instagram
آرایش و زیباییسلامت

میکروبلیدینگ ابرو (فیبروز) چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

0
فیبروز ابرو

میکروبلیدینگ ابرو یا هاشور سه بعدی و مویی ابرو تکنیکی مدرن است که با طراحی و پر کردن و فرم دهی ابروها به صورت نیمه دائمی به زیباسازی ابروها می پردازد. فیبروز ابرو در واقع جدیدترین نسل تتوی ابرو به شمار می آید. ابزار کار این روش حرفه ای نوعی قلم خاص به نام « بلید » و رنگ های مخصوص میکروبلیدینگ می باشد. سر قلم میکروبلیدینگ دارای ۱۲ تا ۱۵ عدد سوزن ظریف و هم ردیف است و رنگ های مخصوص از انواع جامد ، ژله ای ، خمیری و … می باشد.

در فیبروز ابرو یا میکروبلیدینگ ابرو با استفاده از یک تیغ و با پاره کردن بافت پوست توسط این تیغ،رنگدانه ها را وارد پوست می کنند.فیبروز ابرو از جمله روش نیمه دائمی برای زیبایی ابرو و آرایش آن می باشد که از آن می توان به صورت دستی با استفاده از سوزن های یکبار مصرف استفاده نمایید و پس از اتمام این روش شاهد زیبایی ابروهای خود با فرم بسیار طبیعی و عالی خواهید بود.

اصطلاح فیبروز برگرفته از نام شرکتی می باشد که این روش را برای زیبایی بیشتر ابروها بنیان گذاری کرده است. در کلمه فیبروز فی نشان نام شرکت است و بروز به معنی خط ابرو یا ابروها می باشد. شرکت فیبروز در صربستان واقع شده است و دارای شاگردان ایرانی زیادی است و در حال حاضر در ایران از فیبروز ابرو برای فرم و حالت دادن به ابروها استفاده می شود.

راهنمای مطالعه

موارد کاربرد میکروبلیدینگ ابرو ( فیبروز ):

میکروبلیدینگ ابرو

– افرادی که ابروهای خالی و یا ناقرینه دارند برای پر شدن و رفع عدم تقارن ابروهای خود ترجیح می دهند به جای استفاده روزانه از سایه و مداد ابرو، فیبروز انجام دهند.

– در برخی موارد هم افراد در اثر بیماری های خاصی دچار ریزش ابرو می شوند یا به دلیل شکستگی و بخیه، قسمتی از ابروهای خود را از دست می دهند. این افراد نیز برای بازگرداندن زیبایی طبیعی ابروهای خود ممکن است فیبروز و میکروبلیدینگ را انتخاب کنند.

مزایای فیبروز ( میکرو بلیدینگ ابرو ):

-طراحی ابروها به گونه ای انجام می شود که قرینه سازی ابروها به بهترین نحو صورت بگیرد .

-در این روش به تاج ابروها توجه شده و به آن فرمی متناسب با شکل صورت داده می شود .

-علاوه بر تاج ابرو ، برای ارک ابرو نیز فرم متعادلی در نظر گرفته می شود .

-خطوط مویی بسیار نازک و در جهت تارهای ابرو زده می شود و همین امر باعث می شود تا نتیجه کار بسیار طبیعی و با ظرافت باشد.

-از آنجایی که خراش های ایجاد شده در این روش سطحی است میزان خون ریزی نیز به همان اندازه نسبت به روش های دیگر هاشور ابرو کمتر است.

-یکی از مهم ترین مزایای فیبروز ابرو این است که می توان به راحتی فیبروز را پاک کرد .

-با استفاده از این روش به سادگی می توان حالت ابروها را تغییر داد .

-فرد با طی انجام فیبروز ابرو درد و سوزش کمتری نسبت به دیگر روش ها احساس می کند .

-به این دلیل که میکروبلیدینگ ابرو دستی و غیر اتوماتیک انجام می شود در اجرای آن دقت بیشتری در تناسب با فرم موهای طبیعی ابرو می شود .

-در ابروهای فرد پس از انجام فیبروز ابرو تراکم بالایی ایجاد می شود .

-در این روش فرد با التهاب کمتری مواجه خواهد شد .

دستگاه فیبروز ابرو:

فیلم اموزش میکروبلیدینگ ابرو

در روش فیبروز ابرو برای هاشور و سایه ابرو از هیچ دستگاهی استفاده نمیشود تنها دستگاه استفاده در این روش قلم میکروبیلدینگ که یک دستگاه قلمی بوده و با استفاده از دست، تاتوکارهای به صورت ماهرانه و هنرمندانه می توانند خطوط و نقاط بسیار ظریف و طبیعی را در موضع مربوطه ایجاد کنند. طراحی ابروها با روش فیبروز کاملا متناسب با اجزای صورت انجام می شود به همین دلیل کاملا حالت طبیعی را دارا می باشد و ابروهای ایجاد شده کاملا شبیه ابروهای طبیعی خواهند بود. سوزن های مورد استفاده در این دستگاه بایست با هر بار استفاده تعویض گردد چرا تاتوکاری و متد فیبروز روشی بسیار حساس بوده و بایست در آن تمامی نکات بهداشتی را رعایت نمود و همچنین در صورت مواجه شدن با حساسیت های پوستی بایست در اسرع وقت به پزشک متخصص زیبایی سلامتی مراجعه نمایید.

مراقبت قبل از میکروبلیدینگ ابرو:

-دوهفته پیش از میکرو در معرض نور آفتاب قرار نگیرید تا رنگدانه های تزریقی میکروبلیدنگ ، پر رنگ تر از حالت معمول نشود .

-یک هفته پیش از میکرو ، استفاده از ویتامین E و روغن ماهی یا امگا ۳ ممنوع می باشد .

-از یک روز قبل از میکرو ، نباید ایپوبروفن و یا آسپرین مصرف کرده باشید .

-ابروها از یک هفته قبل از میکرو نباید رنگ شود .

-اگر عادت ماهیانه شما فرا رسیده است میکروبلیدینگ را به زمانی دیگر که در این شرایط قرار ندارید موکول ندارید . چون در دوره عادت ماهیانه در بدن تغییراتی ایجاد می شود که می تواند پوست را حساس تر کرده به علاوه مانع جذب رنگدانه ها به شکلی درست گردد .

-تا دو روز قبل از میکرو از نوشیدنی های الکلی دوری کنید .

-لازم حداقل از دو ساعت قبل ، قهوه میل نکنید چون هم می توانند مسبب خونریزی و تورم در طول و پس از میکروبلیدینگ باشد و هم اینکه مانع جذب رنگدانه ها در پوست ابرو می گرردد.

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو:

هزینه میکروبلیدینگ ابرو

۱-در مرحله اول طراحی ابرو انجام می شود.

در این مرحله با در نظر گرفتن سلیقه فرد و فرم صورتی که دارد ، مدل ابروی مناسبی برای وی طراحی می گردد .این بخش کار از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که نتیجه نهایی هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ به طراحی اولیه بسیار وابسته است. در صورتی که کلینیک حرفه ای باشد معمولا بخش طراحی ابرو از بخش های بعدی میکروبلیدینگ فیبروز مجزاست. لازم به ذکر است که در روش فیبروز بدون توجه به سلیقه فرد و تنها با در نظر گرفتن فرم صورت فرد، هاشور انجام می شود.

۲-سپس قرینه سازی ابرو انجام می شود.

میکرو کار مدل ابروی طراحی شده در مرحله قبل را این بار بر روی صورت و ابروهای خود فرد پیاده سازی می کند. به این کار قرینه سازی ابرو گفته می شود. این کار با استفاده از مدادهای مختلف و با سبک های مختلف انجام می گیرد. این سبک ها شامل قرینه سازی ابرو با خط کش ، قرینه سازی ابرو به وسیله کولیس ، قرینه سازی ابرو با نخ و … می شود. البته گاهی به منظور کنترل بیشتر تعدادی از این روش ها را با هم ترکیب می کنند. در این مرحله میکرو کار و خود فرد تصویر بهتری از نتیجه طرح ایجاد شده خواهند داشت و می توانند در صورت مشاهده نقصی در طراحی قبل از اجرای هاشور آن را در این مرحله برطرف نمایند.

۳-پس از آن هاشور را به مرحله اجرا در می آورند.

میکرو کار در این مرحله با توجه به خطوط راهنمایی که در مرحله طراحی و قرینه سازی ایجاد کرده است شروع به هاشور زدن ابرو به صورت دستی می کند. به این معنا که به وسیله قلم میکروبلیدینگ ابرو ، تارهای مو درون چارچوبی که ایجاد شده، به شکلی ظریف و نازک و در جهت تارهای طبیعی ابرو کشیده می شود.

۴-در نهایت ناحیه هاشور به طور کامل رنگ می شود.

جهت جذب بهتر رنگ توسط پوست ناحیه ابرو، فرآیند اجرای هاشور با میکرو چندین مرتبه تکرار می شود. بدین صورت که در مرتبه اول پس از اتمام اجرای هاشور ابرو ، کل ابروها را رنگ هاشور پوشانده و بعد با یک دستمال مخصوص تمام رنگ را پاک می کنند. حال میزان جذب رنگ را چک می کنند. سپس دو مرتبه آن را رنگ زده و مجددا پاک می کنند. این کار تا زمانی تکرار می شود که میکرو کار رنگ را با دستمال پاک کند و مشاهده نماید که تارهای کشیده شده دیگر تغییر رنگ نمی دهد و جلوه ای طبیعی به خود گرفته است.

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ:

-باعث شود که ماندگاری و دوام رنگدانه های تزریق شده در ابرو توسط میکروبلیدینگ افزایش یابد.

-سبب شود که ابروها با تفاوت زمانی بیشتری نیاز به ترمیم ، بازسازی و احیاء رنگ داشته باشند .

دستورالعمل های مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو:

-مراقبت بعد از میکروبلیدینگ تا حد زیادی به مراقبت های بعد از تاتوی ابرو شبیه است با این تفاوت که در مورد میکروبلیدینگ این امر کمی حساس تر می شود .

-معمولا مهم ترین مراحل مراقبت بعد از میکروبلیدینگ مربوط ۱ تا ۲ هفته اول پس از میکروبلیدینگ می باشد . چرا که در طول این مدت زخم ابروها تازه تر است در نتیجه به مراقبت های جدی تری نیاز دارند تا بتوانند به شکلی درست بهبود یابند . پس از گذشت این مدت دیگر هر اتفاقی که باید بیفتد افتاده است و مراقبت های پس از آن مشکلی را دوا نخواهد کرد !

-دستورالعمل های مراقبت بعد از میکروبلیدینگ که در ادامه آورده خواهد شد ، مواردی کلی برای پوست های طبیعی است و مراقبت های تخصصی تر با توجه به نوع پوستتان از طرف میکرو کارتان به شما ارائه خواهد شد تا نتایج مطلوب شوند به عنوان مثال ممکن است میکروکار از فردی بخواهد که بر روی ابروها از کرم و پماد مخصوص استفاده کنند و در مورد دیگری صلاح بداند که پوست ابرو را تا حد امکان خشک نگه دارد !

-تا ۱۰ روز مجاز نیستید ورزش های سنگین انجام دهید .

چرا که فعالیت های سنگین می تواند عرق شما را در آورد و این برای ابروهای میکروبلیدینگ شده بسیار مضر است چرا که می تواند رنگ زیبا و جزئیات ظریف را از نتیجه میکروبلیدینگ ابروهایتان حذف کند .

-از فعالیت هایی دیگر نظیر رفتن به سونا و جکوزی نیز که سبب عرق کردن بدن می شود باید به طور جدی دوری نمایید . حتی در این مورد تاکید جدی تر است و باید اجازه دهید ابروها به طور کامل بهبود یابند و حتی جلسه ترمیم را نیز انجام داده باشید بعد به این فکر بیفتید . به علاوه اینکه به هیچ وجه نباید در ۱۰ روز اول پس از میکرو به استخر رفته و شنا کنید .

از آنجایی که پیگمنت ها بلافاصله پس از میکروپیگمنتیشن ، بسیار تیره تر به نظر می آیند و سبب می شوند که پوست زیری آنها حساس شده ، قرمز رنگ شود .

از این جهت ممکن است پیگمت کار ۲ ساعت پس از اتمام کار، گوش پاک کن تمیزی را در آب استریل فرو برده و در حالی که گوش پاک کن مرطوب است ، هر نوع رنگ اضافه ای را از روی ابروها پاک نمایند تا تداخلی در طرح اصلی ابرو ایجاد نشود. به علاوه این کار باعث می شود که ناحیه تحت درمان استریل شده و از التهاب بیشتر پوست در ان ناحیه جلوگیری شود .

-این در حالی است که در مورد میکروبلیدینگ این کار اشتباه محض است و اتفاقا یکی از مهم ترین مراقبت ها در مورد میکروبلیدنگ ابروها دور نگه داشتن ناحیه درمان شده به مدت ۱۰ روز از رطوبت می باشد . در این مورد باید تا حد امکان ابروها را خشک نگه دارید و اجازه ندهید به هیچ وجه رطوبت به ابروها برسد مگر برای پاک کردن پماد از روی ابروها . چرا که با خشک بودن هر چه بیشتر ابروها رنگدانه های تزریق شده فرصت بیشتری برای تثبیت رنگ خواهند داشت به همین دلیل رنگ ابرو زیباتر می شود، به علاوه اینکه خطوط ترسیم شده ظریف تر خواهند شد.

برای خشک نگه داشتن ابروها لازم است به موارد زیر دقت کنید و آنها را به درستی انجام دهید :

-پس از ۲ تا ۳ ساعت پس از میکروبلیدینگ پمادی که بر روی ابروها ، باید با آب کاملا تمیز و بهداشتی و به کمک گوش پاک کن پماد را از روی ابروها برداشت . توجه نمایید که این تنها رطوبتی است که طی ۱۰ روز پس از میکروبلیدینگ ، اجازه دارد به ابروها برسد .

-تا حد امکان از حمام های پر از بخار ، سونا و جکوزی دوری نمایید و هنگام شستشوی موها ، بایستی مراقب باشید که به هیچ وجه رطوبت به ابروها نرسد . برای اطمینان بهتر است همیشه حوله یا دستمال خشکی در نزدیکی خود داشته باشید تا اگر احیانا به ابروها رطوبت رسید خیلی زود آن را خشک نمایید .

-حتی الامکان مدت زمان استحمام را کاهش دهید تا بخار حمام که سرشار از رطوبت است و تقریبا تفاوتی با آب ندارد به رنگ ابروها آسیب نزند .

-یکی دیگر از دستورالعمل های مراقبت بعد از میکروبلیدینگ این می باشد که لازم است که تا ۷ روز پس از میکروبلیدینگ استفاده از هر گونه لوسیون و صابون بر روی پوست خودداری نمایید. این کار می تواند رنگدانه ها را کمرنگ کند و در نتیجه لازم شود ابروها سریعتر نیاز به ترمیم داشته باشند.

-علاوه بر موارد ذکر شده راهکار دیگر مراقبت بعد از میکروبلیدینگ که مانع تغییر رنگ ابروها می شود این است که در روزهای ابتدایی پس از میکرو ، روزانه ۳ بار برای پوست های معمولی و ۶ بار برای پوست های چرب با استفاده از از دستمال های جاذبی که در آنها مواد آرایشی به کار نرفته است آلودگی ها چربی ها و رنگ های ابرو و اطراف آن را پاک نمایید.

-تا ۱۰ روز پس از میکروبلیدینگ ابرو نباید از هیچ نوع مواد آرایشی بر روی صورت به خصوص نواحی اطراف ابروها استفاده نمایید . چرا که این مواد می تواند در فرایند ترمیم پوست می شود خلل ایجاد کند . علاوه بر این نباید طی این ۱۰ روز بهبودی از وازلین یا محصولات حاوی پترولیوم استفاده نمایید .

-در روزهای ترمیم ابرو و انجام موارد مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ، استفاده از کرم هایی که روشن کننده و یا ضد اکنه اند و تمامی کرم ها و محصولات آرایشی بهداشتی که حاوی ترکیبات سالیسیلیک اسید و بنزویل پراکسید هستند به کلی ممنوع می باشند. به علاوه محصولات ضد پیری حاوی آلفا هیدروکسیل نیز باید تا بهبودی کامل کنار گذاشته شوند .

-در صورتی که طی ۱۰ روز ابتدایی پوست اطراف ابرو ها دچار کشیدگی و خشکی گردید می توانید در روز هفتم مقدار کمی مرطوب کننده بدون عطر و اسانس یا روغن نارگیل بر روی این نواحی بمالید. البته دقت داشته باشید که تنها یک بار در روز آن هم به مقدار خیلی کم می توانید از این مرطوب کننده استفاده نمایید .

-پس از ۱۰ روز که به شما اجازه شستشوی پوستتان داده می شود باید این کار را با استفاده از شوینده های ملایم انجام دهید .

-تنها می تواندی از پمادها و کرم هایی استفاده کنید که میکروکار به شما پیشنهاد کرده است .

-در مدت بهبودی بر روی ابروها حالت پوسته پوسته ایجاد می شود که نشانه ترمیم زخم هاست اما یادتان باشد به هیچ وجه این پوسته ها را نکنید و اچازه دهید خودشان به طور طبیعی بیفتند ، تا به رنگ تزریق شده در پوست ابروها آسیبی وارد نشود .

-تا چند روز پس از میکروبلیدینگ اطراف ابروها را وکس نکرده و یا بند نیندازید. به علاوه نباید تا ۱ ماه ابروهای میکروبلیدینگ شده را رنگ کرد .

-یکی دیگر از موارد مراقبت بعد از میکروبلیدینگ این است که از انجام بوتاکس ، لایه برداری شیمیایی و استفاده از ماسک های صورت تا ۴ هفته پس از درمان اجتناب نمایید.

-از آنجاییکه نور خورشید می تواند سبب کمرنگ شدن رنگدانه ها در ابرو شود ، باید به مدت ۴ هفته تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا برنزه کرده خودداری نمایید .

یکی از مهم ترین دستورالعمل های مراقبت بعد از میکروبلیدینگ این است که :

مراقب باشید طی ۱۰ روز اول پس از میکروبلیدینگ بر روی صورت نخوابید چون مراحل تثبیت رنگ با تماس طولانی مدت ابرو با بالش به درستی انجام نخواهد شد .

تا بهبودی کامل نباید سیگار و دیگر مواد دخانیات استفاده نمایید .

-لازم است که تا ۱۰ روز پس از میکرو ، تا حد امکان در معرض باد قرار نگیرید . به همین دلیل باید از دوچرخه سواری ، موتور سواری و استفاده از وسایل نقلیه روباز خودداری نمایید تا در این صورت ابروها آسیبی نبینند .

-در صورت که در مدتی که مراقبت بعد از میکروبلیدینگ انجام می دهید حس کردید موردی غیر عادی در ناحیه ابروها در حال رخ دادن است و یا دچار علائمی نظیر ، تورم، حساسیت ، تب ، قرمز شدن و ایجاد رگه هایی قرمز بر روی پوست شدید ، حتما حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده و علت را جویا شوید.

-لازم است به طور تقریبی بین ۷ تا ۱۴ روز صبر نمایید تا پوست ابروها ترمیم یافته و رنگدانه ها ، رنگ و فرمی طبیعی تر به خود بگیرند .

-پس از گذشت ۱ ماه ، رنگ نهایی ابروها مشخص می شود . البته در حالت کلی تثبیت نهایی رنگ با در نظر گرفتن سن و قدرت بدنی هر فرد ممکن است بین ۴ تا ۶ هفته زمان ببرد . به این ترتیب که در روزهای ابتدایی رنگدانه ها بسیار پر رنگ و غیر طبیعی هستند اما به مرور حالتی طبیعی و خوش رنگ به خود می گیرند و نباید کمرنگ تر شدن ابروها را در این بازه زمانی ، نشانه از بین رفتن رنگدانه ها بدانید بلکه این مرحله رنکدانه های تثبیت شده و طبیعی تر می شوند . اما لازم است پس از گذشت این مدت ، به میکروکار خود مراجعه کرده تا مطمئن تر شوید .

-بعد از اینکه رنگ ابروها تثبیت شد می توانید هنگامی که لازم شد به مدتی طولانی در زیر نور خورشید باشید از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید تا مانع کمرنگ شدن ابروها شوید .

– ترمیم میکروبلیدینگ ابرودر این مورد می توانید پس از مشورت با متخصص زیبایی خود از کرم های ضد آفتاب با SPF 30 تا SPF 50 استفاده نمایید .

-حتما در جلسه انجام میکروبلیدینگ از میکروکار خود بخواهید که زمان جلسه ترمیم را به شما اطلاع دهد . پس از آن بایستی در زمان تعیین شده جهت ترمیم ابروها به مرکز زیبایی مراجعه نمایید . توجه به زمان دقیق و مراجعه به موقع در همان روز در نتیجه کار زیبایی ابروها ، بسیار تعیین کننده است. چرا که در صورت غقلت ممکن است رنگ دانه ها از بین رفته و نتیجه نهایی خراب شود.

*لازم به ذکر است که معمولا افراد با پوست های چرب تا قبل از ۱۲ ماه به عمل ترمیم نیاز پیدا خواهند کرد ولی افرادی که پوست طبیعی دارند برای ترمیم ابروها تا ۱۸ ماه فرصت دارند .

رنگ های مورد استفاده در فیبروز ابرو:

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو

فیبروز ابرو در انواع رنگ های مختلفی اجرا می شود. رنگ هایی که در این روش زیبایی ابروها استفاده می گردد از انواع مواد معدنی تهیه و تولید می شود همچنین با توجه به اینکه فاقد فلزات سنگین می باشد به راحتی جذب پوست شده و از این رو ظاهر ابرو بسیار طبیعی نمایان می شود. هم چنین از دغدغه های خانم هایی که قصد استفاده از این روش را دارند ترس از برجای ماندن ته رنگ از این متد می باشد که با خیالی راحت می توان گفت جای هیچ نگرانی و استرسی نمی باشد و رنگ استفاده شده در این روش زیبایی به راحتی و کامل از روی پوست پاک می گردد و هیچ ته رنگ قرمز بر جای نمی ماند.

*توجه داشته باشید که رنگ های مورد استفاده در متد فیبروز ابرو توسط موسسه phi تهیه و تولید می شود و در تولید آن از هیچ گونه مواد مضر مانند سرب، اکسید آهن و نیکل استفاده نمی شود؛ و رنگ های تولید طبیعی می باشند.

جلسه میکروبلیدینگ ابرو چقدر طول می کشد؟

معمولا تمامی مراحل میکروبلیدینگ ابرو ظرف ۲ ساعت انجام می شود.

آیا میکرو ابرو درد دارد؟

میکرو نیز مثل تاتو تا اندازه ای درد داردالبته میزان تحمل هر فرد با دیگری فرق دارد. با این وجود در صورتی که شخص تمایل داشته باشد می توان از کرم های بی حس کننده موضعی پیش از انجام میکرو ابرو استفاده کرد تا اندکی از میزان درد کمتر شود.

در موارد زیر میکرو ابرو را انجام ندهید :

-اگر در دوران بارداری یا شیر دهی هستید.

-اگر کمتر از ۳ روز است که از آخرین اپیلاسیون شما می گذرد.

-اگر به هر دلیلی دچار عارضه و بیماری های پوستی می باشید.

-اگر در ابروهای خود اسکار شکستگی وجود دارد.

-اگر مبتلا به دیابت هستید و داروی ضد انعقاد خون مصرف می کنید.

-اگر دچار اختلالات ایمنی بدن و یا بیماری صرع هستید.

معایب فیبروز ابرو:

-افرادی که قبلا از تاتو استفاده کرده اند به هیچ عنوان نمی توانند از این روش برای زیباتر کردن ابروهای خود استفاده کنند و این موضوع برای افرادی که نمی توانند از فیبروز ابرو بهره مند شوند ناراحت کننده می باشد.

– با توجه به اینکه کاربر با اعمال فشار بر روی دستگاه میکروبلیدینگ مراحل فیبروز را انجام میدهد و با گذشت زمان مچ کاربر خسته شده و در آخرهای کار از میزان فشار کاسته می شود که این موضوع می تواند بر کیفیت کار انجام شده تاثیر بگذارد.

-در فیبروز، یک تیغ به روش سنتی با دست روی پوست کشیده می شود و تنها عاملی که روی مقدار نفوذ تیغ در پوست تاثیر دارد فشار دست فرد است.

به همین دلیل احتمال خطا در حین انجام میکروبلیدینگ و کشیدن تیغ در لایه های عمیق تر و یا سطحی تر پوست وجود دارد.

-اگر تیغ در لایه های سطحی تر پوست کشیده شود، ماندگاری رنگ کم خواهد بود و از یکی دو ماه، رنگ های کاشته شده کاملاً کمرنگ می شوند.

اما اگر تیغ در لایه های عمیق تر پوست کشیده شود.

بافت پوست را کاملاً تخریب می کند و پوست امکان بازسازی و ترمیم خود را از دست می دهد.

-با توجه به آن که تیغ دستگاه مربوط به فیبروز با دست کاربر انجام می شود،

امکان آسیب رسیدن به دست بیشتر میباشد و افرادی که این کار انجام میدهند بایستی مراقب باشند.

-در برخی از مراکز رنگ های بسیار نامرغوبی مورد استفاده واقع می شود که همین امر سبب می شود ماندگاری کمتر بوده و بعد از زمان کوتاهی شاهد کم رنگ شدن رنگ ابرو می شویم که به همین دلیل توصیه می شود به مراکزی مراجعه نمایید که قابل اطمینان و اعتماد باشند تا کمترین آسیب به ابرو وارد شده و هزینه تان هدر نرفته باشد.

ایجاد اسکار پس از انجام فیبروز :

زخم ناشی از تیغ با رنگی متفاوت و کمی برجستگی و یا فرورفتگی که به آن اصطلاحاً اِسکار می گویند ترمیم می شود. در این صورت در ظاهر ابرو، خطوطی عمیق دیده خواهد شد که رنگدانه را به سرعت از دست می دهند و از آنجایی که بافت پوست در این قسمت تخریب شده، این جای زخم ها و خطوط باقیمانده قدرت رنگ پذیری نخواهند داشت و برای همیشه همراه شما می مانند.

ماندگاری فیبروز ابرو:

ماندگاری فیبروز ابرو از دیگر موردهایی می باشد که بی شک افرادی که خواهان اجرا و انجام این روش هستند به این موضوع حساسیت بسیاری نشان می دهند.

در حالت کلی می توان گفت هاشور ابرو ها به روش فیبروز به علل بسیار زیادی بستگی دارد؛

اما در حالت عادی می توان گفت ماندگاری این روش آرایش ابرو بین ۶ ماه تا ۱ سال خواهد بود چرا که هاشورهای انجام شده با روش میکروبلیدینگ نسبت به روش های دیگر عمق کمتری داشته و در نتیجه ماندگاری کمتری دارد. البته در نظر داشته باشید اگر هاشورهای در این روش عمیق تر انجام شوند و از رنگ های به روز فیبروز تهیه و استفاده شود در نهایت ماندگاری هاشور فیبروز نیز افزایش خواهد یافت. جوهر تاتو در این روش به دلیل این که کمتر نفوذ می کند ماندگاری کمتری را داراست در حالی که ماندگاری تاتو بیشتر از این روش آرایش ابرو ها می باشد.

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو:

استفاده از تاتو برای آرایش صورت روشی بسیار قدیمی می باشد و همچنین در این روش به صورت غیر طبیعی و به هم پیوسته بر موضع مربوطه تزریق می شد؛ و پاک کردن تاتو از صورت کاری بسیار سخت و دشواری می بود و همیشه مقداری از جوهر زیر پوست برجای می ماند چرا که جوهر تزریق شده به عمق پوست نفوذ می کرد؛ اما با ابداع روش فیبروز ابرو دیگر جای هیچ گونه اثری باقی نخواهد ماند که این امر از جمله بارز ترین تفاوت بین فیبروز ابرو و تاتو می باشد.

در روش فیبروز ابرو جوهر تزریق شده بر عمق پوست نفوذ نکرده و از این رو پاک کردن جوهر کار آسانی می باشد و همچنین در این روش می توانید مدل ابرو اجرا شده خود را تغییر داده و بدون ترس از برجای ماندن جوهر آن را پهن یا باریک کنید. هم چنین در این روش فرد می تواند ابرو ی شما را همانند تار مو طراحی کند به طوری که به هیچ وجه تاتو بودن آن قابل تشخیص نباشد و ابروهای شما کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید و در صورت خواست شما می تواند ابروهایتان را پرپشت تر طراحی نمایید.

قیمت فیبروز ابرو:

فیبروز ابرو به داشتن قیمت های متغیری مناسب هر بودجه ی می باشد. عوامل بسیار زیادی در قیمت و هزینه فیبروز موثر می باشد که از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-تخصص

-مهارت تکنیسین

-میزان رنگ

-نوع رنگ

-مارک رنگ

-تعداد سوزن ها

-موقعیت جغرافیای مرکزی که به آن مراجعه کرده اید.

میکروبلیدینگ لب چیست ؟

مراقبتهای بعد از میکروبلیدینگ ابرو

– میکروبلیدینگ لب روشی برای آرایش دائمی لب ها و افزایش زیبایی مداوم آنهاست .

در حقیقت می توان گفت که میکروبلیدینگ لب ، زیر مجموعه تاتو به حساب می آید با این حال روشی جدیدتر بوده و نسبت به تاتو نیمه دائمی به حساب می آید .

-دلیل نیمه دائمی بودن میکروبلیدینگ لب این است که در این روش جوهر به غشا میانی پوست تزریق شده به همین ماندگاری طولانی مدتی ندارد . لازم به ذکر است که انجام این روش بسیار تخصصی بوده از این رو نیاز به مجوز داشته و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد.

-میکروبلیدینگ لب در واقع ترکیبی از خط لب دائمی به همراه رنگ آمیزی کل لب به صورت تقریبا دائمی است .

ازآنجایی که باید سالها با رنگ لبی که در میکروبلیدینگ لب ، تزریق کرده اید زندگی کرده و کنار بیایید پس بسیار مهم است که رنگی را انتخاب کنید که پس از چند سال از آن پشیمان نشده و ان را دوست داشته باشید . این مورد زمانی با اهمیت تر می شود که بدانید معمولا با افزایش سن ، رنگ پوست شما نیز به مرور تغییر خواهد کرد .

مزیت های میکروبلیدینگ لب :

میکروبلیدینگ ابرو چیست

– سبب می شود تا هر گونه عدم تقارن طبیعی لب پوشانده شده و از این منظر لب ها ظاهری مشخص تر با مرزهای معین نسبت به پوست صورت داشته باشند . به علاوه این امکان را دارد که لب ها را مانند روش های حجیم کننده لب ، پر ، گوشتی و برجسته تر نشان دهد.

میکروبلیدینگ خط چشم چیست؟

-میکروبلیدینگ خط چشم در واقع تحت عناوین هاشور مژه یا بن مژه نیز ممکن است شناخته شود . در میکروپیگمنتیشن این هاظور به صورت یکدست زده می شود . این در حالی است که در میکروبلیدینگ خط چشم سعی می شود که با طراحی موها شبیه به موهای مژه ، تا حد امکان فرمی طبیعی تر به چشم ها داده شود .

-میکروبلیدنگ خط چشم از طریق هاشورهای مویی ظریف و ریز که مابین مژه ها زده می شود ایجاد می شود . معمولا برای دستیابی به نتایج طبیعی تر باید میکروکار تمام سعی خود را بکند که از رنگی بسیار شبیه به رنگ مژه فرد برای طراحی مژه های جدید استفاده کند ، در غیر اینصورت نتیجه کار نازیبا و مصنوعی خواهد شد .

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد را بر آن می دارد که میکروبلیدینگ خط چشم را تجربه کنند این است که :

-میکروبلیدینگ خط چشم می تواند مژه ها را پرپشت تر نشان دهد . اگر مهارت میکروکار در حدی باشد که کار بسیار طبیعی ، درست و تمیز انجام شود ، زیبایی چشم ها پس از اتمام کار دو چندان خواهد شد .

-یکی دیگر از مزیت های این روش این است که بدون درد و خونریزی انجام می شود و در صورت انجام ماهرانه آن آسیبی نیز وارد نخواهد کرد .

 

منبع : آناهید 


اسپری میگرن کات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مقاله قبلی

دیجیتال بلیدینگ چیست و چه مزایایی دارد؟

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *