قطره رینوسالتین برای چی خوبه
اطلاعات دارویی - سلامت

قطره رینوسالتین برای چی خوبه و چه کاربردهایی دارد؟

دی ۶, ۱۴۰۱ 9۰657

هر ۱۰۰ میلی لیتر قطره رینوسالتین حاوی ۰/۶۵ گرم سدیم کلراید به عنوان ماده موثره و بنزالکونیوم کلراید به عنوان نگه دارنده می باشد.

فارماکولوژی:

قطره بینی سدیم کلراید جهت رقیق سازی ترشحات غلیظ و کمک به حذف آن ها از بینی و سینوس ها استفاده می شود.

کاربرد:

باعث حفظ رطوبت بینی شده و همچنین باعث تسکین غشاء خشک و متورم بینی ناشی از سینوزیت مزمن، سرما، رطوبت پائین، استفاده بیش از حد از قطره های ضد احتقان، آلرژی، خونریزی خفیف بینی، مسافرت هوایی، دوران بارداری، جراحی سینوس و دیگر ناراحتی های خفیف بینی می شود.

سینوزیت

اگر علائم سرماخوردگی به مدت طولانی دارید و علائم به صورت طولانی مدت همراه شماست احتمالا شما مبتلا به سینوزیت شده اید. سرماخوردگی باعث عود شدن سینوزیت و شدید شدن علائم ان می شود.

سینوزیت یک التهاب شایع در حفره پارانازال است. حفره پارانازال محل تولید مخاط مورد نیاز برای حفره های بینی است. سینوس های پارانازال فضاهای خالی هستند که در استخوان جمجمه قرار دارند و یک جفت از انها در گونه و یک جفت در پیشانی قرار دارند. تعدادی سینوس دیگر نیز در بین چشم و بینی قرار دارد.

به صورت کلی عفونت در این سینوس ها را سینوزیت می نامند. سینوس های سالم خالی از هر گونه باکتری و عوامل عفونی هستند. در حالت طبیعی مخاط درون سینوس ها به راحتی تخلیه می شود. در صورتی که ورودی سینوس ها مسدود شود مخاط نمی تواند تخلیه شود و تجمع مخاط در محل اتفاق می افتد. تجمع مخاط محل مناسبی برای رشد میکروب ها و باکتری ها است.

بیشتر بخوانید :

خرید قطره رینوسالتین
خرید قطره رینوسالتین

قیمت قطره رینوسالتین

طریقه استفاده از قطره رینوسالتین

قطره رینوسالتین برای کودکان – قطره رینوسالتین برای بزرگسالان

۲-۳ قطره هر ۲ تا ۳ ساعت، برحسب نیاز داخل هر یک از سوراخ های بینی چکانده می شود.

شکل دارویی:

قطره های بینی رینوسالتین سینا دارو در بطری های پلاستیکی ۲۰ میلی لیتری عرضه می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×