بارداری با قرص پرگناکر کانسپشن
سلامت - اطلاعات دارویی

قرص پرگناکر کانسپشن چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اسفند ۲۱, ۱۴۰۰ 3۰170

قرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکس کمک به تامین ویتامین‌ها، مواد معدنی و ریزمغذی‌های ضروری برای خانم‌ها قبل از بارداری و مکملی است ایده آل برای خانم‌هایی که قصد باردار شدن دارند. خانم‌هایی که قصد دارند در آینده نزدیک باردار شوند باید قبل از شروع بارداری ذخایر ریز مغذی‌های خود را کامل کنند. با استفاده از ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اسید فولیک و سایر مواد مغذی را به میزان کافی دریافت می‌کنید. در نتیجه درصد حاملگی سالم در شما افزایش پیدا می‌کند. مصرف مکمل به ویژه در خانم‌هایی که از قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌کنند بسیار اهمیت دارد زیرا مصرف این قرص‌ها با متابولیسم فولات و ویتامین‌های B۶ و B۱۲ تداخل دارد. خرید مکمل های پیش از بارداری توانایی بدن مادران را برای گذراندن دوران بارداری افرایش می‌‌دهد.

بیشتر بخوانید : کپسول فروگلوبین ویتابیوتیکس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

قرص پرگناکر کانسپشن برای چیست ؟

پرگناکر کانسپشن جزو محبوب ترین مکمل‌ها در دوران بارداری و قبل از آن بوده که محصولی از شرکت ویتابیوتیکس آلمان است. در واقع از این مکمل برای تقویت رژیم غذایی زنان باردار یا زنانی که در حال برنامه ریزی برای باردار شدن هستند، مناسب است. قرص پرگناکر کانسپشن در بارداری حاوی ۱۹ نوع مختلف از ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن بانوان باردار است. واژه کانسپشن در لغت به معنی لقاح تخمک (برخورد اسپرم به تخمک و تشکیل سلول اولیه جنینی) و شروع رشد جنین است. یک باروری موفق و سالم به عوامل زیادی بستگی دارد. چرخه تولید مثل خانم‌ها با پیچیدگی بالا، به مجموعه کاملی از مواد مغذی نیاز دارد تا به بهترین شکل پذیرای جنین بوده که پرگناکر تمامی این مواد مغذی را تامین می‌کند.

ترکیبات موثر قرص pregnacare conception

در قرص پرگناکر کانسپشن حاوی ویتامین D، C، ویتامین های گروه ب، ال آرژنین و مواد معدنی مورد نیاز بدن قبل از بارداری است که در ادامه به توضیح کارایی آنها در بدن می پردازیم:

فولیک اسید

مصرف مکمل حاوی اسید فولیک چند ماه قبل از بارداری و در طول ماه‌های اول بارداری خطر تولد نوزاد مبتلا به نواقص مادرزادی مثل نقص لوله عصبی (نخاعی) را به شدت کاهش می‌دهد.

ال- آرژنین

یکی از مواد موثر در باروری، اسید آمینه ای است به نام آرژنین که سبب افزایش بارورسازی مردان و زنان، بالا بردن جریان گردش خون در بدن و اندام‌های تناسلی و افزایش توانایی دستگاه تولید مثل می‌شود. این آمینو اسید به پاکسازی رادیکال‌های آزاد از خون، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن می‌کند. باعث گسترش و بهبود سیستم ایمنی بدن نیز می‌شود.

اینوزیتول

اینوزیتول نقش مهمی در تکامل سیستم عصبی و انتقال ریز مغذی‌ها به داخل سلول‌ها دارد و کمبود این شبه ویتامین در دوران بارداری سبب بروز نقص لوله عصبی در جنین می‌شود.

استیل سیستین

دریافت استیل سیستین سبب افزایش قابل توجهی در میزان تخمک گذاری و بارداری می‌شود. مطالعات نشان داده اند که در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کسیتیک این ماده باعث درمان ناباروری شده است.

ویتامین D

کمبود ویتامین D تاثیرات منفی برای مادر و جنین دارد و باعث بروز مسمومیت دوران بارداری، کاهش وزن نوزاد و ناراحتی‌های استخوانی در نوزاد می‌شود. این ویتامین در تامین سلامت استخوان، تنظیم رشد سلولی و کمک به تقویت سیستم ایمنی نقش مهمی دارد. مصرف ویتامین D باعث استحکام استخوان نوزاد شده و در کاهش احتمال دیابت دوران بارداری و تولد زودرس نیز نقش موثری دارد.

بیشتر بخوانید : قرص سوپراکل چیست و چه کاربرد و عوارضی دارد؟

ویژگی های قرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکس

  • حاوی انواع ویتامین B ،D، فولیک اسید و زینک مورد نیاز بدن قبل از بارداری
  • تامین ویتامین‌ها، مواد معدنی و ریز مغذی‌های ضروری قبل از بارداری
  • مکمل ایده آل برای خانم‌هایی که قصد باردار شدن دارند.
  • کمک به آماده شدن بدن برای بارداری
  • فاقد ژلاتین، گلوتن، نمک و یا مخمر
  • فاقد رنگ مصنوعی و مواد نگهدارنده
  • سازگاری مناسب با معده
  • مناسب گیاه خواران
  • حاوی فولیک اسید

مقدار مصرف

یک عدد قرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکس در روز به همراه وعده غذایی اصلی با یک لیوان آب مصرف شود.

لطفا دقت کنید

در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد، در جای خشک و خنک و به دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

چنانچه هر داروی دیگری مصرف می‌کنید قبل از مصرف این فرآورده با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

این فرآورده جهت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری نیست.

بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نشود.

بیشتر بخوانید : قطره کولیکز چیست و چه کاربردهایی دارد؟

عوارض جانبی قرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکس

پرگناکر تا زمانی که به صورت توصیه شده مصرف شود، عوارض جانبی شناخته شده ای ندارد. لیست زیر شامل تعدادی از عوارض جانبی مواد بکار رفته در ساختار پرگناکر بوده که ممکن است اتفاق بیفتند. در صورت بروز هر گونه عوارض جانبی که با مرور زمان از بین نمی‌رود به پزشک مراجعه کنید از جمله:

سردرد، یبوست، استفراغ، بروز طعم ناخوشایند و غیر طبیعی در دهان، ناراحتی معده

تداخل دارویی قرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکس

در صورت مصرف هرگونه دارو یا مکمل غذایی دیگر همراه با پرگناکر با پزشک مشورت کنید. از آنجایی که پرگناکر حاوی ویتامین K است، در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون، بدون دستور پزشک از پرگناکر استفاده نکنید. تعدادی از داروهایی که می‌توانند با پرگناکر تداخل ایجاد کنند:

فلوروراسیل، کلسیتریول، کاپسیتابین، سیپروفلوکساسین

بیشتر بخوانید : قرص میلو اید چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ترکیبات

مالتودکسترین، صمغ آکاسیا، میکروکریستالین سلولز، ویتامین C (آسکوربیک اسید) (حامل گلیسریل تری ستئارات)، منیزیم اکساید، ال آرژنین، اینوزیتول، N-آستیل سیستئین، فومارات آهن، زینک سولفات، منبع طبیعی ویتامین E (بعنوان دی آلفا توکوفریل اسید سوکسینات)، ویتامین B۱۲ (بعنوان سیونوکوبالامین) (حامل تری سدیم سیترات، سیتریک اسید و مالتودکسترین)، قرص‌های روکش دار هیدروکسی پروپیل متیل سلولز، هیدروکسی پروپیل سلولز، رنگ‌های طبیعی تیتانیوم دی اکسید و اکسیدهای آهن، نیاسین (بعنوان نیکوتین امید)، تیامین (ویتامین B۱ بعنوان مونونیترات)، ویتامین B۶ (بعنوان HCL)، بتاکاروتن (بتاکاروتن، نشاسته اصلاح شده، آنتی اکسیدان‌های DL-آلفا توکوفرول، نشاسته ذرت، شربت گلوکز، سدیم آسکوربات)، سیلیکون دی اکساید، ستئاریک اسید، منیزیم ستئارات، پانتوتنیک اسید (بعنوان نمک کلسیم)، ویتامین D۳ (کولکاکلسیفرول حامل آکاسیا، ساکارز، نشاسته ذرت، تری گلیسریدهای متوسط، آنتی اکسیدان‌ها، دی-آلفا توکوفرول)، ریبوفلاوین (ویتامین B۲)، کوپر سولفات، فولیک اسید (بعنوان پترویل مونو گلوتامیک اسید)، سدیم سلنات، پتاسیم ید، بیوتین

بیشتر بخوانید : قرص میلو اید چیست و چه کاربردهایی دارد؟

جدول ترکیبات قرص pregnacare قبل بارداری

ترکیباتدر هر کپسول% نیاز مصرف روزانه
ال-آرژنین۱۰۰mg**
اینوزیتول۵۰mg**
ان-استیل سیستئین۵۰mg**
بتاکاروتن۳mg**
ویتامین D (بعنوان ۶۰۰ واحد بین المللیD۳ )۱۵µg%۳۰۰
ویتامین E۳۰mg%۲۵۰
ویتامین C۹۰mg%۱۱۳
ویتامین B۱ (تیامین)۸mg%۷۲۷
ویتامین B۲ (ریبوفلاوین)۵mg%۳۵۷
ویتامین B۳ (نیاسین)۲۰mg%۱۲۵
ویتامین B۶ (پیریدوکسین)۱۰mg%۷۱۴
ویتامین B۹  (فولیک اسید)۴۰۰µg%۲۰۰
ویتامین B۱۲ (پیریدوکسین)۲۰µg%۸۰۰
بیوتین۱۵۰µg%۳۰۰
پانتوتنیک اسید۶mg%۱۰۰
منیزیم۶۰mg%۱۶
آهن۱۴mg%۱۰۰
زینک (روی)۱۵mg%۱۵۰
کوپر۱۰۰۰µg%۱۰۰
سلنیوم۵۰µg%۹۱
ید۱۴۰µg%۹۳

بیشتر بخوانید : قرص دوپاویت برای چیست و چه کاربردهایی دارد؟

*نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

**درصد مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

g = گرم  / mg = میلی‎گرم  / µg یا mcg = میکروگرم  /  IU = واحد بین المللی

منبع : مثبت سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×