپلکس نسبت به یونولیت

یونیپلکس در صنعت ساختمانی جدید به‌عنوان جایگزین استاندارد قالب‌های یونولیت شناخته می‌شود. یونولیت با اینکه حدود ۲۰ سال است که در صنعت ساختمان‌سازی و اجرای سقف مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ اما نتوانسته است نظر مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران را جلب کند و به‌جرئت می‌توان گفت که تنها در ایران اجرا می‌شود.

از جمله مزایای یونیپلکس نسبت به یونولیت عبارت‌اند از:

 • حذف بار مرده از ساختمان
 • امکان استفاده و اجرای آن با تیرچه‌های مختلف مانند تنیده، خرپا و کرومیت
 • عدم جذب رطوبت
 • استحکام بالا در برابر آتش‌سوزی
 • کاهش هزینه‌ها به دلیل چند بار مصرف بودن
 • قابل‌بازیافت بودن بر خلاف یونولیت‌ها
 • استحکام بالاتر نسبت به یونولیت و جلوگیری از شکستن و سقوط اجراکنندگان
 • امکان تغییر در عرض قالب‌ها
 • حجم کم، انبارداری و حمل راحت
 • تحمل بار بیشتر سقف و افزایش مقاومت در برابر لرزه‌ها

ویژگی محصولات شرکت یونیپلکس

اگرچه یونیپلکس مزایای بسیار زیادی دارد؛ اما برخی از شرکت‌های تولیدکننده این محصول استانداردهای لازم را در هنگام تولید پیاده‌سازی نمی‌کنند. شرکت یونیپلکس این محصول را در ضخامت بیشتری تولید می‌کند؛ بنابراین محصول تولید شده مقاومت و طول عمر بیشتری خواهد داشت.

این قالب‌ها به دلیل استفاده از مواد پلیمری درجه یک و داشتن قابلیت انعطاف‌پذیری، در هنگام اجرای سقف، دردسرساز نخواهند شد و به‌راحتی اجرا خواهند شد. علاوه بر این، به دلیل نحوه طراحی، بیشترین کاهش و صرفه‌جویی در بتن‌ریزی را خواهید داشت.

با خرید این محصول می‌توانید پس از اجرای سقف با استفاده از آچارهای مخصوص که در اختیار شما قرار داده می‌شود، عمل جداسازی را به‌راحتی انجام دهید.

خرید و قیمت یونیپلکس

یونیپلکس قیمت بهتری نسبت به سایر روش‌های اجرای سقف مانند یونولیت دارد. شرکت یونیپلکس با داشتن کارشناسان و مشاوران خبره در زمینه‌های اجرا و طراحی سازه‌ها، در انتخاب بهترین محصولات به شما کمک خواهد کرد. با کمک کارشناسان یونیپلکس می‌توانید بهینه‌سازی و اجرای سازه‌ها را به بهترین شکل انجام دهید تا بهسازی لرزه‌ای مناسبی انجام بگیرد.

هدف مجموعه یونیپلکس حفظ محیط‌زیست و افزایش مقاومت تمامی پروژه‌های اداری و تجاری، مسکونی و صنعتی است. از دیگر اهداف اصلی این مجموعه کاهش هزینه اجرای سازه‌ها برای شما خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید همین حالا با کارشناسان شرکت در تماس باشید.

جهت ارتباط با مجموعه یونیپلکس:

نشانی سایت: uniplex.ir

آدرس: خیابان شهید کلاهدوز(دولت)، تقاطع بلوار کاوه، ساختمان پاناروما، طبقه ششم، واحد ۶۱۷ و ۶۱۵

واحد فروش ۱: ۰۲۱۲۲۶۴۰۶۴۰

واحد فروش ۲: ۰۲۱۲۲۶۰۶۷۸۷

واحد فروش ۳: ۰۹۳۸۳۳۹۴۶۹۳

پشتیبانی فنی: ۰۹۱۰۱۱۷۲۸۴۶

نشانی اینستاگرام: Uniplex.ir

دیدگاهتان را بنویسید