سرطان
طب سنتی - سلامت

ادویه ای قوی تر از شیمی درمانی + خواص زنجبیل

اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱ 9۰187

زنجبیل نه تنها یک ادویه خوشبو و خوش‌طعم در خوردنی و نوشیدنی هاست لیکن مطالعات تازه نشان می دهد که زنجبیل، یک مخالف سرسخت برای اقسام سرطان ها به شمار می رود.

 نه تنها یک ادویه خوشمزه در غذا و نوشیدنی هاست بلکه یک علاج عالی برای رفع حالت تهوع و بیماری های حرکتی نیز می باشد.
حیرت آور تر اینکه بررسی‌ها جدید نشان می دهند که زنجبیل یک دشمن سرسخت برای انواع سرطان ها به شمار می رود.
یک پژوهش در دانشگاه ایالتی جورجیا معلوم کرد که زنجبیل توانست ۵۶ درصد سایز یک غده سرطانی پروستات در موش‌ها را کاهش دهد. همچنین تحریک کاهش التهاب از طریق فراهم کردن آنتی اکسیدان در این موش‌ها گردید.
همچنین در تحقیق دیگری که در مجله PLoS منتشر گردید مشخص شد که شوگاول (۶-shogaol) که یکی از اجزای زنجبیل است  که سلول‌های خطرناک سرطان پستان را مورد هدف قرار می‌دهد و بسیار قوی تر از شیمی‌درمانی تحریک نابودی سلول‌های بنیادی عامل سرطان می‌گردد.

بیشتر بخوانید :

(۶-shogaol) در ریشه خشک شده و هم پخته شده زنجبیل موجود است و به روش شگفت آوری تحریک نابودی سلول‌های بنیادی سرطانی می‌گردد. این ماده شگفت آور فقط با سلول‌های سرطانی سروکار دارد و سلول‌های سالم بدن را به حال خود می‌گذارد. درست برخلاف درمان‌های متداول سرطان که مشکلات زیادی برای بیمار به وجود می‌آورند و برای وی بسیار مضر هستند.

زنجبیل به دل درد قاعدگی کمک می کند

زنجبیل در کاهش تشدد درد موثرتر از داروی بی اثر است . به علاوه، به نظر می رسد این گیاه به اندازه مفنامیک اسید ( داروی درد NSAID ) موثر باشد.

زنجبیل به آرتروز کمک می کند

برخی تحقیقات نشان می دهند تاثیر آرتروز را بهبود می بخشد در حالی که بررسی‌ها دیگر نشان می دهند زنجبیل تنها در طول اولین درمان موثر است بنابراین تحقیقات بیشتری برای تعیین واقعیت لازم است.

به آسم و آلرژی کمک می کند

Zerumbone، یک جز فعال در زنجبیل، واکنش Th1 را افزایش می دهد و به عکس‌العمل حساسیت Th2 به پروتیین سفیده تخم مرغ ( آلبومین ) در موش ها کمک می کند، با خنثی کردن Th2واکنش ایمنی در موش ها به آسم کمک می کند.

زنجبیل سبب کاهش انقباض ماهیچه های تنفسی با کاهش استیل کولین می شود.

زنجبیل به اگزما به کمک می کند

شوگاول ، یک ترکیب یافت شده در این گیاه،است که حساسیت پوست ( اگزما ) در موش ها را از طریق مانع سیتوکین با فعال کردن مسیرNrf2 درمان می کند .

 روده را بهبود می بخشد

پروستاگلادین را در پوشش شکم بالا می برد (هنگامی کهNSAID کاهش می یابد ) در بیماران مبتلا به آرتروز که مدت ها از مشکلات شکمی رنج می برند ازNSAID بررسی‌ها حیوانی تایید می کند زنجبیل پوشش شکمی را با پیشگیری از رشد هلیکوباکترپیلوری از طریق کاهش ترشح اسید معده کاهش می دهد.

به مداوا استفراغ و حالت تهوع کمک می کند

از فعالیت بیش از حد اعصاب پیشگیری و با ممانعت از عملکرد سروتونین در بخش گوارشی، حالت تهوع ، استفراغ ایجاد می کند و زنجبیل مسکنی غیر دارویی موثر برای بیماری صبحگاهی در دوران بارداری است. به حالت تهوع و استفراغ ناشی از عوارض جانبی شیمی درمانی کمک می کند.

دل درد را کاهش می دهد

زنجبیل جریان شکمی (انقباضات دودی ) را تحریک می کند. با این حال، اثرات دقیق بسته به گونه های مختلف پستانداران متفاوت است، این گیاه به سرعت معده را به درون روده کوچک در افراد سالم خالی می کند تا بتواند در مورد پرخوری یا سو هاضمه کمک کند.

زنجبیل به مقابله با استرس کمک می کند

دربردارنده بسیاری از آنتی اکسیدان قوی است، ۶- شاگول Nrf2 را فعال در نتیجه در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و همچنین زنجبیل آنتی اکسیدانی موثر به عنوان بخشی از درمان ضد سل است.

تاثیر ضد سرطانی دارد :

چندین ترکیب فعال در آن در برابر نشانه های سرطان بسیار قوی هستند و زنجبیل می تواند مرگ سلول های سرطانی را با استفاده از آپوپتوز تحریک کند، ترپنوییدها می تواند در سلول های سرطانی مخاط رحم از طریق فعال سازی آپتوپتوز القا شود.

 

منابع : صد آنلاین  / نمناک 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×