۱۶ حقیقت جالب در مورد بازیافت پلاستیک

 

دنیا توسط پلاستیک ها احاطه شده و انسان ها سال ها به دنبال راه هایی می گردد تا بتواند این مشکل بزرگ که محیط زیست کره زمین و حیات موجودات زنده اش را تهدید می کند حل نمایند، یکی از راه ها بازیافت پلاستیک است که تقریبا چند دهه اخیر مورد استفاده قرار می گیرد.

حقیقت جالب بازیافت پلاستیک این است که این کار می تواند به کاهش هزینه های تولید محصولات پلاستیکی و صنعت بسته بندی نیز کمک کند. با استفاده از مواد کهنه به جای مواد جدید می توان هزینه های تولید را به حداقل رساند و در نتیجه موجب صرفه جویی بیشتر مشتریان شد.

خرید و فروش پلاستیک هایی که از مواد بازیافتی تولید شده اند امروزه تا جایی رونق دارد که محصولاتی تحت عنوان پلاستیک های بازیافتی در مغازه های مخصوص محصولات پلاستیکی به مشتریان عرضه می شود تا از آنها بهره مند شوند.

در ادامه برای این که بیشتر با حقایق جالبی در زمینه بازیافت پلاستیک ها آشنایی پیدا کنید به مواردی اشاره می نماییم و توضیحاتی ارائه می کنیم تا بدانید که وجود صنعت بازیافت تا چه اندازه برای سلامت انسان ها و محیط زیست کره زمین اهمیت دارد.

 

۱. حقیقت اول در مورد بازیافت پلاستیک این است که یک محصول پلاستیکی می ‌تواند بارها و بارها بازیافت شود. بازیافت پلاستیک به این معنی است که پلاستیک های استفاده شده و باقی‌ مانده را هر چند اگر بازیافتی باشند می توان جمع آوری کرد و دوباره به مواد قابل استفاده دیگر تبدیل نمود.

۲. یکی از مهمترین حقایق در مورد بازیافت پلاستیک این است که با بازیافت کردنش به محیط زیست کمک بزرگی می شود. بیش از ۸۰٪ پلاستیک هایی که در حال حاضر در دسترس هستند معمولا قابلیت بازیافت ندارند و دفن می شوند، اگر این مقدار کم هم بازیافت نشود میزان آلودگی زمین بیش از اندازه ای خواهد بود که تصورش را می کنید.

۳. بازیافت پلاستیک ها همچنین کمک بزرگی به کاهش آلودگی هوا می ‌کند. زباله های پلاستیکی معمولاً اگر زیاد در جایی رها بمانند موادی را در هوا رها می کنند که شامل رنگدانه ها یا سیالات آلوده می باشد. با جمع آوری و بازیافت پلاستیک ها، این آلودگی کاهش می یابد و هوایی که مصرف می کنیم موجب بیماری ما انسان ها نخواهد شد.

۴. بازیافت پلاستیک ها تاثیر منفی بر روی منابع آب دارد، بیش از ارزش پلاستیکی که بازیافت می شود آب در زمان تولیدش مورد استفاده قرار می گیرد که در دراز مدت ممکن است موجب تشدید بحران آبی که در جهان وجود دارد شود.

۵. با بازیافت بخشی از پلاستیک ها می توان آنها را تبدیل به مواد سوختی کرد و برای استفاده در کوره های صنعتی مورد استفاده قرار داد، این کار باعث می شود تا بخشی از پلاستیک ها از چرخه خارج شوند و محیط زیست کره زمین سالم تر بماند.

۶. بازیافت پلاستیک ها می تواند به تولید کارهای دست ساز کمک کند. پلاستیک هایی که به بازیافت می روند و دوباره بر می گردند صرفه اقتصادی بالایی نسبت به کالای نو دارند. این قابلیت بازیافت پلاستیک ها کمک می کند تا از آنها کالاهایی ساخت و با قیمت مناسب به فروش رساند.

۷.در بازیافت پلاستیک مخصوصا پلاستیک هایی بیشتر در صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار میگیرند مانند گالن ۱۰ لیتری که صنایع پتروشیمی و کشاورزی بسار استفاده می شود و بطری ۲۵۰ سی سی در صنایع سم بسیار کاربردی است، می بایست با حساسیت زیاد در بازیافت آنها عمل شود.چون صنایع شیمیایی با کوچکترین غفلت می تواند زیان های جبران ناپذیری را به وجود آورد.

56Cfae71 A409 4D73 9Dea 4Dab9A92C34B

۸. بازیافت پلاستیک ها در کاهش آلودگی دریا و آبهای زیر زمینی نقش مؤثری دارد. زباله های پلاستیکی که در دریاها و رودخانه ها رها می شوند ممکن است به محیط زیست آلودگی زیادی برساند. بازیافت پلاستیک ها می تواند جلوی این آلودگی را بگیرد و به بهبود کیفیت آب کمک کند.

۹. یکی از منافع دیگر بازیافت پلاستیک ها این است که می توان از ایجاد موادی که در محیط زیست قابل تجزیه نیستند جلوگیری کند. پلاستیک های سنتی که به بازیافت نمی رسند ممکن است در طول زمان در محیط زیست باقی بمانند و به شکل آلودگی ها خود را نشان دهند و به سلامت انسان ها آسیب برسانند.

۱۰. حقیقت بعدی در مورد بازیافت پلاستیک این است که مواد بازیافتی پلاستیکی در پاره ای از اوقات مقاومت بالاتری نسبت به مواد نو دارند. می توان پلاستیک های بازیافتی را برای تولید محصولات دیگری مانند دیوارهای از پیش ساخته، میزها و صندلی ها و غیره که مقاومت اهمیت دارد استفاده کرد.

۱۱. بازیافت پلاستیک ها می تواند در تولید سوخت کمک نماید و به کاهش وابستگی به منابع انرژی دیگر تا حدودی کمک کند. با تجزیه پلاستیک ها کهنه و تبدیل آن به سوخت بسیاری از صنایع به سوخت ارزان دسترسی پیدا می کنند و می توانند کالاهای خود را مناسب تر به بازار عرضه نمایند.

۱۲. بازیافت پلاستیک ها باعث کاهش مقدار زباله های جامد در محیط های شهری و روستایی می شود. امروزه بزرگترین معضلی که در حقیقت کلان شهرها و بسیاری از روستاها با آن مواجه هستند همین پلاستیک های کهنه می باشد که به حال خود رها شده و هر روز نیز به حجم آن افزوده می گردد.

۱۳. حقیقت بعدی این است که بازیافت پلاستیک ها ممکن است هزینه های کمتری داشته باشد. یک تحقیق نشان داد که اجرای برنامه های بازیافت پلاستیک ها می تواند برای شهرهای بزرگ هزینه های کمتری نسبت به دفن آنها داشته باشد اگر مورد توجه ویژه توسط مدیران شهری قرار بگیرد.

4Bc81E9D 1E79 426E Ba24 23Ebc5E93E57

۱۴. حقیقت بعدی در مورد بازیافت پلاستیک این است که می تواند شغل های بسیاری ایجاد کند. صنعت بازیافت پلاستیک به عنوان یک صنعت بزرگ رشد کرده است و ایجاد مشاغل جدید را برای جمعیت بسیاری از افراد امکان پذیر کرده است تا بتوانند روزی خود و خانوادشان را تامین نمایند.

۱۵. استفاده از ماشین های بازیافت پلاستیک می تواند هزینه های تولید را کاهش دهد. با استفاده از این ماشین ها می توان هزینه های راه اندازی کارخانه های بازیافت را به حداقل رساند تا برای شهرهای کوچک تر نیز این بستر را بتوان فراهم کرد که پلاستیک ها را کاملا مناسب بازیافت کنند.

۱۶. بازیافت پلاستیک ها می تواند به حفظ چشم انداز طبیعت کمک کند. اگر به محیط های طبیعی توجه نمایید متوجه خواهید شد که میزان پلاستیک های زیادی توسط انسان در این جور جاها رها شده است که معضلات زیادی را برای حیوانات نیز رقم زده اند که سالانه موجب مرگ بسیاری از آنها می شود.

 

در آخر لازم به ذکر است که شرکت زرپلاست با سال ها تجربه در زمینه فروش مواد پلاستیکی بازیافتی آمادگی دارد تا این محصولات را با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید