اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک
اطلاعات دارویی - سلامت

اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اردیبهشت ۹, ۱۴۰۱ 5۰143

اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک از جلبک قرمز دریایی تامین شده است و با میکرب‌های سرماخوردگی مقابله می کند. اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک به قصد پیشگیری از خشک شدن مخاط بینی و مرطوب نگه داشتن آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کالا از منتشر و ازدیاد‌یافتن ویروس‌های عامل سرماخوردگی در مخاط بینی پیشگیری می‌کند. اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک برای گروه‌های سنی بالای یک سال مناسب است. خشکی و التهاب مخاط بینی می‌تواند ناشی از آلاینده‌های روتین در هوای تنفسی و یا حضور متناوب در محل‌های پر تجمع با رطوبت کم مانند ماشین، قطار، هواپیما و یا محل‌های بسته گرم با دستگاه‌های تهویه که خود نیروی (روانی) انگیزنده خشکی هوا می‌گردند، باشد.

دو فاکتور مذکور یعنی آلاینده‌های هوا و یا رطوبت کم هوای تنفسی، می‌توانند منجر به خشکی مخاط بینی شوند. اگر چه راندمان فیلتر گونه بینی، توانایی آن در به دام انداختن ذرات معلق (غبار، آلاینده‌ها، آلرژن ها و…) در مجاری تنفسی، فقط در صورتی کارایی خواهد داشت که مخاط بینی سالم باشد و این راندمان در وجود رطوبت کافی در مخاط بینی امکان پذیر خواهد بود. رطوبت فیزیولوژیک سبب تقویت انرژی طبیعی بدن در پیشگیری از نفوذ میکروب‌ها و ویروس‌ها بر طبق پروسه‌های طبیعی بدن می‌شود. افزون بر آن کاراژلوز موجود در این ترکیب مانع از منتشر و ازدیاد ویروس سرماخوردگی در سطح مخاط بینی می‌شود. کلداماریس فاقد هر گونه ماده نگهدارنده است.

بیشتر بخوانید:

 

راندمان اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک

پس از مرطوب شدن مخاط بینی توسط کلداماریس، کاراژلوز سبب تشکیل یک غشاء مائی بر روی مخاط بینی می‌شود. این لایه غشائی، عملکرد حمایتی فیزیکی دارد. یعنی این لایه غشاء بدون آنکه جذب شود مانند یک سد محافظ در برابر هر گونه عامل خارجی (گردوغبار، ویروس‌ها و…) عمل می‌کند و غشاء مائی ماندگاری طولانی‌تری نسبت به رطوبت طبیعی مخاط بینی و یا آب نمک دارد، بدون آنکه به عملکرد طبیعی اپیتلیوم مخاط بینی آسیبی برساند و مانع از گسترش و نشر ویروس سرماخوردگی در سطح مخاط می‌شود. کلداماریس یک کالا کاملا ایمن است و ازاین‌رو در صورت نیاز به مصرف دراز مدت آن، بدون مشکل قابل مصرف است.

کلداماریس یک محلول روشن، بیرنگ، بی بو و ویسکوز است که در بطری‌های ۲۰ میلی لیتری پر شده است. به منظور رعایت موارد بهداشت فردی و جلوگیری از انتقال عوامل بیماری‌زا به سایر افراد خانواده، هر شیشه اسپری کلداماریس باید فقط توسط یک نفر استفاده شود و برای هر فرد یک اسپری جداگانه تهیه شود. به دلیل وجود فیلتر خاص در اسپری کلداماریس، این فراورده پس از باز شدن و تکرر مصرف استریل باقی می‌ماند و تا انقضاء تاریخ مصرف قابل استفاده و نگهداری است.

خصوصیت های اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک

  • کمک به کاهش علائم اختلالات ناشی از خشکی و التهاب مخاط بینی
  • کمک به کاهش علائم عفونت‌های ویروسی مجاری تنفسی

بیشتر بخوانید:

چگونه مصرف کنیم

در ابتدا استفاده از کلداماریس ابتدا سرپوش محافظ آن را خارج نمایید.

چند بار خارج از بینی اسپری نمائید تا فرآورده به صورت اسپری خارج شود، دراین صورت اسپری آماده مصرف است.

در صورت بروز اختلال پمپ اسپری، آنرا به صورت عمودی در هوا نگه داشته و چندین بار اسپری نمایید.

جهت پیشگیری از سرماخوردگی، روزانه ۳ بار و هر بار یک پاف داخل هریک از مجاری بینی اسپری شود.

به محض رویت اولین علائم سرماخوردگی، دفعات مصرف و تعداد پاف‌ها در هر بار مصرف افزایش یابد.

جهت استفاده صحیح نازل اسپری را با دقت داخل مجرای بینی و به صورت عمود نگهدارید.

پس از استفاده در اسپری را بگذارید.

لطفا توجه کنید

در صورت مشاهده بروز حساسیت به هر یک از اجزای کلداماریس، از مصرف این فرآورده پرهیز نمایید.

فراورده را دور از نور و در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتیگراد نگهداری نمایید.

کلداماریس در خلال بارداری و شیردهی قابل استفاده است.


ترکیبات

هر سی سی از محلول حاوی ۲/۱ میلی‌گرم کاراژینان(کاراژلوز®) است؛ کاراژلوز® یک پلیساکارید مشتق از جلب قرمز دریایی است که علیه ویروس های سرماخوردگی موثر است.

منبع : مثبت سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×