قرص آلگومد برای کم خونی
اطلاعات دارویی - سلامت

قرص آلگومد برای چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فروردین ۶, ۱۴۰۱ 6۰161

قرص آلگومد یکی از ویژه ترین و غنی ترین مکمل های غذایی طبیعی در دنیا است. پودر خالص جلبک Chlorella Vulgaris در بزرگترین دستگاه بسته بندی دنیا در کشور آلمان کاشته و تولید می شود، از فن‌آوری ویژه به فرد فوتوبیوکریتور برای ساخت آن استفاده می شود. و با نام تجاری آلگومد توزیع می شود. در این روش بر خلاف سایر روش های تولید از جمله تولید در سیستم های باز (استخرهای روباز) و سیستم بسته فاقد نور (فرمانتور)، دانشمندان آلمانی جدیدترین فناوری تولید را با خودداری از ورود هر نوع آلوده‌شدن به محیط کشت و آماده کردن اوضاع بهینه رشد به کار گرفته اند.

از قرص آلگومد به جهت دارا بودن فواید تغذیه ای و درمانی فوق العاده به عنوان ابر خوراک یاد می شود. آلگومد طیف وسیعی از ویتامین ها، املاح، مقدارها بسیار بالای پروتئین (بیش از سه برابر پروتئین حاضر در گوشت و ماهی)، اسید های چرب امگا ۳ و امگا ۶، تمامی آمینو اسیدهای الزامی ای که بدن توانا به تولید آنها نیست، بالاترین اندازه اسیدهای نوکلئیک (به خصوص RNA که جاذبه ازدیاد حافظه و جوان سازی پوست می گردد) و بالاترین مقدار کلروفیل (بیش از ده برابر سایر گیاهان) را شامل می شود. همچنین آلگومد حاوی مقدارهای بسیار زیادی ویتامین B۱۲ است که فقدان آن در افراد با برنامه‌غذایی گیاهخواری دیده شده که باعث کم خونی می شود.

بیشتر بخوانید :

خصوصیت های قرص آلگومد

 • بهبود راندمان کبد و موثر در درمان کبد چرب
 • کاهش اشتها به علت درصد بالای فیبر
 • تنظیم و افزایش سوخت و ساز بدن
 • رفع بی حالی و ضعف جسمانی
 • صد در صد طبیعی و خالص
 • آنتی اکسیدان و ضد التهاب
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • کمک به درمان کم خونی
 • تنظیم دستگاه گوارش
 • کمک به درمان دیابت
 • کاهش و کنترل وزن
 • طراوت پوست و مو
 • کاهش کلسترول

کم خونی:

آنمی یا کم خونی اختلال خونی شایعی است که در آن هموگلوبین و یا گلبول های قرمز کافی در خون برای رساندن اکسیژن به سایر بافت های بدن وجود ندارد. از عوامل ایجادکننده کم خونی می توان به خونریزی، ناهماهنگی های ژنتیکی و کمبودهای تغذیه ای اشاره کرد. از مهمترین مواد غذایی جهت خون سازی می توان به ویتامین B۱۲، اسید فولیک (ویتامین B۹) و آهن اشاره کرد که از بین آنها کم خونی ناشی از فقر آهن یکی از شایع ترین انواع کم خونی است.

زنان باردار به دلیل افزایش حجم خون، رشد جفت و جنین و سایر بافت ها به آهن نیاز بیشتری دارند، به همین دلیل بیشتر از سایرین در معرض خطر کم خونی قرار دارند. از مهمترین علائم کم خونی می توان به خستگی زودرس، سردرد و سرگیجه، بیماری های قلبی، رنگ پریدگی، خواب رفتگی و سوزن سوزن شدن دست ها و پاها و حالت تهوع اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :

درمان کم خونی:

برای درمان کم خونی چندین روش وجود دارد که راحت ترین و کم خطرترین آنها استفاده از مکمل های خوراکی است. مصرف مکمل های موجود آهن عموما باعث تحریک معده و بروز مشکلات گوارشی می گردد. از آنجایی که آلگومد یک منبع طبیعی و کامل از مواد و ترکیبات مورد نیاز جهت خونسازی در بدن است، علاوه بر آهن، ویتامین های B۹  و B۱۲ و مقادیر زیادی ویتامین C را دارا می باشد که جاذبه آسان‌سازی جذب آهن می گردد. آلگومد با دارا بودن اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ جاذبه بهبود کارایی سیستم گردش خون، افزایش خون رسانی به بافت ها، کاهش فشار خون و جلوگیری از سکته قلبی می گردد. مصرف روزانه آلگومد هیچگونه عارضه‌ها جانبی ای نداشته و جاذبه از دست رفتن کم خونی و برطرف شدن علائم ناشی از آن می گردد.

ترکیبات قرص آلگومد

بتاکارئتن، استاگزانتین، کلروفیل، فیبر، آنتی اکسیدان، لسید های چرب غیر اشباع، اسید های نوکلئیک، ۸ اسید آمینه ضروری، فاکتور رشد CGF، ویتامین های B ،K ،C ،E و پیش ویتامین A، اسید فولیک، املاح، پتاسیم، منیزیم، فسفر، روی، آهن

چطوری مصرف کنیم

۷-۴ سال: روزی ۱ عدد
۱۰-۷ سال: روزی ۲ عدد
۱۴-۱۱ سال: روزی ۳ عدد
۱۵ سال به بالا: روزی ۳ تا ۶ عدد

لطفا توجه کنید

قرص آلگومد محصولی ایمن و بدون عارضه است. امکان بروز برخی مشکلات گوارشی جزئی مانند اسهال، نفخ، حالت تهوع و رنگ سبز مرفوع در اوایل مصرف به خصوص در هفته اول وجود دارد.

در صورت مصرف هرگونه دارو به خصوص تنظیم کننده های سیستم ایمنی، قبل از مصرف با دکتر راهنمایی نمایید.

به دلیل دارا بودن مقادیر بالای ویتامین K، از مصرف همزمان این محصول با وارفارین بپرهیزید.

زنان باردار و شیرده حتما قبل از مصرف با دکتر خود مشاوره کنند.

برای کودکان زیر ۱۲ سال منع مصرف دارد.

 

منبع : مثبت سبز

 • ×