۵ نکته برای انتخاب مبل مناسب برای یک اتاق نشیمن کوچک

مبل ، مرکز اصلی اتاق نشیمن شما است. در فضاهای نشیمن کوچک، مبل به یک عامل تعیین کننده تبدیل می شود و عملکرد و زیبایی را به حداکثر می رساند. مهم ترین و بدیهی ترین چیزی که هنگام انتخاب مبل برای فضای نشیمن کوچکتر باید در نظر داشت، اندازه اتاق و تعداد افرادی است که به طور منظم روی مبل می نشینند. مبل بسیار بزرگ اتاق را تحت تأثیر قرار می دهد و آن اتاق را حتی کوچکتر نشان می دهد، در حالی که مبل بسیار کوچک ممکن است در فضا گم شود.

به طور معمول، انتخاب یک صندلی دو نفره زمانی که خانواده شما سه نفر هستند، فایده ای ندارد؛ پس باید به تعداد افراد نیز توجه کنیم. ممکن است تلاش برای استفاده حداکثری از فضای موجود برای شما کمی دلهره آور باشد، و پیدا کردن مبل جمع و جور که به خوبی با ابعاد اتاق شما کار می کند، می تواند تا حدودی چالش برانگیز باشد. با این حال، مطمئن باشید، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم! همراه ما باشید تا ۵ نکته مهم برای انتخاب مبل مناسب برای یک اتاق نشیمن کوچک را بررسی کنیم که به شما امکان می دهد مبل مناسب برای خانه خود را پیدا کنید.

88F555C5 1Bc3 4B22 9045 D0A1F9Ebf265

۱- اندازه و محل قرارگیری در اتاق نشیمن کوچک شما:

در زیر برخی از ملاحظات کلیدی هنگام انتخاب یک نشیمن کوچک برای اتاق نشیمن آورده شده است:

الف- فضای خود را اندازه گیری کنید

قبل از شروع جستجو برای خرید مبل مناسب برای اتاقتان، مطمئن شوید که کل فضا را اندازه گیری کنید. طول، عرض و ارتفاع اتاق و درهای خانه خود را اندازه بگیرید. اینگونه این اطمینان را حاصل می کند که مبل انتخابی جدید شما در هنگام ورود در درب جا می شود. سایر مبلمان اتاق را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید پس از قرار گرفتن مبل در جای خود به راحتی در تمام فضا راه بروید.

https://farazandefurniture.com/%D9%85%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B1%DA%A9/

ب- تناسب مهم است

نسبت های کلی اتاق و اینکه مبل جدید شما در فضا چگونه به نظر می رسد را در نظر بگیرید. مبل با پایه های کوچک و پایین باعث بلندتر شدن سقف ها می شود و مبل پایه دار نیز حس نور را در مبل شما ایجاد می کند اما طبیعتا سقف خانه شما را کوچک تر نشان می دهد که برای چیدمانی متناسب تر بهتر است بالای مبل های پایه بلند تابلو و وسایل تزئینی دیوار استفاده نکنید. با توجه به نوع انتخاب شما، قرار دادن مبل باعث می شود تا فضای کلی اتاق کوچک شما را کاهش داده یا بهبود بخشد. یکی دیگر از مواردی که می تواند تاثیر مثبتی در اتاق کوچک شما ایجاد کند، گزینه های انعطاف پذیر مانند مبل های گوشه ای کوچک و مبل های مدولار هستند که می توانند انتخابی عالی برای اتاق نشیمن شما باشند. آنها قابلیت انعطاف پذیری در چیدمان را فراهم می کنند و شما می توانید نحوه قرارگیری را مطابق با نیازهای خود تطبیق دهید.

37629F09 4D35 461F 8Adb Ecf62006060E

۲- مبل چند کاربردی را انتخاب کنید:

وقتی فضای کوچکی برای کار و استراحت دارید، مبلمان چند منظوره یک گزینه عالی است. در فضاهای کوچکتر، هر سانتی متر اهمیت دارد، بنابراین مبلمانی که چندین هدف و کار را انجام می دهند، سود زیادی دارند.

الف- مبل تختخواب شو:

از مبل های تخت خواب شو استفاده کنید تا از فضا و تطبیق پذیری خود نهایت استفاده را ببرید. آنها کاملاً طراحی زیبا و کاربردی بودن را با هم ترکیب می کنند و هر فضای زندگی را به یک مکان استراحت جذاب برای افرادی که می خوابند یا مهمان ها تبدیل می کنند. آنها برای آپارتمان های کوچک، استودیوها یا خانه هایی با مهمانان غیرمنتظره،ایده آل هستند.

ب- مبل های باکس دار:

یکی دیگر از گزینه های مبلمان چند منظوره عالی برای یک اتاق نشیمن کوچکتر، استفاده از مبل با انباری توکار یا همان باکس است. چندین گزینه با محفظه های ذخیره سازی وجود دارد تا بتوانید اتاق خود را بدون درهم و برهم بودن وسایل نگه دارید، وسایل روزمره خود مانند پتو، ملحفه، کتاب ها و حتی مجلات خود را پنهان کنید!

4C3B0C3C 765E 48Cc Bdf1 248967A3663B

۳- رنگ های روشن و خنثی را در اتاق نشیمن کوچک خود بپذیرید:

رنگ مبل می تواند تاثیر چشمگیری بر اتاق داشته باشد. انتخاب مبل تیره‌تر نور را جذب می‌کند و اتاق را کوچک‌تر نشان می‌دهد، بنابراین اگر فضای شما تنگ است، این را در نظر داشته باشید. با انتخاب یک رنگ روشن تر، می توانید به صورت قابل توجه‌ای فضا را باز کنید و تصویر یک منطقه بزرگتر را ایجاد کنید.
رنگ‌های خنثی مانند کرم، عاج، بژ، سفید مایل به خاکستری روشن و رنگ‌های پاستلی حسی مطبوع و شاداب به هر اتاقی می‌دهند.

آنها همچنین توانایی بازتاب نور بیشتری را دارند. این باعث می شود اتاق روشن تر، بازتر و در نتیجه بزرگتر از آنچه که هست احساس شود. از آنجایی که سایه‌های خنثی به‌عنوان یک بوم خالی عمل می‌کنند، همیشه می‌توانید رنگ‌ها، الگوها یا بافت‌های برجسته را با انتخاب کوسن‌ها و اکسسوری‌ها بدون اینکه اتاق شلوغ یا آشفته باشد، بکار ببرید. قرار دادن یک آینه در مقابل مبل یکی دیگر از روش های مفید برای باز کردن اتاق و بزرگتر نشان دادن آن است.

نور از آینه و اطراف اتاق منعکس می‌شود و توهم یک اتاق بزرگ‌تر را ایجاد می‌کند و در عین حال فضای اتاق را افزایش می‌دهد.

63E9E03F Eb5A 4459 9E51 186Eda80Ad50

۴- شکل و عناصر طراحی پارچه و چوب مبل را در نظر بگیرید:

شکل مبل کوچکی که انتخاب می‌کنید تأثیر زیادی بر یک اتاق نشیمن کوچک دارد. یک مبل با پایه های بلند و ساده انتخاب کنید، زیرا پاهای بلند شده از زمین حس نور و انرژی ایجاد می کنند و بخاطر قابلیت دیدی که برای کف اتاق ایجاد میکنند نور به خوبی منعکس می شود و احساس بزرگتر بودن فضا را خواهید داشت. نگاهی اجمالی به فضای کف زیر کاناپه فوراً توهم فضای بیشتری را ایجاد می کند. در دام انتخاب دسته‌های بزرگ، طرح‌های بیش از حد آراسته، یا الگوهای رنگی پر سر و صدا نیفتید، زیرا همه اینها حس فضای شلوغ را به خصوص در اتاق‌های کوچک‌تر ایجاد می‌کنند.

در صورت امکان، لوازم جانبی مدرن و مینیمالیستی را انتخاب کنید، زیرا این لوازم جانبی فضای نشیمن کوچکتر را تکمیل می کنند. مبل‌های شیک و محکم و بدون کوسن‌های مجزا، به ایجاد فضای کمتر و بازتر کمک می‌کنند. مبل‌های باریک گزینه‌ای عالی برای اتاق‌های نشیمن کوچک هستند، بنابراین هنگام خرید برای الهام گرفتن، حتماً عمق و عرض مبل‌ها را بررسی کنید.

سخن پایانی

در نتیجه انتخاب مبل با اندازه کوچک برای خانه هایی با فضای کوچک، مهم است زیرا لازم است که مبل ها با اندازه مناسبی انتخاب شوند تا فضای خانه را بزرگ و منظم نشان دهند. همچنین رنگ روشن، طرح پارچه های ساده، پایه‌ی بلند مبل، باکس و فضای ذخیره سازی در زیر مبل و قرار دادن آینه در قسمت مناسبی از خانه نیز از دیگر عوامل تأثیرگذار در استفاده درست از فضای کوچک ما هستند.

فرازنده

دیدگاهتان را بنویسید