ادکلن و عطر خاص
آرایش و زیبایی - دنیا مد و لباس - سلامت

ادکلن خاص خود را چگونه پیدا کنیم؟

فروردین ۱۳, ۱۴۰۱ 4۰175

گزینش ادکلن دایماً امر سختی بوده و چنانچه قرار باشد ادکلن خاص خودتان را پیدا کنید کار از این هم مشکل تر می شود. یقینا در اطرافیان خود اشخاصی را دیده اید که پیوسته یک بوی ویژه می دهند و رایحه مورد استفاده شان هیچوقت تغییر نمی کند. این افراد احتمالا با تغییر فصول یا زیاد شدن سن شان به استفاده از عطرهای تازه روی بیاورند منتها هرازگاهی مجددا به استفاده از رایحه همیشگی شان روی می آورند و هرگز برای همیشه آن را کنار نمی گذارند. در ادامه به شما می گوییم که چگونه عطر مختص خود را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید :

چگونه ادکلن خاص خودمان را پیدا کنیم؟

اگر سن و سالی دارید نگران نباشید چراکه در هر مرحله ای از زندگی می شود عطر خاص خود را پیدا کنید. برای این کار میتوانید پنج وهله یا گام زیر را در نظر بگیرید:

۱- قبل از خریداری بوی ادکلن را تست کنید

احتمالا به نظرتان مساله آسان ای باشد منتها برای اینکه خاطرجمع شوید یک رایحه بلااستفاده دیگر به مجموعه ادکلن های خویش اضافه نمی کنید بهتر است قبل از خریداری رایحه مورد نظرتان آن را تست کنید.

همه ما معمولا پس از تست عطر مورد نظرمان در فروشگاه مبادرت به خرید آن می کنیم اما بهتر است برای دریافت بهتر بوی عطرها کمی پس از تست به آن زمان بدهید تا متوجه شوید که آیا از بوی آن لذت می برید یا سبب آزار و سردردتان می شود.

این فاصله زمانی از تست تا خرید باید به اندازه ای باشد که نوت اولیه (اولین بویی که به بویایی تان می رسد) تا نوت انتهایی را احساس کنید. به این دلیل بهتر است بعد از تست از فروشگاه خارج شوید، قهوه ای بنوشید و بعد برای خرید بازگردید. اگر قصد خرید آنلاین دارید بهتر است که اول عطر موردنظرتان  را در یک فروشگاه تست کنید و بعد آن را به صورت آنلاین سفارش دهید.

بیشتر بخوانید :

۲- در نظر بگیرید که میخواهید ادکلن خاص تان چه چیزهایی را در مورد شما بگوید

اصلا نباید اجازه دهید که عطر مورد استفاده تان خود حقیقی تان را پنهان کند. قبل از انتخاب در این باره فکر کنید که میخواهید با استفاده از این عطر چه پیغامی را به اطرافیانتان بدهید. آیا می خواهید از دیگران متمایز شوید یا میخواهید صمیمی به نظر بیایید؟ شاید هم دوست دارید حین عبور کردنتان از میان جمعیت تمام متوجه عطر خاص شما شوند که در اینصورت ادکلن کرید اونتوس میتواند برگزیده انتخاب برای شما باشد. به این دلیل بوی متمایز این ادکلن به‌هیچ‌وجه برای افراد کم حرف و محافظه دار مناسب نیست. از سوی دیگر اگر شخصیت شوخ طبع و برونگرایی دارید بهتر است از عطرهای قدیمی استفاده نکنید و در عوض به دنبال عطرهای تازه و متمایز باشید.

در نظر داشته باشید که استفاده از یک ادکلن نباید سبب ناراحتی شما شود و باید آن را دوست داشته باشید و نکته دیگر اینکه از یاد نبرید ما انسان ها غالبا برای دیگران از ادکلن استفاده میکنیم پس عطر ما نباید باعث آزار دیگران بشود.

۳. گول ترندهای تازه را نخورید

حتما پیش آمده که به خرید رایحه محبوب دوستان تان یا شخصیت های معروف ترغیب شده باشید و بعد از خرید دیگر تمایلی به استفاده از آن نداشته اید. بهتر است فریب ترندهای روز را نخورید و در عوض استایل شخصی تان را برای خرید در نظر بگیرید. عاشق عطرهای کلاسیک هستید یا انواع مدرن این را به یاد داشته باشید که باید عطر خریداری شده را دوست داشته باشید.

۴- خانواده عطرها را بشناسید

یکی از راه های پیدا کردن ادکلن خاص آشنایی خانواده عطرهاست. هر خانواده از عطرها پیام خاصی دارد و می توانید در میان اعضای آن به دنبال گزینه مناسب خود باشید. عطرهای شرقی طبق‌معمول گرم و سنگین هستند و بیشتر برای استفاده در ماه های زمستان یا شامگاه ها مناسبند. رایجه های دارای میوه و مرکبات برای استفاده روزمره یا ماه های تابستان مناسبند. عطرهای چوبی نیز بیشتر مردانه هستند و در مقابل عطرهای دارای رایحه گل زنانه اند.

این را در نظر داشته باشید که دما بوی عطرها را تحت اثربخشی قرار می دهد و در نتیجه بهتر است عطرها را به صورت فصلی انتخاب کنید. از اینکه در طول سال از دو یا سه عطر مختلف استفاده کنید نترسید و مطمئن باشید ادکلن خاص تان را حفظ خواهید کرد. عطر محصولی احساسی است در نتیجه شما به عنوان یک انسان قرار نیست همیشه با یک بوی خاص شناخته شوید.

۵- از رویه های مختص خود برای آگاهی از عطرها کمک بگیرید

میتوانید عطرها را به مباحث مختلفی شبیه غذا، مسافرت، بافت، سبک موسیقی یا مد ربط بدهید و از این طریق راحت تر گزینه مطلوب خود را انتخاب نمایید. مثلا خیلی ها دوست دارند عطرهای چوبی را به همرا های کشمیری به کار ببرند.

منبع : رزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×