راهنمای نهایی برای اولین جلسه لیزر موهای زائد

پوست هر کسی اولین لباس اوست. داشتن پوستی زیبا، صاف و بدون مو یکی از مهمترین نیازهای زیبایی شخصی است که می توانید با لیزر موهای زائد به آن دست یابید.

پوست هر کسی اولین لباس اوست. داشتن پوستی زیبا، صاف و بدون مو یکی از مهمترین نیازهای زیبایی شخصی است که می توانید با لیزر موهای زائد به آن دست یابید.امروزه همه در تلاش هستند تا راهی دائمی برای داشتن پوستی صاف و بدون مو پیدا کنند. در عصر امروز، زنان همیشه در خط مقدم لیزر موهای زائد هستند. تاکنون روش های مختلفی در پزشکی و زیبایی برای از بین بردن مو وجود دارد. لازم نیست. اما در این بین لیزر موهای زائد موثرترین و پرطرفدارترین روش است.

اولین جلسه لیزر موهای زائد چگونه است؟

ممکن است شما جلسه اول لیزر موهای زائد را بدون آمادگی‌های لازم شروع کرده باشید به طور مثال احتمال دارد یادتان برود یا ندانید که باید موهای ناحیه‌ی مورد نظر را با تیغ اصلاح کنید. به طور کلی مراحل زیر در اولین جلسه لیزر موهای زائد طی خواهند شد:

 • برای اولین و هر جلسه لیزر موهای زائد، عینک مخصوص دریافت خواهید کرد. این عینک از چشمان شما در برابر نور لیزر محافظت می کند.
 • اگر آستانه تحمل شما بسیار پایین است، می توانید برای به حداقل رساندن هر گونه درد و ناراحتی که ممکن است تجربه کنید، یک پماد بی حس کننده درخواست کنید.
 • در ابتدای لیزر درمانی، پزشک پروب مخصوص دستگاه لیزر را روی پوست شما فشار می دهد و در حرکات دوره ای کل پوست را در معرض اشعه لیزر قرار می دهد. در این مرحله پیاز یا فولیکول مو که منبع رشد مو است، هدف اصلی لیزر است. در واقع پس از روشن شدن دستگاه لیزر، پرتو آن از طریق پوست وارد فولیکول های مو می شود. گرمای شدید لیزر به فولیکول ها آسیب می رساند و در نتیجه از رشد آنها جلوگیری می کند.

لیزر موهای زائد چگونه است

قبل از اولین جلسه لیزر موهای زائد چه باید کرد؟

 • لیزر موهای زائد چیزی بیش از “از بین بردن” موهای زائد است. لیزر یک عمل پزشکی است که نیاز به آموزش دارد و خطرات و عوارضی دارد. بنابراین، قبل از انجام لیزر موهای زائد، باید صلاحیت پزشک یا متخصصی که این روش را انجام می دهد، کاملاً تأیید شود.
 • قبل از لیزر موهای زائد، بهتر است با پزشک مشورت کنید تا تشخیص دهد که آیا شما کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستید یا خیر.
 • یک ماه قبل از لیزر نباید ریشه مو را با روش هایی مانند اپیلاسیون بردارید، زیرا ریشه موها باید در حین انجام لیزر وجود داشته باشد. به همین دلیل است که باید یک ماه قبل موهای زائد با تیغ اصلاح کنید.
 • حداقل ۲ هفته قبل از لیزر موهای زائد از آفتاب گرفتن و آفتاب سوختگی خودداری کنید.
 • یک هفته قبل از لیزر موهای زائد نباید در معرض نور UV قرار بگیرید. وقتی بیرون می روید از ضد آفتاب با طیف وسیع SPF30 استفاده کنید.
 • ۲۴ ساعت قبل از لیزر موهای زائد ناحیه مورد نظر را با تیغ اصلاح کنید.
 • می توانید از کرم بی حس کننده برای کاهش درد در جایی که می خواهید استفاده کنید.
 • یک هفته قبل از لیزر موهای زائد از کرم برنزه کننده استفاده نکنید.
 • قبل از لیزر موهای زائد، ایده خوبی است که از پزشک خود بخواهید لیزر را روی ناحیه کوچکی از پوست شما اعمال کند تا حساسیت شما به لیزر یا دستگاه مورد نظر را مشخص کند.
 • استفاده از هرگونه کرم و لوازم آرایشی در ناحیه مورد نظر ممنوع است زیرا باعث کاهش اثر لیزر می شود.
 • در طول درمان با لیزر باید استراحت کنید. بنابراین، ۴ ساعت قبل از لیزر موهای زائد از مصرف کافئین خودداری کنید.
 • در طول لیزر درمانی حتما از عینک ایمنی مخصوص استفاده کنید تا نور لیزر به چشم شما آسیب نرساند.
 • قبل از لیزر، مطمئن شوید که پوست شما کاملا تمیز، دوش گرفته و عاری از آلودگی و چربی است.
 • بهترین زمان برای لیزر موهای زائد صبح است.
 • اگر قاعدگی دارید، باید نوبت لیزر موهای زائد خود را تغییر دهید.
 • از لایه برداری‌های شیمیایی یا سایر درمان های لیزر به مدت ۲ هفته قبل از لیزر خودداری کنید.
 • اگر در محل مورد نظر تزریق فیلر یا بوتاکس داشته‌اید باید حداقل ۱۴ روز پس از آن از لیزر موهای زائد استفاده کنید.

آیا یک جلسه برای رسیدن به نتایج لیزر موهای زائد کافی است؟

عملا هیچ روشی برای از بین بردن موهای زائد تاکنون ابداع نشده است که بتوان در یک جلسه به نتیجه نهایی رسید. بنابراین پاسخ به این سوال منفی است. در حال حاضر لیزر موهای زائد جدیدترین روش از بین بردن موهای زائد بدن است. این روش در مقایسه با سایر روش ها مانند الکترولیز، اپیلاسیون، تراشیدن و … اثر پایدارتری دارد. بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد، قطعاً متوجه کاهش رشد موهای زائد خود خواهید شد، اما برای مشاهده اثر طولانی مدت آنها به چندین جلسه مداوم نیاز دارید. نکته مهم دیگر در مورد اتمام اولین جلسه لیزر درمانی این است که موهای زائد شما بلافاصله از بین نمی روند، در واقع این موهای زائد از چند روز تا چند هفته طول می کشد تا ریزش کنند.
به طور کلی لیزر موهای زائد باید از ۸ تا ۱۲ جلسه تکرار شود تا به نتایج مطلوب برسید. به دلیل همین تکرار و تداوم، رشد و ریزش مو یک فرآیند چرخه ای است و در اصل باید جلو برویم. چرخه رشد مو از سه مرحله تشکیل شده است که لیزر موهای زائد در مرحله رشد آن را هدف قرار می دهد. لیزر برای هدف قرار دادن تمام موهای در حال رشد به ۸ تا ۱۲ تکرار نیاز دارد و با هر تکرار لیزر، فولیکول های مو ضعیف می شوند.

نتایج بعد از اولین لیزر موهای زائد

باید بدانید که لیزر موهای زائد فرآیندی زمان بر است و باید برای آن وقت بگذارید زیرا از بین بردن فولیکول های موهای شما زمان بر است و نباید انتظار داشته باشید که تنها پس از یک جلسه لیزر موهای زائد به نتیجه نهایی برسید. نوع پوست، رنگ پوست، نوع دستگاه لیزر، مهارت اپراتور و بخشی که باید تحت درمان قرار گیرد، همه عواملی هستند که بر مدت زمان نتایج لیزر موهای زائد تأثیر می‌گذارند. پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد، به طور معمول شاهد ریزش ۰ تا ۳۰ درصد موهای ضخیم خود خواهید بود. معمولاً ده روز تا دو هفته بعد از لیزر موهای زائد، موها شروع به ریزش می کنند و در این مدت نباید موها را کنترل کنید و بگذارید به طور طبیعی ریزش کنند.
در ضمن بهتر است خیلی کم اصلاح کنید و در صورت نیاز بین دو جلسه موها را بتراشید تا اثر لیزر را ببینید. از جلسه سوم می توانید کاهش مو را حس کنید. فاصله بین جلسات باید ۱ بار در یک تا دو ماه باشد و پس از پایان دوره، لیزر را ۱ بار در ۶ ماه به مدت یک سال و سپس ۱ بار در سال شارژ کنید. همچنین بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد متوجه رشد موهای جدید خواهید شد، اما نگران نباشید! به اندازه کافی عجیب، اما چنین حالتی از اثربخشی اولین قرار ملاقات شما صحبت می کند.
در واقع، در طول اولین لیزر موهای زائد، همه موهای لیزر شده روی سطح پوست شما نیستند، اما برخی از آنها به اندازه کافی رشد نکرده و در فولیکول ها قرار دارند تا نامرئی باشند. اما حالا که رشد کرده اند از روی پوست بیرون زده اند و می توانید در این مرحله این موها را از روی پوست پاک کنید. اگر می بینید که این موها هنوز در جای دیگری گیر کرده اند، از کشیدن آنها خودداری کنید و بهتر است اجازه دهید به طور طبیعی بریزند. احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که نتایج لیزر موهای زائد تا حدودی غیرقابل پیش بینی است. برای بسیاری از افراد، اثرات لیزر موهای زائد ماه ها یا حتی سال ها باقی می ماند.

هزینه لیزر موهای زائد در کلینیک پوست و مو پارسی

هزینه لیزر موهای زائد بسته به ضخامت، توزیع و وضعیت جسمانی فرد (مانند مشکلات هورمونی یا بیماری های پوستی) متفاوت خواهد بود. یکی دیگر از عواملی که منجر به تفاوت هزینه می شود، نوع دستگاه مورد استفاده برای این درمان است. با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو پارسی با متخصصین مجرب مو و پوست می توانید مشاوره لیزر موهای زائد را دریافت کنید. برای مشاوره تلفنی با کارشناسان ما می توانید با شماره ۰۹۱۳۴۶۰۴۰۴۷ تماس بگیرید. علاوه بر موارد ذکر شده، می توانید با مراجعه به سایت کلینیک پارسی و لیست خدمات آفلاین، نوبت لیزری بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید