کولر گازی

هر زمانی درباره کولر گازی صحبت می شود تمام فکر خریدار به کولر گازی دیواری منعطف می شود در حالی که علاوه به کولر گازی دیواری کولر گازی پنجره ای و پرتابل و ایستاده و داکت های توکار نیز تولید و در بازار برای خرید عموم وجود دارد.

کولر گازی دیواری  :

اسپلیت ها به دیوار نصب می شوند و دارای دو بخش مجزا هستند یونیت بیرونی در خارج از منزل و یونیت داخلی در داخل منزل و روی دیوار نصب می شود . معمولا” برای خونه هایی که چند سال ساخت هستند بهتر است از کولر گازی دیواری بهره ببرند.

اگر می خواهید فقط یک اتاق یا پذیرایی را بصورت جداگانه خنک کنید کولر گازی دیواری بهترین گزینه می باشد و اسپلیت های دیواری از نویز بسیار کمی برخوردار می باشند و دیگر نیازی به کانال کشی کولر نیست تنها بوسیله لوله مسی و کابل یونیت بیرونی با یونیت داخلی وصل می شوند .

کولر گازی دیواری

از دلایل خرید کولر گازی دیواری ارزان بودن آن نسبت به کولر گازی های ایستاده و داکت اسپلیت ها می باشد

دو شاخص در رتبه بندی نسبت بهره وری انرژی فصلی حایز اهمیت می باشد. در بهترین حالت

بایستی بین ۱۵ تا ۱۸ باشد .Seer  باشد و شاخص ۵ تا ۷  بایستیscopشاخص

البته با تمام این اوصاف مصرف انرژی و میزان سرمایش یا گرمایش بسته به نحوه عایق بندی خونه شما دارد .

اسپلیت

بهتر است قبل از خرید تمام ویژگی های اسپلیت را بررسی کنید و همچنین با کارشناسان فروش و نصاب های ماهر مشورت کنید و اساس خرید را بر  ویژگی های کولر گازی انجام دهید تا بتوانید رضایت کافی را از خرید خود داشته باشید .

خرید کولر گازی

خرید کولر گازی اینورتر موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود بورد دی سی اینورتر قابلیت سرمایش و گرمایش همیشگی و مداوم را برای شما بهمراه دارد و همچنین موجب کاهش صدای کمتر در کولر گازی می شود و قطعا” انتخاب مناسبی می باشد  .

ریزپردازنده موجود در یونیت بیرونی می تواند سرعت کولر گازی را به راحتی کنترل و بنا به نیاز شما سرمایش یا گرمایش را تامین کند و در صورت لزوم می تواند سرعت کمپرسور را کاهش دهد تا موجب صرفه جویی در انرژی شود و دمای ایده ال حفظ شود .

وجود اینورتر در کولر گازی موجب طول عمر بیشتر کولر گازی می شود زیرا کمپرسور مداوم کار می کند و فشار وارده بر کمپرسور خیلی کم می شود و قطعات دوام بیشتری پیدا می کنند و در نتیجه بندرت نیاز به تعمیر پیدا می کنند .

هنگام خرید کولر گازی بایست سایز مناسب را خریداری کرد زیرا اگر ظرفیت کوچکتر برای فضای بزرگتر خریداری شود در اثر کارکرد زیاد موجب سوختن زود هنگام کمپرسور می شود و اگر ظرفیت بزرگتر برای فضای کوچکتر انتخاب شود موجب مصرف انرژی بیشتری می شود .

در هنگام خرید حتما” سراغ برند های معروف باشید زیرا انتخاب بهترین برند بصورت کارشناسانه طراحی و تولید شده است و هم دارای گارانتی و خدمات خوبی باشد .

نصب کولر گازی بسیار حایز اهمیت می باشد بهتر است هنگام خرید در مورد شرکت گارانتی تحقیق کنید که بتوانید از نصابان ماهر بهره ببرید .

کولر گازی

دیدگاهتان را بنویسید