میکروبلیدینگ
معرفی کسب و کار - آرایش و زیبایی

نکات لازم برای یادگیری میکروبلیدینگ و آرایش دائم

مهر ۲۹, ۱۴۰۱ 3۰137

میکروبلیدینگ یکی از داغ ترین موضوعات در صنعت زیبایی روز دنیا می باشد. این تکنیک آرایشی نوآورانه از سوزن های دقیق برای ایجاد ابروهای پرپشت و شگفت انگیز استفاده می کند. با توجه به افزایش متقاضیان برای میکروبلیدینگ، یادگیری آن به عنوان حرفه، انتخاب هوشمندانه ای است. اما برای یادگیری باید به خوبی مراحل و روش ها را درک کنید. از این رو به یک مرکز حرفه ای و مربیانی متخصص نیاز دارید. اگر در دنیای زیبایی مبتدی هستید، مهم ترین نکات لازم برای یادگیری میکروبلیدینگ و آرایش دائم را در ادامه این مطلب از دست ندهید.

انتخاب بهترین مدرس میکروبلیدینگ

چنانچه می خواهید تکنیک میکروبلیدینگ را یاد بگیرید، به دنبال انتخاب یک مربی حرفه ای باشید. شما باید مطمئن شوید که مربی مدنظرتان به درستی آموزش دیده و نکات بهداشتی و نظافتی را به درستی رعایت می کند. می توانید آثار هنرمندان را از طریق وبسایت ها و رسانه های اجتماعی بررسی کنید. نظرات را در مورد هر مدرس بخوانید و از کیفیت کار آنها اطمینان حاصل نمایید. انتخاب مدرس به تنهایی کافی نیست. توصیه می کنیم در مورد مرکز ارائه خدمات نیز تحقیق کنید. آموزش می بایست از طریق یک آکادمی معتبر به شما عرضه شود. بهترین مدرس میکروبلیدینگ کسی است که بر تئوری رنگ، تطبیق سایه، طراحی ابرو و نحوه بهبود ویژگی های صورت تسلط کامل داشته باشد. برای اینکه بتوانید یک دوره آموزشی مناسب و مدرسی توانمند را انتخاب کنید، سوالات زیر را از آنها بپرسید:

 1. سابقه مربی میکروبلیدینگ چگونه است و چقدر تجربه عملی دارد؟

در حالت ایده آل، مربی شما باید حداقل ۵ سال تجربه تمام وقت در زمینه آرایش دائمی و میکروبلیدینگ داشته باشد. حتما از مربی بخواهید که میزان تجربه خود را به شما اطلاع دهد. هر چه تجربه عملی مربی بیشتر باشد، بهتر می تواند شما را برای مواجهه با موانع احتمالی آماده کند. تجربه تنها به واسطه لمس انواع پوست و کار بر روی آنها به دست می آید.

 1. آیا مدرس پشتیبانی بعد از کلاس را ارائه می دهد؟

حتی اگر دوره تمام شود، یادگیری شما متوقف نمی گردد. اکثر مردم پس از پایان دوره آموزشی با هزاران سوال و چالش روبرو می شوند. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که مدرس شما یک منبع اینترنتی برای گفتگو ارائه می دهد. بدین ترتیب می توانید در مورد نگرانی های خود با او صحبت کنید. اگر مربی شما برای درک بهتر این هنر، کلاس های اضافی سایه زنی، شکل دهی و غیره را فراهم کند، امتیازی بزرگ محسوب می شود.

 1. مربی همزمان به چند هنرجو آموزش می دهد؟

هر چه دوره کوچکتر و کم جمعیت تر باشد، امکان صمیمیت و تمرکز بیشتر فراهم می گردد. هنرجویان در این شرایط می توانند سوالات بیشتری بپرسند. از دیگرسو مربی نیز توجه و نظارت بهتری را به آنها اختصاص خواهد داد. در دوره تئوری حضور ۵ هنرجو مناسب است. هنگام اجرای تکنیک روی مدل های زنده، نظارت یک به یک ایده آل ترین حالت می باشد.

 1. آموزش چند روز طول می کشد؟

دوره های مبتدی به طور معمول ۵ تا ۷ روز زمان می برند. اگرچه آموزش طولانی بهتر به نظر می رسد، اما نکته اصلی این است که دوره اطلاعات جامع و عمیقی را برای شما فراهم آورد.

 1. آیا مدرس پاتوژن های خونی را نیز در دوره خود تدریس می کند؟

داشتن گواهی معتبر برای مربی شما الزامی است. از این جهت که مهارت کافی داشته و علاوه بر این دستورالعمل های بهداشتی خونی را نیز بداند. در تکنیک میکروبلیدینگ شما با خون و پوست افراد در تماس هستید. بنابراین کسب دانش در زمینه آلودگی سوزن، ابزار و … بسیار حائز اهمیت است. یک دوره خوب باید این نکات را پوشش دهد.

مدرک بین المللی فنی حرفه ای میکروبلیدینگ

دریافت مدرک بین المللی فنی حرفه ای میکروبلیدینگ

برای اینکه بتوانید یک هنرمند میکروبلیدینگ شوید و مدرک بین المللی فنی حرفه ای میکروبلیدینگ را کسب کنید باید مراحل زیر را طی نمایید:

 1. مرحله اول: یک دوره آموزشی بگذرانید

با توجه به نکات مذکور یک آکادمی و مدرس خوب را پیدا کرده و ثبت نام کنید. مطمئن شوید که آکادمی منتخب گواهینامه بین المللی ارائه می دهد. همچنین شما را به خوبی برای آزمون فنی حرفه ای آماده می کند. آموزش شما باید موضوعات زیر را پوشش دهد:

 • آناتومی پوست
 • تئوری رنگ و ترکیب رنگ
 • طراحی ابرو و ساختار صورت
 • انتخاب سوزن و تجهیزات
 • ایمنی، استریلیزاسیون و بهداشت
 • تکنیک های اصلاح آرایش دائمی
 1. مرحله دوم: دریافت گواهینامه

پس از اتمام دوره آموزشی میکروبلیدینگ می بایست برای آزمون گواهینامه خود آماده شوید. قبولی در این آزمون برای گرفتن مجوز و آغاز به کار بسیار مهم است. انجام کارآموزی یکی از راه های خوب برای کسب مهارت بیشتر است. با کارآموزی می توانید پیش از دریافت گواهینامه ساعات تمرین خود را افزایش دهید.

آرایش دائم

بررسی هزینه آموزش میکروبلیدینگ

هزینه آموزش میکروبلیدینگ بسته به مهارت، صلاحیت، تجربه و کیفیت هنرمند متفاوت است. یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در قیمت این دوره، آموزشگاه ارائه دهنده می باشد. هزینه های آموزش با توجه به مدت دوره و میزان تمرین هنرجو نیز می توانند متغیر باشند. شما همچنین ممکن است آموزش های اضافی نظیر سایه زدن و آرایش دائمی را نیز دریافت کنید. در حین جستجو شاید با دوره های آنلاین بسیار ارزان برخورد کنید. این دوره ها را به شما توصیه نمی کنیم. پیش از هزینه ابتدا اعتبار آکادمی و مجوزهای آنها را بررسی نمایید. علاوه بر اینها شما باید برای تهیه ابزارهای کار خود نیز هزینه ای جداگانه بپردازید. از جمله ابزارهای لازم برای میکروبلیدینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه میکروبلیدینگ
 • سوزن ها
 • رنگدانه ها
 • کولیس های اندازه گیری
 • حلقه میکروبلیدینگ
 • میکروبراش ها
 • کرم بی حس کننده و ….

تهیه ابزارهای حمایتی مانند دستمال مرطوب، پد الکلی، ماسک صورت و … نیز ایده خوبی است. هر چه مواد و ابزارهای باکیفیت تری خریداری کنید، نتایج بهتری را به دست می آورید. اگر قصد کار در این حوزه را دارید برای دریافت گواهینامه و مجوزهای مربوطه نیز می بایست هزینه ای را پرداخت کنید. پس جهت شرکت در آزمون فنی حرفه ای مبلغی را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×