انواع پروتز مچ دست چه نام دارند و چگونه ساخته و قیمت گذاری می شوند؟

دست ها یکی از اصلی ترین اندام های بدن ما هستند. اگر زمانی دردی در این قسمت داشته باشیم و نتوانیم کارهایمان را سروسامان دهیم، از زندگی عقب می مانیم؛ این مشکل در کسانی که دستشان از ناحیه مچ قطع شده است، بسیار هولناک تر به نظر خواهد آمد. برای آنکه بتوان جای خالی مچ دست را به شایسته ترین شکل ممکن پر کرد، باید برای ساخت یکی از انواع پروتز مچ دست اقدام، و به یکی از کلینیک های مطرح در کشور مراجعه کرد.

به نقل از سایت های کلینیک ایران نوین و مجله بیتوته ، کلینیک ارتوپد فنی پایار از کلینیک هایی است که با فعالیت گسترده خود در حوزه تولید پروتز، به افراد درگیر با قطع مچ دست امکان داده است تا کیفیت زندگی شان را بهبود دهند. این رسالت بزرگی است که این مجموعه خود را به انجام آن موظف می داند و تمام تلاشش را به کار می گیرد تا بتواند قدمی برای افزایش رفاه هموطنان بردارد.

قیمت پروتز مچ دست مصنوعی در کلینیک پایار

آیا با رایج ترین انواع پروتز دست آشنایی دارید؟

پروتزهایی که در ناحیه مچ دست نصب می شوند، انواع و اقسام متفاوت دارند. دو نوع از شایع ترین انواع پروتز دست به شرح زیر است:

۱- پروتز مچ دست الکترونیکی

از پروتزهای الکترونیکی به عنوان دست مصنوعی هوشمند یاد می کنند. از زمانی که این نوع پروتز توسط پروتوزیست ها ابداع شد، مشکلات کسانی که دستشان از قسمت مچ قطع شده بود، به شکل باورنکردنی و حیرت آوری حل شد. قیمت پروتز مچ دست مصنوعی الکترونیک بالاست و این موضوع به دلیل قابلیت ها و کاربردهای ویژه ای است که در آن لحاظ شده است. کسانی که پروتز مچ دست هوشمند را نصب کرده اند، اعتراف می کنند که زندگی شان با تحول مثبتی همراه شده است.

پروتزهای مچ دست الکترونیکی نوین ترین و مدرن ترین انواع پروتز مچ دست هستند و در ساخت آنها آخرین فناوری روز دنیا به کار برده می شود. به همین علت است که این نوع پروتز قیمت بالایی دارد و کسانی که از پس هزینه های مالی آن بر می آیند، می توانند برای ساخت و نصب این نوع پروتز اقدام کنند.

۲- پروتز مچ دست سیلیکونی

یکی دیگر از انواع پروتزهایی که توسط کلینیک های ارتوپدی در کشور ساخته می شود، پروتز مچ دست سیلیکونی است. این نوع پروتز در حد و اندازه ای که برایش تعریف کرده اند، کار راه انداز ظاهر شده است و می توان از آن به عنوان یک جایگزین شایسته و به درد بخور برای مچ دست یاد کرد.

یکی از مهم ترین وظایفی که این نوع پروتز به عهده دارد، ایجاد ظاهری زیبا و شبیه به دست طبیعی است. کسانی که پروتز الکترونیکی نصب می کنند، برای آنکه ظاهر نازیبای این نوع را بپوشانند، می توانند برای ساخت پروتز سیلیکونی اقدام کنند.

سیلیکون یکی از منعطف ترین مواد برای ساخت پروتز به شمار می رود. به دلیل انعطاف باورنکردنی که این ماده دارد، ساخت پروتزهایی با ظاهری طبیعی به یک امر ممکن تبدیل شده است. از دیگر مزیت هایی که پروتزهای مچ ساخته شده با سیلیکون بالا بودن دوام و ماندگاری آن است. از صبح که از خواب بیدار می شوید تا زمانی که به خواب می روید، می توانید این پروتز را نصب کرده و در کمال آرامش به کارهای روزانه تان رسیدگی کنید.

پروتز مچ دست سیلیکونی

ارزان ترین قیمت پروتز مچ دست مصنوعی به چه برندی تعلق دارد؟

چند سالی است که برخی کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور وارد حوزه ساخت پروتز مچ دست الکترونیکی شده اند. این کلینیک ها به حدی در کار خود حرفه ای ظاهر شده اند که حقیقتا نمی توان روی کار آنها قیمت گذاشت. با این وجود، کارشناسان مجموعه هایی که در حوزه تولید پروتز و اندام مصنوعی فعالیت می کنند، برای آنکه به طیف وسیعی از افراد با شرایط مالی متفاوت کمک کنند و باری از روی دوششان بردارند، خدماتشان را با قیمت های متفاوت ارائه می دهند.

اگر به یک کلینیک حرفه ای قدم گذاشته باشید، حتما از شما در مورد نوع پروتزی که پزشکتان به توصیه کرده است، سوال می کنند. اگر توان مالی بالایی دارید، توصیه می کنیم برای ساخت و نصب پروتزهای الکترونیکی و هوشمند اقدام کنید. در غیر این صورت پروتز مچ دست سیلیکونی، گزینه ارزان و مناسبی برای افرادی است که به هر دلیلی نمی خواهند هزینه بالایی برای ساخت پروتز مچ دست در نظر بگیرند.

بنابراین در یک کلام می توانیم این گونه بیان کنیم، ارزان ترین قیمت پروتز اندام مصنوعی به برند خاصی تعلق ندارد. هر برند فعال در حوزه ساخت پروتز می تواند از بی کیفیت ترین تا با کیفیت ترین متریال ها را به کار ببرد و پروتزهایی با قیمت های متفاوت در اختیار کاربران قرار دهد.

کلام آخر

ما در این متن در خصوص انواع پروتز مچ دست صحبت کردیم و ارزان ترین و گران ترین نوع پروتزی را که می توان به جای مچ دست قطع شده نصب کرد به شما شناساندیم. در برخی مواقع، ارزان بودن و یا گران بودن پروتز اصلا مطرح نیست؛ موضوع مهمی که باید به آن توجه و دقت داشت، کیفیت پروتز است.

نصب اندام مصنوعی برای جلوگیری از کاهش کیفیت زندگی بسیار مهم است؛ به همین دلیل توصیه می کنیم کلینیک های ارتوپدی فنی با تجربه ای، چون پایار را برای ساخت پروتز انتخاب کنید. قیمت مناسب و بالا بودن کیفیت پروتزها تنها بخشی از ویژگی ها و مشخصه های بارز کلینیک ارتوپدی فنی پایار است.

دیدگاهتان را بنویسید