۵ پاک کننده قوی موکت

کثیف شدن موکت ها یکی از مواردی است که حتی با مراقبت های بسیار نیز ممکن است رخ دهد و خانم های خانه دار همیشه دغدغه این را دارند که چطور لکه ها را پاک کنند تا ردی از آن ها به جا نماند. موکت ها به دلیل آن که به هر حال کفپوش هستند و روی آن ها رفت و آمد انجام شده و حتی بر روی آن نشسته و غذا و خوراکی می خوریم طبیعی است که لکه هایی را به خود بگیرد. و خبر خوبی که وجود داشته این است که تقریباً در تمامی موارد راهی برای پاک کردن سخت ترین لکه ها نیز وجود دارد. پس نیازی نیست برای این موضوع خود را نگران کنید.

تمیز کردن موکت بدون شستشو

اگر شما نیز دوست دارید راه تمیز کردن موکت بدون شستن را یاد بگیرید این مطلب به صورت اختصاصی برای شماست. چرا که در این مطلب یاد خواهیم گرفت چطور لکه ها را بدون شستن از روی موکت پاک کنیم که نه تنها کاملاً پاک شده بلکه کوچک ترین آسیبی نیز به فرش وارد نکند. با ما همراه باشید:

اهمیت پاک کردن سریع لکه ها از روی موکت

برای آن که قادر به تمیز کردن موکت بدون بخارشو باشید و لکه ها آسیبی به موکت وارد نکنند بسیار مهم است که هر چه زودتر نسبت به پاک کردن لکه ها اقدام کنید. در ادامه بیشتر با دلایل اهمیت پاک کردن سریع لکه ها از روی موکت آشنا خواهیم شد:

جلوگیری از سر سخت شدن لکه ها

پاک کردن انواع لکه ها مانند پاک کردن چسب موکت می تواند بسیار دشوار باشد به ویژه اگر زمان زیادی از ایجاد این لکه گذشته و لکه ماندگار شده باشد. برای همین بهتر است برای راحتی کار، هر چه سریع تر لکه ها را با روشی مناسب از روی موکت پاک کنید.

جلوگیری از پوسیدگی موکت

یکی دیگر از دلایل اهمیت زودتر از بین بردن لکه موکت این است که مواد لکه به سمت تار و پود موکت حرکت نموده و تجمع این مواد در این بخش از موکت و عدم پاک کردن اصولی آن، رفته رفته زمینه پوسیدگی موکت را به وجود آورده و موکت خیلی زود خراب خواهد شد.

جلوگیری از بیماری های احتمالی

برخی لکه ها همچون لکه جوهر، از مواد شیمیایی هستند و این که مدام با پای برهنه روی آن رفت و آمد داشته باشید ممکن است بر اثر تماس مستقیم و مداوم پوست بدن با مواد شیمیایی دچار بیماری شوید و این موضوع در خانه هایی که کودک یا افراد سالمندی زندگی می کنند اهمیت بسیار بیشتری پیدا می کند. چرا که بدن حساس تری دارند و از طرفی کودکان عادت داشته هر چیزی را از روی زمین برداشته و به دهان ببرند. برای همین ممکن است دچار بیماری های پوستی و گوارشی شوند.

جلوگیری از بوی ناطبوع

با لکه گیری بدون شستشوی موکت در منزل می توانید از بوی بد موکت جلوگیری کنید. خیلی از اوقات ممکن است غذاهای مختلف یا حتی آب بر روی موکت ریخته شود. در صورتی که به موقع نسبت به پاک کردن صحیح موکت اقدام نشود بوی نامطبوعی به خود می گیرد.

شستشوی موکت در منزل

برای پاک کردن لکه موکت از چه پاک کننده ای استفاده کنیم؟

در ادامه ۵ پاک کننده قوی موکت معرفی شده که به کمک آن ها می توانید سرسخت ترین لکه ها را نیز از روی موکت پاک کنید:

ترکیب جوش شیرین و سرکه

 

یکی از پاک کننده های قوی برای از بین بردن لکه های مختلف از روی موکت، مخلوط سرکه سفید و جوش شیرین است. سرکه ماده ای اسیدی و جوش شیرین خنثی است و هنگامی که این دو را با هم ترکیب می کنید به دلیل تولید دی اکسید کربن، حباب های تمیز کننده و فوق العاده ای را به وجود می آورند.

شما همچنین در کنار این ترکیب به مخلوط مایع ظرفشویی و آب گرم نیز احتیاج خواهید داشت. همچنین می توانید از ترکیب جوش شیرین و آب گرم نیز برای تمیز کردن موکت استفاده کنید.

ترکیب سرکه و آب جوش

سرکه ماده ای اسیدی است و این موضوع باعث شده که به خوبی قادر به از بین بردن لکه های مختلف باشد. این ترکیب همچنین در از بین بردن بوی نامطبوع و خاک از روی موکت نیز بسیار موثر است.

شما این امکان را داشته تا از سرکه به صورت خالص کمک گرفته یا این که آن را با مقداری آب داغ ترکیب کنید. با توجه به ماهیت این ماده توصیه می شود ابتدا آن را روی بخشی از موکت تست کرده و بعد روی کل موکت بکشید.

ترکیب آب لیمو و پراکسید هیدروژن

هیدورژن یک سفیدکننده عالی است که در صورت ترکیب با چند قطره آب لیمو اثر فوق العاده ای بر روی لکه های سر سخت موکت خواهد داشت. این پاک کننده طبیعی را می توان به راحتی تهیه کرد و همیشه از آن برای پاک کردن لکه ها استفاده نمود.

ترکیب جوش شیرین و برگ بو

جوش شیرین به دلیل ماهیت خاصی که داشته در جذب لکه ها بسیار موفق عمل می کند و برای از بین بردن بوی نامطبوع موکت نیز برگ بو تاثیر خیلی خوبی خواهد داشت و به دلیل طبیعی بودن هیچ ضرری ندارد.

ترکیب آمونیاک و سرکه

آمونیاک پاک کننده ای طبیعی است که البته ممکن است باعث تغییر رنگ موکت شود و به همین دلیل نیاز است که ابتدا آن را تست کنید. اما به طور کلی ترکیب آمونیاک و سرکه در صورت رعایت اقدامات ایمنی با توجه به احتمال ایجاد مشکلاتی مرتبط با ادرار حیوانات خانگی، می تواند پاک کننده ای قوی برای از بین بردن لکه های موکت به شمار آید.

حرف آخر

اگر چه موکت ها به دلیل آن که در کف خانه قرار می گیرند مدام مستعد لکه گرفتن هستند اما راهکارهای مختلفی برای از بین بردن لکه ها از روی این کفپوش وجود دارد. در این مطلب با ۵ پاک کننده قوی موکت آشنا شدیم که از این به بعد به راحتی می توانید با استفاده از آن ها موکت خانه خود را تمیز و زیبا نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید