این گیاه یک تصفیه کننده ی خون بسیار قوی است + خواص سیر

  آیا گیاه سیر خواص دارویی و درمانی دارد ؟ گیاه سیر خواص بیشماری دارد .سیر یک تصفیه کننده ی خون بسیار قوی است.

خواص سیر

این گیاه به‌جهت مداوا بسیاری از بیماری ها مفید است . گیاه سیر به‌جهت ازبین‌بردن و درمان عفونت ها و مشکلات تنفسی ، فشار خون بالا و بیماری سرماخوردگی بی‌اندازه مفید و کارساز می باشد .سیر یک عضو از خانواده زنبق و یکی از بستگان نزدیک پیاز است. گیاه آن دارای برگهای صاف وسبز مایل به خاکستری است که به اندازه ی ۴۰ سانتیمتر رشد می کند

گیاه سیر در ترانه و داستان و در طول قرن ها مورد احترام بوده است. یک پیاز آن از ۸ تا ۱۲ بخش به نام میخک تشکیل شده ، که توسط پوششی پوست مانند گرد هم نگه داشته شده اند  .

در حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح دانشمندان چینی ستایش های زیادی درمورد سیر نوشته اند و آن را در اولین نوشته های سانسکریت ذکر کرده اند. بره قربانی از چین، با سیر چاشنی زده می شد تا برای خدایان مقبول تر باشد.

بیشتر بخوانید :

نظرات در مورد خواص سیر

مصریان کهن سیر را  به منصب خدا پرستش می کردند و به آن قسم می خوردند . سیر چنان ارزشی نزد مصریان داشت که با پانزده پوند از آن یک برده ی مرد سالم خریداری می شد.

وایکینگ ها و فنیقی ها سیر را در سفرهای طولانی دریایی همراه خود میبردند و یا برای بدست آوردن علاقه بانوی خود سیر به وی هدیه میداند.

صلیبیون در برگشت از جنگ به اروپا ، با آوردن سیر به قاره خود بوده که معتبر شدند . همچنین ذکر شده که مارکوپلو در طول سفرهای خود بسیار از سیر استفاده می کرده است .

بیش از سیصد گونه سیر در سراسر جهان رشد میکند.از بسیاری از جهات، بهترین گونه ها برای تجارت گونه شیلیایی و مصری آن است.

سیر در تولید سس گوجه فرنگی، خردل، سوسیس و ترشی استفاده شده و مقدار کمی از آن در ساخت قرص های پودر سیر و روغن سیر بکار  میرود که در فروشگاههای مواد غذایی یافت می شوند.

سیر بذر واقعی تولید نمی کند، بلکه باید قلمه زده شود.برداشت سیر زمانی است که ۵۰ تا ۷۵ درصد از برگها زرد شوندونوک برگها شروع به خشک شدن نماید، تغییر رنگ دهد ، خم شود و رشد بخش های هوایی متوقف شود .

زمان خرید سیر، باید مصرف کنندگان بدنبال، قوزه های گوشتالو، تمیز، خشک و پوسته های ناگسستنی باشند. در خانه، در مکانی خشک و خنک و در ظرف باز نگهداری شوند . لزومی به نگهداری سیر در یخچال نمیباشد.

افراد دارای رژیم می توانند سیر بیشتری مصرف کنند زیرا هر حبه دارای یک تا دو کالری میباشد . سیر دربرگیرنده اسید آمینه،آلیسین است که دارای اثرات آنتی بیوتیکی و ضد باکتری است. مهلت طولانی است که سیر عنوان یک ملین پذیرفته شده و تسکین دهنده سیستم تنفسی است. پزشکان قرون وسطی بر این باور بودند که سیر برای همه ی بیماری ها از  سرماخوردگی گرفته تا درد عشقی مفید است.

ادعا شده است که سیر سبب درمان فشار خون بالا، روماتیسم، کاهش اشتها، دندان درد،گلو درد ، کک و مک، نیش مار، سیاه سرفه، و طاسی می شود. اثر آن نه فقط با خوردن، بلکه به عنوان ضمادی برای کاهش دندان درد و گوش درد  نیز می باشد  .

بیشتر بخوانید:

خواص این گیاه از نظر طب سنتی

در طب سنتی معتقدند اگر کسی سیر به کف پای خود بمالد سرماخوردگی اش درمان می شود. تونیکی از سیر و عسل ، به عنوان یک پاک کننده خون توصیه شده است.

بقراط بر این عقیده بود که سیر برای بسیاری از مشکلات درمان خوبی است اما برای چشم ضرر دارد .حضرت محمد (ص) فرمودند که  سیر می تواند درد ناشی از گزش و نیش را کاهش دهد  و با مالیدن سیر به خود می توان عقرب و افعی را فراری داد .

‘مایلین’، در سال ۱۷۹۲ سیر را به عنوان یک ماده پیشگیرانه در برابر طاعون ستود و از ‘  برناردین دو سنت پیر’  ثبت شده  که سیر مشکلات عصبی را درمان می کند. آلفرد فرانکلین، در قرن ۱۶، گفت پاریسی ها با خوردن سیر با کره تازه سلامت خود را تضمین می کنند .

در آغاز دهه ۱۹۰۰ در هنگامی که ایالات متحده از آشفتگی تب آنفولانزا و زردی رنج می برد، بسیاری از مردم شرق میانه و بالکان درخانه های خود سیر دود می کردند و بسیاری از مورخان آن را تلاشی موثر برای مقابله با انفلانزا می داننددر طول جنگ جهانی اول بریتانیایی ها از سیر  برای کنترل عفونت در زخم ها استفاده می کردند.

لابراتوار های مدرن همچنان علاقه مند به رسیدگی برخی دیگر از ویژگی های مفید سیر هستند. پزشکان روسی در حال پژوهش اثر آن بر سرطان هستند و در ژاپن تحقیق روی اثرات سیر بر روی کمر درد و ورم مفاصل ادامه دارد . در هند، بررسی‌ها نشان می دهد سیر دارای اثر پیشگیرانه در تصلب شرایین است  و در بسیاری از بیمارستان ها، تیم های ازمایشگاهی در حال بررسی خواص سیر در کنترل فشار خون بالا میباشند .

منبع : صد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید