۸ زن ثروتمند ایرانی
چهره های سرشناس

گلشیفته فراهانی بین ۸ زن ثروتمند ایرانی! +اسامی ناشناخته ۷ زن و منبع ثروتشان!

اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱ 13۰290

رکنا: لیست ۸ زن ثروتمند ایرانی را در ادامه می خوانید.

۸ زن ثروتمند ایرانی

رتبه چهارم در لیست ثروتمندترین زنان ایرانی متعلق به پریسا تبریز، ملقب به «شاهزاده امنیت گوگل» است. وی سال ۱۹۸۳ از پدری ایرانی و مادری لهستانی متولد شد و سال ۲۰۰۷ به استخدام شرکت گوگل در آمد. پریسا که یکی از شناخته‌شده‌ترین زنان جهان در عرصه تکنولوژی است، توانست سال ۲۰۱۲ در فهرست ۳۰ شخص تأثیرگذار زیر ۳۰ سال مجله Forbes قرار بگیرد. سرمایه او در حال حاضر بیش از ۷۰ میلیون دلار است.

۵. رکسانا ورزا جزو ۸ زن ثروتمند ایرانی

رکسانا ورزا

۸ زن ثروتمند ایرانی

رکسانا ورزا سال ۱۳۶۴ در آمریکا به دنیا آمد. وی تحصیلات خود را در رشته زبان فرانسه و اقتصاد سیاسی ادامه داد اما بعدها به سمت استارت آپ کشیده شد. رکسانا اکنون مدیر Station F (بزرگ‌ترین پردیس جهانی استارت آپ ها) و استارت آپ های مایکروسافت در فرانسه بوده و میزان سرمایه او بالغ بر ۴۰ میلیون دلار است.

۶. سیما ضرغامی

سیما ضرغامی

سیما ضرغامی مدیر شبکه‌های تلویزیونی و رئیس شرکت تلویزیون‌های کابلی Nickelodeon است. وی سال ۲۰۰۴ میلادی به ریاست گروه خانواده و کودک شبکه MTV منصوب شد و در ۲۰۰۶ توانست عنوان زن سال در بخش «زنان در ارتباط کابلی» را نیز به خود اختصاص دهد. میزان سرمایه ضرغامی ۳۳ میلیون دلار برآورد شده است.

۷. ثریا دارابی ۸ زن ثروتمند ایرانی

ثریا دارابی

۸ زن ثروتمند ایرانی

ثریا دارابی یکی از موفق‌ترین ایرانی تبارهای ساکن آمریکا است. وی فارغ‌التحصیل رشته تاریخ هنر از دانشگاه جرج تاون بوده و اکنون در صنعت مد و پوشاک فعالیت می‌کند. از بزرگ‌ترین دستاوردهای ثریا طی سال‌های اخیر می‌توان به تأسیس کمپانی Zady و راه‌اندازی اپلیکیشن محبوب Foodspotting اشاره کرد. این بانوی جوان در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون دلار سرمایه دارد.

بیشتر بخوانید :

۸. گلشیفته فراهانی جزو ۸ زن ثروتمند ایرانی

گلشیفته فراهانی

گلشیفته فراهانی یکی از مشهورترین بازیگران ایرانی است که بارها شاهد درخشش او در عرصه‌های بین‌المللی بوده‌ایم. این هنرمند ساکن پاریس علاوه بر بازیگری، خوانندگی و نوازندگی نیز می‌کند و از اعضای آکادمی اسکار است. گلشیفته با سرمایه بیش از ۷ میلیون دلار در لیست ثروتمندترین زنان ایرانی ۲۰۲۱ قرار می‌گیرد.

منبع  : رکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×