900 01Cbf41122370Bc0Af0B66F6352Ef53Bb84Fc302
دنیا مد و لباس - سلامت کودکان

بهترین و مناسب ترین ترکیب رنگ لباس کودک

مرداد ۱۴, ۱۴۰۱ 11۰235

همه‌ی ما با کلیشه‌ی رنگ صورتی به‌خاطر دختر و رنگ آبی برای پسر آگاه هستیم. منتها می‌توانیم به عوض ادامه‌رویی از کلیشه‌ها، گزینش‌های بهتر و هیجان‌انگیزتری داشته باشیم. ترکیب رنگ لباس کودک با آنچه می‌دانیم، اندکی فرق می‌کند.در حقیقت ترکیب رنگ لباس کودک، انتخابی فردی است و فرقی ندارد سال ۲۰۰۰ باشیم یا ۲۰۲۲! اما شاید بعضی از پدر و مادرها دوست داشته باشند استایل کودک خود را پا به‌ پای ترندها پیش ببرند. و در انتخاب لباس بچه، از رنگ‌های ترند هر سال استفاده کنند.

در این نوشته می‌خوانید:

 • در تلفیق رنگ لباس کودک، آبی برای پسران و صورتی برای دختران از کجا آمده است؟
 • برگزیده ترکیب رنگ لباس کودک ۲۰۲۲
 • سبز و زرد
 • تلفیق لباس رنگ کودک، آبی کم‌رنگ و صورتی
 • قرمز و آبی
 • نارنجی و آبی
 • زرشکی و کرم
 • تلفیق رنگ لباس کودک، طوسی و صورتی
 • بنفش و مرجانی
 • در تلفیق رنگ لباس کودک، خودتان چه رنگی دوست دارید؟

امسال، رنگ زرد و طوسی به عنوان رنگ سال انتخاب شده‌اند و ما توصیه می‌کنیم برای تلفیق رنگ لباس کودک خود، از این رنگ‌ها در کنار رنگ‌های خنثی دیگر استفاده کنید. مسلماً تلفیق رنگ‌های دیگری را نیز می‌توانید امتحان کنید، اما قبل از معرفی ‌آن‌ها می‌خواهیم به یک سوال قدیمی جواب بدهیم.

بیشتر بخوانید :

در تلفیق رنگ لباس کودک، آبی برای پسران و صورتی برای دختران از کجا آمده است؟

قبل از قرن بیستم، بهره‌وری از رنگ سفید و سایر رنگ‌های روشن برای همه‌ی نوزادان بسیار معمول بود. در نتیجه رنگ‌های پاستیلی به شدت محبوب شدند و این باعث معرفی رنگ‌های صورتی و آبی شد. اما نتیجه‌اش با آنچه فکر می‌کنید متفاوت بود.

در حقیقت پسرها اغلب لباس صورتی و دخترها آبی می‌پوشیدند! زیرا آن زمان اعتقاد داشتند رنگ آبی، ظریف‌تر و لطیف‌تر و رنگ صورتی، قوی‌تر و بیش‌تر مناسب پسران است. اما در دهه‌ی ۱۹۴۰ رنگ‌ها تغییر کردند و به دنبال تغییر در اوضاع اقتصادی و فرهنگی آن زمان، رنگ آبی برای پسران و صورتی برای دختران محبوب شد. که البته نقش تولیدکنندگان لباس کودک را نیز نباید دست کم گرفت.

گزیده ترکیب رنگ لباس کودک ۲۰۲۲

سبز و زرد

                      ترکیب رنگ لباس دختر بچه        لباس بچه گانه سبز رنگ

رنگ سبز و زرد در کنار هم، تصویری از چمن‌های تازه بریده شده زیر نور آفتاب را یادآوری می‌کنند. این دو رنگ در اکثر چهره‌ها زیبا به نظر می‌رسند و جنسیت هم نمی‌شناسد. اگر پوست کودک‌تان سبزه است، به او لباس‌های خردلی و خاکی و سبز تیره بپوشانید، و اگر پوست کودک‌تان روشن است، برایش لباس‌های زرد روشن و سبز کم‌رنگ تهیه کنید.

برای استفاده از این ترکیب رنگی، می‌توانید برای دختربچه‌ها، دامن کوتاه طوسی و برای پسربچه‌ها، شلوار جین را با بلوز یا تی‌شرت‌های زردرنگ و یونی‌سکس ست کنید. بعد به آن‌ها سویی‌شرت سبز بپوشانید یا موهای دخترتان را با گره‌های فانتزی سبزرنگ بیارایید. استفاده از این رنگ‌ها در فصل زمستان، شادی‌آفرین است و در تابستان، نماد حال و هوای گرم و آفتابی است. حس خوب استفاده از رنگ‌های شاد در تلفیق رنگ لباس کودک، به خود بچه هم منتقل می‌شود.

تلفیق لباس رنگ کودک، آبی کم‌رنگ و صورتی

                              چگونه لباس کودک را ست کنیم   ترکیب رنگ لباس دختر بچه

هیچ‌ رنگی مانند رنگ‌های پاستیلی نمی‌تواند بی‌گناهی و لطافت کودکان را نشان دهد. این تلفیق رنگ لباس کودک، یادآور بوی لطیف یاس و نسیم گرم بهاری است.

فرقی نمی‌کند کودک شما دختر باشد یا پسر، در هر صورت می‌توانید به او ژاکت‌های نرم آبی یا صورتی بپوشانید. سفید هم با این ترکیب رنگی بسیار جور است و ست آبی، صورتی، سفید، استایل روشن و زیبایی را به کودک شما هدیه می‌دهد.

قرمز و آبی روانشناسی لباس کودک رنگ لباس بچه گانه ۱۴۰۱

قرمز و آبی یکی از تلفیق رنگ‌های محبوب هستند. تلفیق دامن لی آبی با تاپ قرمز برای دختربچه‌ها، ست زیبایی محسوب می‌شود. پسربچه‌ها هم می‌توانند با کت لی و تی‌شرت قرمز، استایل قشنگی داشته باشند. این ترکیب رنگ لباس کودک بسیار متداول و جذاب است و به نظر می‌رسد هیچ‌وقت کهنه و تکراری نمی‌شود. می‌توانید از رنگ سفید و مشکی هم در کنار این رنگ‌ها استفاده کنید و به کودک خود ظاهر شیک‌تری هدیه بدهید.

نارنجی و آبی

                      لباس مناسب برای کودکان لاغرچگونه لباس کودک را ست کنیم

این سومین باری است که رنگ آبی را در ترکیب با رنگ‌های دیگر پیشنهاد می‌کنیم. اگر کودک شما از جین پوشیدن خسته شده است، این بار می‌توانید از شلوارهای کتان آبی تیره و بلوزهای نارنجی سوخته در استایل کودک خود استفاده کنید. هم‌چنین برای کامل شدن استایل می‌توانید به کودک‌تان کفش‌های کرم یا رنگ پا بپوشانید. این ترکیب رنگ لباس کودک، ممکن است شما را یاد شعله‌های آتش بیندازد اما مطمئن باشید در کنار هم و در تن کودک‌تان به خصوص برای مهمانی‌های خاص، بسیار شیک و زیبا است.

زرشکی و کرم                               رنگ های دخترانه برای لباس

روانشناسی لباس کودک

در سال‌های اخیر کاربرد از رنگ‌های خنثی در لباس کودک بسیار مد شده است. و لباس‌های کودک بسیاری نیز با طیف رنگی خاکستری، کرم، کاراملی و قهوه‌ای روشن تولید و روانه بازار شده‌اند. استفاده از این رنگ‌ها، به تنهایی، ممکن است استایل کودک‌‌تان را بی‌ رنگ و روح نشان دهد. پس امسال به شما توصیه می‌کنیم این رنگ‌ها را با رنگ‌های تند و تیره، موازنه کنید. یکی از زیباترین ترکیب رنگ‌هایی که می‌توانید در لباس کودکان به کار ببرید، استفاده از رنگ زرشکی و کرم است. ما به شما پیراهن کرم و شنل زرشکی را برای دختربچه‌ها و بلوز و شلوار کرم با جلیقه‌ی زرشکی را برای پسربچه‌ها پیشنهاد می‌کنیم.

تلفیق رنگ لباس کودک، طوسی و صورتیرنگ لباس بچه گانه ۱۴۰۱

ترند لباس کودک ۲۰۲۲

رنگ‌‌‌های خنثی را می‌توانید با رنگ‌های پاستیلی هم زنده کنید! طوسی و صورتی، ترکیب رنگ آشنا و محبوبی است که همیشه طرفدارهای خودش را دارد. در استفاده از این تلفیق رنگ لباس کودک، هیچ محدودیتی وجود ندارد. پس به راحتی می‌توانید از طیف‌های مختلف رنگ طوسی در کنار صورتی پررنگ یا کم‌رنگ در استایل کودک خود استفاده کنید.

بنفش و مرجانی

رنگ لباس برای نوزاد سبزه

رنگ های دخترانه برای لباس

این تلفیق رنگ لباس کودک نیز مثل ترکیب زرد و سبز بسیار شاد است. خصوصیات خوب رنگ مرجانی این است که برای همه‌ی رنگ پوست‌ها مناسب است و در ترکیب با رنگ بنفش کنتراست زیبایی را ایجاد می‌کند. توصیه ما برای لباس دختربچه‌ها، پیراهن مرجانی همراه با کیف بنفش بچگانه است. هم‌چنین برای پسربچه‌ها می‌توانید این دو رنگ را با شلوارهای تیره‌تر ست کنید.

در ترکیب رنگ لباس کودک، خودتان چه رنگی دوست دارید؟

همان طور که اول این مقاله گفتیم، ترکیب رنگ لباس کودک به سلیقه‌ و ترجیح خودتان بستگی دارد. پس از مخلوط کردن رنگ‌های مختلف با همدیگر نترسید و سعی کنید بیش‌تر به کودک‌تان رنگ‌های شاد بپوشانید. البته راحتی و دوام لباس از رنگش مهم‌تر است. جنس لباس مناسب برای نوزاد را بخوانید.

مهم‌تر از همه این است که کودک‌تان در لباسی که تنش می‌کنید، راحت باشد. پس در گزینش لباس برای کودک خود، راحتی و جنس  را در اولویت قرار دهید. بعد رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

منبع : نی نی بان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×