instagram
آرایش و زیباییسلامت

دیجیتال بلیدینگ چیست و چه مزایایی دارد؟

0
دیجیتال بلیدینگ چیست؟

دیجیتال بلیدینگ در واقع روشی است که نتیجه میکروبلیدینگ را با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا یعنی دستگاه های پیشرفته میکروپیگمنتیشن و کارتریج هایی با سایز نانو به شما می دهد.

دیجیتال بلیدینگ جدیدترین متد در آرایش دائم بوده که توسط آمیا برای اولین بار معرفی گردیده است.

این متد با استفاده از دستگاه های آمیا و کارتریج های آن با قطر سوزن نانو انجام می شود.

دیجیتال بلدینگ برای آرایش دائم ابرو ها، چشم ها و لب ها کاربرد دارد .

به دلیل ظرافت و دقت بی نظیر دستگاه های آمیا، نتایجی بسیار طبیعی و زیبا را ارائه می دهد.

این تکنیک در واقع جایگزین میکروبلدینگ می باشد.

بیشتر بخوانید : تزریق ژل لب و مراقبت بعد از تزریق ژل لب چگونه است؟

مزایای دیجیتال بلدینگ :

-از آنجایی که در دستگاه های میکروپیگمنتیشن امکان تنظیم عمق نفوذ سوزن وجود دارد، به راحتی می توان عمق نفوذ سوزن را کنترل کرد تا کاشت رنگدانه در عمق مناسب پوست انجام شود.

– در این روش امکان نفوذ بیش از حد سوزن به پوست وجود ندارد و از آنجایی که سوزن مانند تیغ پوست را پاره نمی کند، حتی در صورتی که سوزن به لایه های عمیق تر پوست وارد شود آسیبی به پوست نمیرسد.

-از آنجایی که مکانیسم کاشت رنگ در دیجیتال بلیدینگ با وارد شدن سوزن به پوست است و هیچ پارگی در پوست ایجاد نمی شود، امکان ایجاد اسکار و جای زخم در دیجیتال بلیدینگ نیز وجود ندارد.

-همچنین به دلیل اینکه سوزن های مورد استفاده در دیجیتال بلیدینگ در سایز نانو هستند، نتیجه کار دیجیتال بلیدینگ نیز بسیار ظریف و طبیعی مانند تارهای مو خواهد بود.

-و آخرین نکته مهم در رابطه با دیجیتال بلیدینگ این هست که این تکنیک در دنیا بسیار جدید بوده و در حال حاضر تنها برندی که این تکنیک را وارد ایران کرده برند آمیا است. پس هنگام مراجعه برای انجام دیجیتال بلدینگ مطمئن شوید که پیگمنتر با دستگاه آمیا کار شما را انجام میدهد.

دیجیتال بلیدینگ چگونه انجام میشود؟

دیجیتال بلیدینگ

-در روش میکرو پیگمنتیشن برای کشیدن خطوط هاشور از یک ابزار الکتریکی و دیجیتال استفاده می شود.

این ابزار دارای یک صفحه کلید دیجیتال برای انجام تنظیمات و یک قلم به نام هندپیس است که برای کشیدن خطوط استفاده می شود و یک پدال دارد که پیگمنتر برای استارت و استاپ کار هندپیس توسط پا از آن استفاده می کند.

این پدال برای راحتی کار طراحی شده است.

-سوزن های این دستگاه بر روی کارتریج های رنگ تعبیه شده اند.

این کارتریج ها در بسته بندی های بهداشتی پلمپ شده اند و یکبار مصرف هستند و فقط برای یک مشتری و در یک نوبت استفاده می شوند و پس از اتمام کار باید آنها را دور انداخت. رنگ مورد نظر در این کرتریج ها ریخته می شود و کارتریج روی هندپیس پیچ می شود. هندپیس با یک سیم به صفحه ی دیجیتال و صفحه ی دیجیتال با آداپتور به برق متصل می شود.

با استفاده از صفحه ی دیجیتال سرعت حرکت سوزن هندپیس را تعیین می کنیم که بین ۵۰ تا ۱۵۰ ضربه در ثانیه قابل تنظیم است.

میزان نفوذ سوزن در پوست را نیز می توان در هندپیس تنظیم کرد.

با استفاده پدال که به صفحه ی دیجیتال متصل است می توان حرکت هندپیس را استارت یا استاپ کرد.

-یکی از مهم ترین ویژگی های این روش سطح بالای استاندارد بهداشتی کار است.

امکان بازگشت خون و رنگ از داخل کارتریج به هندپیس وجود ندارد و کارتریج ها هم یکبار مصرف هستند و به این ترتیب این وسیله جزء بهداشتی ترین ابزار های آرایشی است.

-تمامی محصولات آمیا بر اساس استانداردهای ISO13485، ISO9001:2000 و CE پزشکی تولید شده اند و تنها محصولاتی هستند که از بازگشت خون ولنف در فرآیند میکروپیگمنتیشن جلوگیری کرده و مانع انتقال بیماری ها می شوند. هندپیس های سبک و ارگونومیک این دستگاه نیز بهترین انتخاب برای حرفه ای هاست تا بتوانند ساعت ها بدون آسیب و خستگی، فعالیت نمایند.

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ:

در بلیدینگ سنتی چون برای کاشت رنگ بافت پوست کاملاً پاره می شود.

مقدار زیادی از رنگ کاشته شده هنگام ترمیم زخم های ناشی از تیغ از پوست خارج می شوند و غلظت کمی از رنگ در پوست باقی می ماند که در زمان کوتاهی بعد از انجام میکروبلیدینگ (حدود ۱ تا ۶ ماه) بسیار کم رنگ می شود.

اما زمان ماندگاری دیجیتال بلیدینگ متفاوت است،

در تکنیک دیجیتال بلیدینگ کاشت رنگدانه از طریق منافذ ریزی که به وسیله سوزن ایجاد شده انجام می شود.

در این حالت بعد از ترمیم پوست، رنگدانه هایی که داخل پوست قرار گرفته بودند در جای خود باقی مانده و ریزش شدید رنگ نخواهیم داشت.

به همین دلیل غلظت مناسبی از رنگ در پوست باقی مانده که طی ۱ تا ۲ سال کمرنگ می شود.

پس در مورد ماندگاری این دو روش می توان گفت دیجیتال بلیدینگ ماندگاری بهتری داشته و مدت زمان طولانی تری روی پوست باقی می ماند و ارزش هزینه ای که برای این کار صرف می کنید را دارد.

رنگ های میکروپیگمنتیشن:

رنگ های amiea براساس اصول پزشکی و کاملاً علمی تهیه و تولید گردیده اند.

این رنگ ها فاقد هرگونه مواد سمی، شیمیایی، حساسیت زا، و فلزات سنگین سمی بوده و با شرایط پوست و بدن انسان کاملاً سازگار می باشند

. همچنین رنگ های آمیا علاوه بر مصرف در سراسر اروپا و دیگر نقاط جهان، تنها رنگ هایی می باشند که در ایران توانسته اند آزمایشات متعدد وزارت بهداشت را گذرانده و مهر تائید را از وزارت بهداشت اخذ نمایند.

طیف گسترده رنگ های آمیا به کاربران این امکان را می دهد تا بنا به نیاز موضع، رنگ مورد نظر خود را به صورت دقیق و کاملاً طبیعی انتخاب نمایند. همچنین کمپانی آمیا این امکان را برای کاربران ایجاد نموده است که رنگ ها را بدون هیچگونه نگرانی از ایجاد تغییرات شیمیایی آنها، به نسبت های لازم با یکدیگر ترکیب نمایند.

ویژگی های رنگ های ارگانیک:

-نتایج طبیعی با ماندگاری بالا

-ترکیب رنگ زیبا و درخشان

-عدم تمایل به تناژ قرمز و سرد

-غلظت زیاد رنگدانه ها با سرعت انتقال و رنگ پذیری عالی

تفاوت دیجیتال بلیدینگ و میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدنیگ روشی است که در آن با کشیدن یک تیغ مخصوص بر روی پوست تزریق رنگدانه انجام می شود و صرفاً برای آرایش دائم ابروها کاربرد دارد.

این روش در کنار خطوط ظریف و ظاهر طبیعی که ایجاد می نماید، عوارض و خطرهای زیادی را به همراه دارد که میتواند برای همیشه به پوست آسیب بزند.

اما در دیجیتال بلیدینگ، رنگدانه با استفاده از دستگاه و سوزن هایی با قطر نانو در پوست کاشته می شود که نتایجی بسیار طبیعی، ظریف و زیبا را بدست می دهد و همچنین هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نمی کند.

 

منبع : نی نی سایت


میکروبلیدینگ ابرو (فیبروز) چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

مقاله قبلی

کلرفنیرامین چیست و چه کاربرد و عوارض هایی دارد؟

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *