3 جراح برتر تومور استخوان کشور - تصویر 1
معرفی کسب و کار

۳ جراح برتر تومور استخوان کشور

دی ۲, ۱۴۰۲ 10۰259

جراح تومور استخوانی یک متخصص ارتوپد است که تخصص ویژه‌ای در زمینه تشخیص و درمان تومور‌های استخوانی دارد. این فرد معمولا دارای تجربه و تخصص کافی برای انجام جراحی‌های ارتوپدی مرتبط با استخوان‌ها و بافت‌های اطراف آن‌ها است و می‌تواند از بهترین و جدید‌ترین روش‌ها برای بیماران استفاده کند.

وظایف یک جراح تومور استخوانی معمولا شامل تشخیص و ارزیابی دقیق آزمایش‌های تصویربرداری، برنامه‌ریزی برای جراحی تومور، جراحی تومور، پیشگیری از گسترش مجدد تومور، جراحی ترمیمی، همکاری با تیم درمانی و مراقبت‌های پس از جراحی تومورهای استخوانی می‌شود. در ادامه قصد داریم ۳ جراح برتر تومور استخوان کشور را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

دکتر میلاد حاجی آقا بزرگی

Ba811F31 1E36 445A 8Bb7 8759E729D541

همانطور که می‌دانید، تومور‌های استخوانی در نتیجه تقسیم سلولی غیر طبیعی و غیر قابل کنترل در استخوان ایجاد می‌شوند و با رشد آن‌ها، بافت‌های غیر طبیعی موجب عدم کارکرد طبیعی بافت‌های سالم می‌گردد. تومور‌های استخوانی انواع مختلفی دارند و درمان آن‌ها به نوع تومور، محل قرار‌گیری آن و میزان آسیب دیدگی بافت‌های اطراف تومور وابسته است.

دکتر میلاد حاجی آقا بزرگی فوق تخصص تومور‌های اسکلتی عضلانی، یکی از ۳ جراح برتر تومور استخوان کشور است که برای تشخیص این بیماری‌ها از معاینه فیزیکی اولیه، آزمایش ادرار، آزمایش خون برای بررسی میزان آنزیم آلکالین فسفاتاز، تست‌های تصویربرداری و بیوپسی یا نمونه برداری از بافت استفاده می‌کند و پس از بررسی کامل، جراحی نجات اندام و قطع اندام انجام می‌دهد. ایشان عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران و آمریکا می‌باشد و علاوه بر تخصص در زمینه تومور‌های استخوانی، در زمینه بیماری‌های مادرزادی، شکستگی‌ها و در رفتگی‌ها، تعویض مفاصل، پارگی رباط‌ها و تاندون‌ها نیز تخصص بسیار ویژه‌ای دارد.

دکتر سید محمد عطا شریفی دلوئی

دکتر سید محمد عطا شریفی دلوئی فوق تخصص جراحی تومور‌های اسکلتی عضلانی و متخصص و جراح ارتوپد است. این پزشک متخصص فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌باشد و هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. دکتر سید محمد عطا شریفی دلوئی دارای بورد تخصصی ناسیونال است و بیماران درمان شده تحت نظر ایشان از شیوه درمان رضایت کامل دارند.

از دیگر زمینه‌های فعالیت این متخصص می‌توان به جراحی و درمان دیسک کمر، شکستگی، در رفتگی و جراحت اندام، آرتروز و تعویض مفاصل، آسیب‌های ورزشی و ناهنجاری‌های مادرزادی نیز اشاره کرد.

دکتر سید حمیدرضا مدرس نژاد

دکتر سید حمیدرضا مدرس نژاد دارای مدرک تخصص ارتوپدی و فلوشیپ بالینی جراحی تومور‌های اندام فوقانی از آمریکا، جراحی تومور‌های استخوان و بافت‌های نرم از ایتالیا و جراحی تومور‌های ستون فقرات از آلمان می‌باشد. ایشان هم اکنون عضو فعال و رسمی انجمن جراحان تومور آمریکا، ایتالیا و اروپا است و از جمله خدمات ایشان برای بیماران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تشخیص و نمونه برداری از تومور‌ها تحت گاید سونوگرافی و سی تی اسکن

جراحی انواع تومور‌های اندام‌های فوقانی، تحتانی و ستون فقرات

جراحی لگن، زانو و تعویض مفاصل

سلول درمانی، PRP و اوزون درمانی و…

جراح تومور استخوان چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

همانطور که گفته شد، جراح تومور استخوان به تشخیص و درمان تومور‌های استخوانی می‌پردازد. برخی از این تومور‌ها به شرح زیر است:

۱. استئوسارکوما که یک تومور استخوانی بدخیم است و از بافت‌های استخوانی ایجاد می‌شود.

۲. کانسر کندروسارکوما که نوعی تومور استخوانی بدخیم است و از بافت‌های کندرو مانند غضروف منشا می‌گیرد.

۳. شکستگی‌های پاتولوژیک که ناشی از تومور‌های استخوانی ایجاد می‌شود و نیاز به جراحی ترمیمی برای تقویت استخوان دارد.

۴. تومور‌های لنفوم استخوانی که در آن برخی از لنفوم‌ها، استخوان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

۵. تومور‌های متاستاتیک که از دیگر بخش‌های بدن به استخوان منتقل می‌شود.

بیشتر بدانید: مدت زمان بهبودی پس از جراحی تومور ستون فقرات چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×