قرص استئوکینون ویتامین
اطلاعات دارویی - سلامت

قرص استئوکینون برای چی خوبه و چه عوارضی دارد؟

فروردین ۱, ۱۴۰۱ 8۰339

قرص استئوکینون هولیستیکا مکمل کلسیم شامل ویتامین‌های K۲ و D۳ بوده که در سلامت استخوان و جلوگیری از بیماری‌های استخوانی مثل استئوپروز (پوکی استخوان) و شکستگی‌ها تقش بسزایی دارد. استئوپروز از جمله شایعترین بیماری‌های استخوانی است که در آن تخریب بافت استخوانی و کاهش توده استخوانی (اندازه و تعداد تیغه‌‏های استخوانی بافت استخوانی کاهش می‌یابد) رویت می‌شود. این بیماری با اضافه شدن عمر مربوط است. مکمل استئو کینون به دلیل داشتن ویتامین K۲ در جلوگیری و علاج این بیماری‌ها مکانیسم‌های متفاوتی دارد. به این دلیل با روشنی می توان گفت استئوکینون یک قرص غضروف ساز ایده ال برای جلوگیری از پوکی استخوان و درمان این مریضی ازاردهنده است.

قرص استئوکینون برای چیست ؟

قرص استئوکینون یکی از مکمل‌های کلسیم حاضر بوده که برای پیشگیری یا بهبود چگونگی پوکی استخوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که با زیاد شدن سن سلامت استخوان‌ها در خطر است و اندازه جایگزینی مینرال‌ها کاهش پیدا می‌کند، مصرف این گونه مکمل‌ها ضروری و لازم است و به حفظ انباشتگی استخوان کمک می‌کند. فرمولاسیون ویژه osteo قرص طوری تهیه شده است که بر خلاف دیگر مکمل‌ها باعث جذب فعال کلسیم شده و از رسوب کلسیم در کلیه‌ها پیشگیری می‌کند. کپسول osteo علاوه بر کلسیم حاوی فرم فعال ویتامین D۳ و K۲ است که به جذب بیشتر کلسیم و استخوان‌ سازی در بدن کمک می‌‌کنند.

بیشتر بخوانید :

استئوکینون قرص به منظور تقویت استخوان ها

قرص تقویت زانو استئوکینون یک مکمل ایده ال برای حفظ سلامت فرم استخوانی بدن و جلوگیری از پوکی استخوان است. وجود فرمولاسیون منحصر به فرد این فرآورده آن را به یک قرص برای استحکام استخوان تبدیل کرده است. در ادامه به توضیح هر یک از مزایا ترکیبات آن می‌پردازیم:

کلسیم

کلسیم یکی از مینرال‌های الزامی و بااهمیت برای سلامت و تقویت استخوان‌ها است. از طریق لبنیات می‌توان این ماده معدنی را در بدن جذب کرد. اما بهتر است افراد مسن و خانم‌ها در دوره منوپوز برای جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان و مشکلات حرکتی ناشی از آن حتما از مکمل‌های حاوی کلسیم شبیه قرص استئو کینون استفاده کنند.

ویتامین D۳

استئو کینون با ترکیبات کاملا تخصصی مانند ویتامین دی ۳ می تواند جذب‌کلسیم را در بدن افزایش دهد. این ویتامین تولید استئوکلسین (پروتئین تشکیل استخوان) را توسط سلول‌های استخوان ساز استئوبلاست افزایش می‌دهد. مصرف این ویتامین علاوه بر حفظ سلامت استخوان‌ها به تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت سیستم عصبی بدن کمک می‌کند.

ویتامین K۲

ویتامین K۲ از دسته ویتامین‌های محلول در چربی می‌باشد که عموما به وسیله باکتری‌ها تولید می‌شود و در مواد غذایی کمتر یافت می‌گردد. بررسی‌ها بالینی تازه از فواید ویتامین K۲ برای سلامت استخوان‌ها، حکایت دارند که مصرف این ویتامین به مدت حداقل ۶ ماه در کاهش از دست رفتن توده استخوانی و افزایش غلظت مواد معدنی استخوان‌ها موثر هستند.

ویتامین K۲-۷

وظیفه اصلی جذب و قرار دادن کلسیم در بافت‌های استخوانی بر عهده پروتئینی به نام استئوکلسین است که در سلول‌های استخوانساز (استئوبلاست) تولید می‌شود. پروتئین استئوکلسین برای فعال شدن و انجام راندمان خود نیاز به ویتامین K۲-۷ دارد و در حضور این ویتامین قادر به جذب و نشاندن کلسیم در استخوان می‌شود. علاوه بر این، استئوکلسین فعال نقش ممانعتی در برابر سلول‌های استخوان خوار (استئوکلاست) دارد و از تخریب استخوان توسط آن‌ها پیشگیری می‌کند.

در صورت فقدان یا کمبود ویتامین K۲-۷، این پروتئین فعال نشده و در نتیجه کلسیم جذب استخوان نمی‌شود و در خون باقی می‌ماند. جالب است بدانیم که ویتامین K۲-۷ علاوه بر فعال کردن استئوکلسین، گروه دیگری از پروتئین‌ها را نیز فعال می‌کند که این پروتئین‌ها در بافت‌های نرم مانند جدار عروق و غضروف‌ها وجود دارند و نقش آن‌ها محافظت از بافت در مقابل کلسیفیکاسیون و رسوب کلسیم در آنهاست.

بیشتر بخوانید :

خصوصیت های قرص استئوکینون هولیستیکا

 • جلوگیری از پوکی استخوان در مصرف کنندگان داروهای کورتونی
 • در موارد ابتلا به کمبود ویتامین K۲ ،D۳ و کربنات کلسیم
 • مهار تولید استئوبلاست، بازدارنده رسوب کلسیم در شریان
 • بهبود جذب کلسیم به استخوان و استحکام استخوان ها
 • بازسازی سریع تر شکستگی های استخوانی
 • درمان پوکی استخوان در دوران یائسگی
 • مناسب برای مادران باردار و شیرده
 • مناسب برای سلامت قلب و عروق
 • تنها مکمل کلسیم بدون رسوب
 • کاهش دردهای استخوانی
 • مناسب سنین رشد و نمو

میزان مصرف

هرروز ۱ الی ۲ عدد قرص همراه غذا با یک لیوان آب، یا مطابق دستور دکتر میل شود.

لطفا توجه کنید

بهتر است بین مصرف قرص استئوکینون با داروهای دیگر ۲ الی ۴ ساعت وقفه داشته باشد.

این محصول جهت تشخیص، درمان و یا جلوگیری از بیماری نمی باشد.
در جای خشک، خنک و دور از دسترس کودکان حفاظت شود.

موارد جلوگیری مصرف

در بیمارانی که داروی وارفارین مصرف می‌کنند با مشاوره و کنترل تست‌های انعقادی مصرف روزانه ۵۰ میکروگرم ویتامین K بدون اشکال است.

مصرف در دوره بارداری و شیردهی

در صورت بارداری و یا شیردهی، قبل از مصرف این فرآورده با دکتر خود مشاوره نمایید.

عارضه‌ها جانبی

تابه‌حال موردی مبنی بر عوارض قرص استئوکینون گزارش نشده است.

جدول ترکیبات قرص استئوکینون

ترکیباتمقدار در هر وعده روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
کلسیم کربنات۲۵۰mg**
ویتامین D۳۲۰۰IU**
ویتامین K۲-۷۴۵mcg**

*نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

**درصد مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

g = گرم  /  mg = میلی گرم  /  µg یا mcg = میکروگرم  /  IU = واحد بین المللی

منبع : مثبت سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×