ساخت پروتز مچ پا
معرفی کسب و کار

جنس پروتز مچ پا چیست؟ نحوه ساخت پروتز مچ پا با متد ۲۰۲۲

تیر ۱۵, ۱۴۰۱ 1۰138

اگر در ساخت پروتز مچ پا متدهای ابداع شده در سال ۲۰۲۲ رعایت شود، پروتز مذکور کارایی و عملکرد بالایی خواهد داشت. به جرات می توانیم بگوییم که این نوع پروتز، در رفع بسیاری از نیازهای متقاضی، کارآمد و هوشمند ظاهر می شود.

کم نیستند کلینیک هایی که برای تولید پروتز، آخرین و جدیدترین متدها را به کار می گیرند. در این میان، این وظیفه شماست که تحقیق کرده و برترین و مطرح ترین این کلینیک ها را انتخاب کنید. ولی لازم نیست برای پیدا کردن یک سازنده حرفه ای پروتز، خود را نگران کنید؛ ما برای این مورد نیز راه حلی داریم که در ادامه آن را ذکر خواهیم کرد.

انواع پروتز مچ پا؛ ناجی افراد درگیر با قطع عضو

بزرگ نمایی نکرده ایم اگر بگوییم که ساخت پروتز مچ پا، ناجی زندگی افراد درگیر با قطع عضو است. فردی که قدرت و توان لازم برای راه رفتن را ندارد، خود را یک شکست خورده می پندارد. از این فرد نمی توان توقع داشت که به زندگی عادی بازگشته و مانند قبل به فعالیت های خود رسیدگی کند. اینجاست که پروتزها به کمک آمده و فرد را برای شروع یک زندگی تازه و جدید آماده می کنند.

برای آنکه بتوانید بهترین نوع پروتز را انتخاب کنید، باید با انواع آن آشنایی داشته باشید. انواع مچ مصنوعی پا که در بهترین مرکز ساخت پروتز مچ پا ساخته می شود به شرح زیر است:

۱- پروتز پای چند محوره

آخرین و جدیدترین متدهای ساخت پروتز مچ پا در سال ۲۰۲۲، به خوبی در پروتز پای چند محوره قابل مشاهده است. این پروتز مزیت های زیادی دارد که از آن جمله می توان به قابلیت تنظیم ارتفاع پاشنه، دوام قابل قبول، قابلیت استفاده در سطوح ناهموار، ضد آب بودن، قابلیت تنظیم برای فعالیت های متفاوت اشاره کرد.

البته دقت داشته باشید، پروتز، تنها به شرطی می تواند دارنده شرایط بالا باشد که توسط بهترین مرکز ساخت پروتز مچ پا تولید شده باشد. طبق نظرسنجی انجام شده توسط خبرگزاری های فارس، ایلنا، کلینیک ارتوپد فنی پایار در جمع سازنده های برتر این نوع پروتز قرار دارد. استفاده از متریال های با کیفیت و درجه یک و همین طور رعایت آخرین متد در تولید انواع پروتز، در موفقیت این مجموعه تاثیر بسزایی داشته است.

ساخت پروتز مچ پا در انواع مختلف

۲- پروتز مچ پای ثابت با پاشنه نرم و زبانه غیر فعال

اگر سَری به مراکز ساخت پروتز مچ پا بزنید و یا با کارشناسان آنها تلفنی صحبت کنید، یکی از انواع پروتزی که به شما معرفی می کنند، پروتز های مچ پا با پاشنه مصنوعی و زبانه غیر فعال است.

این نوع پروتز یکی از ساده‌ ترین نوع مچ مصنوعی پا بوده و هیچ قسمت متحرکی در آن به کار برده نشده است. قسمت های لاستیکی پروتز، انعطاف پذیری لازم برای حرکت پروتز را در اختیار آن قرار می دهند.

این نوع پروتز، سبک است؛ دوام و استحکام خوبی دارد؛ از نظر قیمت مناسب تر از سایر پروتز های مچ پای موجود در بازار است؛ تا حدی ضد آب ظاهر می شود و برای کسانی که فعالیت های زیادی ندارند، گزینه بسیار مناسبی است.

از جمله معایب آن نیز می توان به کم بودن جذب شوک، ثابت بودن ارتفاع پاشنه، عدم قابلیت سفارشی سازی آن، شکستن ناگهانی و نداشتن قابلیت تنظیم اشاره کرد.

۳- پروتز مچ پا مجهز به پاشنه نرم و زبانه متحرک

یکی دیگر از انواع پروتز که در بهترین مرکز ساخت پروتز مچ پا ساخته می شود، پروتز مچ پا مجهز به پاشنه نرم و زبانه متحرک است. بالا بودن انعطاف پذیری پنجه پا، ضد آب بودن، قیمت مناسب، سبک بودن، دوام و استحکام بالا، مناسب بودن برای افراد با وزن کم و میزان فعالیت های متوسط از مزیت های این نوع مچ مصنوعی پا است.

گرچه ساخت پروتز مچ پا به این روش مزیت های زیادی دارد، اما خالی از عیب هم نیست. ارتفاع پاشنه در این نوع پروتز، ثابت است؛ زبانه قابلیت سفارشی سازی ندارد؛ این پروتز را نمی توان مطابق با نیازهای کاربر تنظیم کرد و احتمال آنکه به راحتی دچار شکستگی شود، وجود دارد.

قیمت ساخت پروتز مچ پا

۳ نکته بسیار مهم در ساخت پروتز مچ پا؛ مرگ و زندگی پروتز به این عوامل وابسته است؟

در بهترین مرکز ساخت پروتز مچ پا، ساخت پروتز مچ پا با توجه به ۳ نکته بسیار مهم زیر انجام می شود:

۱- مواد اولیه؛ نقطه قوت پروتزهای با دوام

مواد اولیه ای که در ساخت پروتز مچ پا به کار برده می شود، در دوام و ماندگاری آن حرف اول را می زند. متریال های متفاوتی برای ساخت پروتز مورد استفاده قرار می گیرد که از آن جمله می توان به چوب، فوم و یا پلاستیک اشاره کرد. جدیدترین ماده مورد استفاده در تولید پروتز، فیبر کربن است. این ماده سبک است؛ شوک وارده به پا را به خوبی جذب می کند و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

۲- راحت بودن؛ پیوند دهنده فرد با مچ مصنوعی

کسی که می خواهد پروتز مچ پا را مورد استفاده قرار دهد، باید احساس خوبی در هنگام نصب آن داشته باشد. این پروتز، جایگزین اندام از دست رفته است و نباید در فرد حس بدی ایجاد کند.

۳- عملکرد؛ رمز موفقیت پروتزهای با کیفیت

اگر در ساخت پروتز مچ پا، به کوچکترین نکات توجه شده باشد، پروتزی که در نهایت تولید می شود، عملکرد بالایی خواهد داشت. هر قدر عملکرد این اندام مصنوعی بالاتر باشد، عملکرد فرد نیز در مقابل افزایش پیدا می کند. این، رمز موفقیت پروتزهایی است که توسط مجموعه های حرفه ای ساخته می شود.

ساخت پروتز مچ پا

برای ساخت پروتز مچ پا چه کار کنم؟

نمی دانید برای ساخت پروتز مچ پا به کجا مراجعه کنید؟ سوالات زیادی در مورد انواع این پروتز دارید؟ بهترین مرکز ساخت پروتز مچ پا در کشور را نمی شناسید؟ اصلا جای نگرانی نیست؛ ما در کلینیک پایار، قصد داریم به شما کمک کنیم بهترین و با کیفیت ترین نوع پروتز را نصب کنید و با بود آن، نبود اندامتان را فراموش کنید.

پایار، یکی از مطرح ترین و خوش نام ترین مجموعه های فعال در حوزه ساخت انواع پروتز پا و پروتز دست در کشور است. این کلینیک ارتوپدی فنی، با توجه به عواملی که در این متن اشاره کردیم، پروتزی با برترین خصوصیات در اختیار شما قرار می دهد. ما هستیم تا شما به روزهای خوش آینده فکر کنید و مجددا زندگی را از بگیرید. برای استفاده از خدمات عالی و درجه یک پایار ، عبارت ” پروتز مچ پا کلینیک پایار ” را سرچ کنید و بر روی لینک اول کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×