ایزی فلکس
اطلاعات دارویی

قرص ایزی فلکس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تیر ۲۷, ۱۴۰۱ 8۰221

قرص ایزی فلکس کارن سبب ازدیاد جریان خون و افت گرفتگی عضلانی شده و به بازسازی و افت تورم غضروف و مفصل‌ها کمک می‌نماید.

گلوکزآمین

گلوکزآمین واقعی ترین مولکول زیستی به‌جهت ایجاد و حفظ غضروف سالم است. این ماده در غضروف ساخته می‌شود ولی در سنین بالاتر تولید آن به حد اکتفا انجام نمی گیرد. گلوکزآمین هم تولید مایع سینوویال را ازدیاد داده که یک لغزاننده طبیعی مفصل است. قرص ایزی فلکس کارن نه تنها از خرابی غضروف مفصل‌ها جلوگیری می‌کند بلکه همزمان درد را کاهش داده و راندمان مفصل را بهبود می‌بخشد و حدود ۴-۳ ماه طول می‌کشد تا اثرات قابل رویت ایجاد شود. مکمل گلوکزآمین به تولید گلوکزآمینوگلیکان (GAGS) که ترکیب کلیدی سخت مفاصل است کمک می‌کند (GAGS) نگهدارنده ساختمان غضروف‌ها هستند. تحقیقات بر روی مکمل گلوکزآمین نشان داده است که این محصول می‌تواند مشوق مادی کاهش درد مفاصل، سختی مفاصل و تحریک پذیری و کشیدگی و افزایش کارایی مفاصل شود.

کندروایتین

کندروایتین موجود در قرص ایزی فلکس karen هم یک ماده کلیدی در غضروف مفاصل است که سبب جذب آب به طرف غضروف مفاصل شده و سبب رسیدن مواد مغذی به آن گردیده و آن را لغزنده می‌کند. این ماده آنزیم‌های تخریب غضروف را نیز مهار می‌کند و برای پاک‌کردن غضروف‌های صدمه دیده ضروری است همچنین تولید کونروسیت‌ها و پروتئوگلیکان‌ها را ازدیاد می‌دهد و در کل تعادل را در مفاصل برقرار می‌کند. کندروایتین سبب کمک به ساخت کندرویست‌ها و پروتئوگلیکان می‌شود که برای بازیافت تعادل مفاصل بسیار مهم می‌باشند.

ام اس ام (MSM)

ام اس ام یک ترکیب گوگرد دار طبیعی است که در بدن و خیلی از غذاها یافت می‌شود و نقش آن کاهش دهنده درد و التهاب است. این ماده مانع انتقال درد از طریق مسیرهای عصبی شده و درد و اسپاسم‌های عضلانی را افت می‌دهد. در خالص‌ترین فرم شیمیایی آن، ام اس ام یک ماده بدون بو، سفید رنگ، محلول در آّب و به‌صورت کریستال جامد است که به هیچ وجه شبیه سولفیدها، سولفیت‌ها و سولفات‌هایی که اغلب مردم به آن حساسیت دارند نیست. ام اس ام به عنوان از بین برنده درد و ضدالتهاب استفاده می‌شود. ایمپالس‌های دردناک منتشر شده از نیروهای عصبی را مهار می‌کند و به کاهش درد و اسپاسم عضلات کمک می‌کند و همچنین به نرم شدن بافت‌های زخم شده و آسیب دیده کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید :

ویژگی های قرص ایزی فلکس کارن

  • استعانت به بهبود آسیب‌های وارد شده به تاندون‌ها در حین انجام تمرینات ورزشی
  • مراقبت از مفاصل و تاندون‌ها در برابر آسیب‌های ورزشی
  • ازدیاد جریان خون و کاهش گرفتگی عضلانی
  • ترمیم و افت تورم غضروف و مفاصل
  • تسکین درد استخوان و مفاصل

طریقه مصرف قرص ایزی فلکس

روزی ۳ بار و هر بار ۱ عدد قرص همراه با غذا و یا طبق دستور دکتر مصرف شود.

قرص ایزی فلکس عوارض

افراد گرفتار به دیابت نارسایی کلیوی و افراد دارای خونریزی فعال مانند خونریزی معده یا بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند، پیش از مصرف قرص ایزی فلکس کارن با پزشک و یا متخصص تغذیه مشورت نمایند.

دو هفته قبل از اعمال جراحی و یا دندانپزشکی مصرف این فرآورده متوقف شود.

افراد دارای سابقه حساسیت به نرم تنان با احتیاط مصرف کنند.

قرص ایزی فلکس ساخت کدام کشور است

این قرص ساخت ایران می باشد.

مصرف در دوره بارداری و شیردهی

قرص ایزی فلکس karen در دوران بارداری و شیردهی ترجیحا مصرف نشود.

ترکیبات قرص ایزی فلکس کارن

گلوکزآمین سولفات، کندروایتین سولفات سدیم، متیل سولفونیل متان، استئارات، منیزیم، میکروکریستالین سلولز، کراس کارملوز سدیم، هیدروکسی پروپیل سلولز، اپاداری سفید

جدول ترکیبات قرص ایزی فلکس کارن

ترکیباتمقدار (در ۱ قرص)
گلوکزآمین سولفات۵۰۰mg
کندروایتین سولفات۲۰۰mg
متیل سولفونیل متان۲۰۰mg

*مقدار به کار رفته از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

**درصد مصرف نیاز روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

g = گرم  /  mg = میلی‎گرم  /  µg یا mcg = میکروگرم  /  IU = واحد بین المللی

 

منبع : مثبت سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×