قرص دایجستیو اید
اطلاعات دارویی - سلامت

قرص دایجستیو اید گلدن لایف چیست؟

اسفند ۱۳, ۱۴۰۰ 1۰151

قرص دایجستیو اید گلدن لایف یک محصول کاملا گیاهی است که به هضم غذا کمک می‌کند. افرادی که ناراحتی‌های گوارشی از قبیل نفخ و سوزش و التهاب معده دارند، می‌توانند از این محصول استفاده کنند. این قرص اسپاسم دستگاه گوارش را کاهش داده و در درمان سوء هاضمه موثر است. دایجستیو اید با بهره‌گیری از گیاهان دارویی بدون عوارض داروهای شیمیایی به رفع یبوست بی‌اشتهایی و بوی بد دهان نیز کمک می‌کند. در مورد این فرآورده تاکنون هیچ نوع عوارض دارویی یا تداخل دارویی با سایر داروها گزارش نشده است. بهتر است این قرص را نیم ساعت پیش از هر وعده غذایی مصرف کرد. این محصول تحت لیسانس شرکت گلدن لایف استرالیا است.

درمان نفخ با Digestive Aid گلدن لایف استرالیا

در ترکیبات این محصول از گیاهانی مانند رازیانه، گل سپاسی، انیسون، گل ختمی، شیرین بیان، کوشاد، زنجبیل و نعناع استفاده شده است و به درمان و کاهش دردهای ناشی از مشکلات گوارشی مانند سو هاضمه، التهاب معده، نفخ و سوزش کمک می‌‌کنند.

رازیانه

رازیانه از مهم ترین ترکیبات موجود در داروهای ضد هاضمه است. این گیاه دارای ماده ای به نام آنتول است. آنتول باعث تحریک ترشحات دستگاه گوارش و معده می‌‌شود. علاوه بر آنتول ماده‌ دیگری به نام اسپارتیک در گیاه رازیانه وجود دارد که از ایجاد نفخ و اسپاسم در دستگاه گوارش جلوگیری می‌‌کند.

نعناع فلفلی

در گیاه نعناع فلفلی ترکیباتی مانند اسید‌های رزمارینیک، منتول، کلروژنیک و کافئیک وجود دارد.‌ این مواد باعث رفع مشکلات گوارشی شده و از ایجاد نفخ و اسپاسم پیشگیری می‌‌کند.

شیرین بیان

یکی از داروهای گیاهی دیگر موجود در قرص دایجستیو اید گلدن لایف که در درمان و پیشگیری از سوء هاضمه نقش بسزایی دارد، گیاه شیرین بیان است. استفاده از این گیاه در طب سنتی به ۱۲۰۰ سال قبل باز‌می‌گردد. در این گیاه ماده‌ای به نام اسید گلیسریزینیک وجود دارد که باعث افزایش و تحریک ترشح موکوس شده و از مخاط معده در برابر اسید معده مراقبت می‌‌کند. همچنین این گیاه در درمان زخم و ورم معده نیز کاربرد دارد. شیرین بیان شیره صفرا را افزایش می‌دهد و باعث کاهش سطح کلسترول خون می‌شود.

زنجبیل

زنجبیل حاوی آهن، کلسیم و ویتامین E است و در ساخت قرص دایجستیو اید به کار برده شده است. این گیاه دارای جینجرول‌‌هایی است که عملکرد‌ آنزیم‌های گوارشی را تا حدود زیادی بهبود می‌بخشد و باعث کاهش تهوع، درمان سوء هاضمه و رفع نفخ می‌شود.

گل ختمی

گل ختمی نیز از گیاهان دارویی پرخاصیت است که دارای موادی مانند آل تئین، دی اکسید بنزوئیک اسید، آنتوستاتین و ترکیبات موسیلاژی می‌باشد و دردرمان سوء هاضمه، زخم معده، التهاب دستگاه گوارشی و سوزش معده نقش دارد. مصرف این گیاه به دلیل داشتن ملین در درمان یبوست نیز به کار می‌رود.

بررسی ترکیبات موجود در قرص دایجستیو اید

همان طور که عنوان شد، در این قرص از ترکیبات گیاهی استفاده شده است. عصاره گیاه لیکوریس و مارشمالو موجود در این محصول به علت محافظت از مخاط معده در مقابل اسید، به تسکین سوزش معده و درمان زخم‌های گوارشی و از بین بردن ورم معده کمک می‌کند. گیاه فنل، پپرمینت و انیسون موجود در این قرص دارای ترکیبات ضد نفخ قوی هستند و از بروز نفخ پس از خوردن غذا پیشگیری می‌نمایند. جینجر و فنل به علت تحریک تولید و ترشح آنزیم‌های گوارشی نقش مهمی در هضم غذا ایفا می‌کنند. گیاه ژانتیان نیز به علت تحریک ترشح صفرا نقش مهمی در بهبود هضم و جذب چربی‌ها دارد. تمامی ترکیبات گیاهی موجود در این قرص به طور کلی به درمان مشکلات گوارشی کمک می‌کنند.

سوء هاضمه چیست ؟

بیماری شامل دستگاه گوارش است که هضم غذا دچار مشکل می‌شود. سوء هاضمه می‌تواند به صورت درد معده احساس شود یا طیف وسیعی از علائم را نشان دهد که شامل موارد زیر است:

درد، ناراحتی یا احساس سوزش در قفسه سینه یا معده، آروغ زدن، نفخ، درد معده و باد معده، رفلاکس اسید معده، سوزش سر دل، حالت تهوع و استفراغ.

بیشتر بخوانید : قطره کولیکز چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ویژگی های قرص دایجستیو اید گلدن لایف

  • کمک به درمان سوء هاضمه و هضم غذا
  • رفع یبوست، بی‌اشتهایی و بوی بد دهان
  • کاهش اسپاسم دستگاه گوارش
  • کاهش سوزش و التهاب معده
  • قرص گیاهی
  • ضد نفخ

چطور مصرف کنیم

بزرگسالان ۳۰ دقیقه قبل از هر وعده غذایی یک قرص مصرف نمایند.

لطفا دقت کنید

در صورت مصرف هر نوع داروی دیگری بهتر است با فاصله زمانی یک ساعت مصرف شود.

در جای خشک و خنک و در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی

خانم‌های باردار و شیرده باید قبل از مصرف این فرآورده با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

عوارض جانبی قرص گیاهی دایجستیو اید

تاکنون هیچ عوارض جانبی خاصی گزارش نشده است.

تداخل دارویی

اگر از دارو های ضد انعقاد خون مانند وارفارین استفاده می‌کنید قبل از مصرف این مکمل با پزشک مشورت نمایید.

ترکیبات

ترکیباتمقدار در هر وعده روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
لیکوریس۵۰mg**
مارشمالو۲۰۰mg**
جینجر۲۵mg**
ژانتیان۱۲۵mg**
فنل۵۰mg**
پپرمینت۵۰mg**
انیسون۰,۲mg**

*نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

**درصد مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

g = گرم  /  mg = میلی گرم  /  µg یا mcg = میکروگرم  /  IU = واحد بین المللی

 

منبع : مثبت سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×